Koolivaheajal vahemikus 23.-29.10 huviringide tunde ei toimu, kui just õpetajaga ei ole erandites kokku lepitud.

Kohtume jälle tundides alates 30.oktoobrist!

Kutsume nii kõiki huvikooli õpilasi koos peredega kui ka alles huvikooliga tutvujaid 31.augustil avama uut õppeaastat kell 16:00-19:00!

Saalis toimuval aktusel pikka juttu ei tule, sest terve loodusmaja on õhtupooliku vältel täitunud põnevate huviringide tegevustega. Igas klassis tutvustavad ringiõpetajad, milliseid toredaid tegevusi ja teemasid õppeaasta jooksul just nende ringides läbitakse ning kindlasti saab nii mõndagi oma käega proovida. Seega on aktusele oodatud nii vanad kui uued uudishimulikud loodusmaja sõbrad, ükskõik kas nad juba käivad meie huvikoolis või alles mõtlevad selle peale. Huviringide õhtu on paras just selleks, et avastada loodusmaja põnevaid soppe, tutvuda loodusmajakatega ja seal elavate loomadega. Üritusega võib liituda ka jooksvalt õhtu jooksul.

Avatud huviringide õhtul pakuvad tegevusi:

EELKOOL – Beebiring, Loodusesõbrad, Loomering, Puutöö
1. – 3. KLASS – Taimetargad, Loodusesõbrad, Loomasõbrad, Loodusteadlased, Loodus kunstis, Meisterdajad, Puutöö, Zooloogia
4. – 6. KLASS – Loomasõbrad, Loodus kunstis, Loodusteadlased, Kivimid, fossiilid ja kristallid, Keskkonnasõbralik disain, Tehnika ja taaskasutus, Taimetargad, Linnaloodus, Meisterdajad, Ornitoloogia, Zooloogia
7. –9. KLASS – Loodus kunstis, Loodusteadlased, Keskkonnasõbralik disain, Kivimid, fossiilid ja kristallid, Tehnika ja taaskasutus, Ornitoloogia, Zooloogia, Seikluslik matkaring, Meistrid
10.-12.KLASS – Loodusteadlased, Tehnika ja taaskasutus, Seikluslik matkaring, Zooloogia

 

Ürituse sündmus ka Facebookis

 

Lisainfo:
Huvikooli huvijuht Liisgren Pärnsalu
53301042
liisgren.parnsalu@tartuloodusmaja.ee

avatud huviringide õhtupoolik

2023/2024 õppeaasta huviringidesse registreerimine on avatud!

Kõik uued huvilised on oodatud ka avatud huviringide õhtupoolikule 31.augustil kell 16-19.

Enne õpilase huviringi kirja panekut, tutvu palun Tartu loodusmaja huviringide (õppekavadega), kodukorra ja põhikirjaga.

huviringid kodukord põhikiri

Huviringide toimumise aegu näeb tunniplaanist. Täpsematele huviringiga seotud küsimustele teab kõige ajakohasemat vastust huviringi õpetaja, kellele saad kirjutada või helistada.

Registreerimine toimub ARNO keskkonnas. Täpsema juhendi leiad huviringidesse registreerimise lehelt.

tunniplaan huviringide juhendajate kontaktid ARNO keskkond

Registreerimisel ära unusta vajutada “KINNITA LEPING” nuppu, muidu jääb registreerimine poolikuks ning lisa sujuvamaks infovahetuseks õpilase telefoninumber ja e-mail.

Huvikooli poolt kinnitame taotlused esmajärjekorras eelmisel õppeaastal osalenud õpilaste eelregistreerimise alusel kuni 27.augustini ning seejärel uued liitujad. Eelregistreerimise kohane info saadeti Tartu loodusmaja Stuudiumisse juuni alguses.

 

Tehnilised probleemid ja üldkorralduslikud küsimused:

õppejuht Pille-Riin Pärnsalu
pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee
+372 5344 2512

 

Õppeaastaks 2022/2023 on huviringid lõppenud. Augustis kohtume mõne õpilasega veel suvelaagrites, kuid kõiki teisi ootame tagasi uuel õppeaastal 31.augustil kell 16:00 uue õppeaasta avaaktusel.

Oleme tänulikud, kui annate oma huviringis osalemise kogemusese kohta tagasisidet, et saaksime järgmisel õppeaastal veelgi toredamaid ringielamusi pakkuda. Tagasiside saab anda nii lapsevanem kui ka ringis osalenud õpilane.

Huviringide tagasiside

Huviringidesse registreerimine avaneb Arno keskkonnas augusti esimesel nädalal. Sellel õppeaastal osalenud õpilastele on saadetud Stuudiumi ja e-maili teel eelregistreerimise võimalus, mis tagab õpilase ringis osalemise varasema kinnitamise, et ammused huvilised ei jääks tiheda konkurentsi tõttu ringikohast ilma.

Mõnusat suve ning uute kohtumisteni sügisel!

Kallid Tartu loodusmaja huvikooli õpilased koos peredega!

Ühinege meiega laupäeval, 10. juunil Tartu loodusmajas, et pidada maha üks suur ja lustlik pidu! Tartu loodusmaja huvikooli asutamisest täitub juunikuus tervelt 70 aastat! Seitse kümnendit täis loodusharidust – 4 erinevat maja ja 4 erinevat nime, tuhandeid särasilmseid õpilasi, aga alati sama siht – tunda ja väärtustada loodust läbi noorte silmade.

Sünnipäeval rulluvad linnaelanikele tasuta põnevad tegevused lahti terve päeva jooksul nii majas sees kui pargis:

 • kell 10-18 avatud maja näitused, talveaed, loomatuba ja mälestustetuba
 • kell 12-17 seiklusrajad ja meisterdamise telk pargis
 • kell 15-17 igal pool- ja täistunnil tutvustavad ringkäigud loodusmajas, mida veavad huvikooli õpilased, vilistlased ja kogenud loodusmajakad (kell 15:00, 15:30, 16:00, 16:30).
 • kell 15-17 ekspertidega (Mari Ivask, Annely Kuu, Aire Orula, Aili Elts) elurikkuse uurimine pargi loodusvaatlusalal Loodusvaatluste maratoni raames.
 • kell 18-20 juubelipidu, koogisöömine ja ansambli Kruuv kontsert pargis

Tule peole ja rõõmustame koos! Võta pere kaasa ja kohta sõpru!

Ja kui tunned mõnda meie vilistlast, siis kutsu kindlasti ka tema peole – koos on lõbusam! Näiteks läbi Facebooki ürituse.

Pargis müüvad päeva jooksul kõhutäidet ja meelehead Mahekohv ratastel ja Tänavarestoran Kosmose Käru. Haara kaasa piknikutekk, et oleks mõnusam pargis kontserti nautida.

 

Lisainfo:

Kärt Leppik
Huvikooli direktor
(+372) 5695 2950
kart.leppik@tartuloodusmaja.ee

huvikooli sünnipäev

Hea huvikooli õpilane ja lapsevanem!

Ootame Sind aastalõpu piknikule loodusmaja parki

reedel, 2.juunil kell 16:00-17:00.

Võtame koos kokku lõppeva aasta ning teeme plaane uueks!

Tule üksi või perega. Võta soovi korral kaasa midagi pikniku lauale (võimalikult vähepakendatud).

13.-19.märtsil toimub kõikidele loodusmaja huvikooli õpilastele traditsiooniline loomaviktoriin. Nädala jooksul on kõigil huviringi õpilastel võimalus ennast proovile panna ja arvata, kes on jätnud oma pabula, sule või sarve raamatukokku.

Viktoriin on jagatud kolme erinevasse raskusastmesse:

 • 1.klass
 • 2.-4.klass
 • 5.-9.klass + gümnaasiumi õpilased

Viktoriinis küsitavad liigid leiad SIIT või Stuudiumi Tera materjalidest. Oma raskusastme valib iga osaleja ise, see tähendab seda, et osaleda võib keerulisemas astmes, kuid mitte lihtsamas.

Pane tähele, et punktiarvestuses läheb kirja esimene sooritus!

Auhindu jagame igas vanuseklassis, lisaks loosime kõikide osalejate vahel välja lisaauhinnad. 

Lisainfo: Tiina Lilleleht  tiina.lilleleht@tartuloodusmaja.ee

22.aprillil tähistatakse rahvusvahelist Maa päeva. ÜRO eestvedamisel korraldatakse seda päeva alates 1970. aastast. Sel päeval pööratakse tähelepanu Maal elutsevatele erinevatele looma- ja taimeliikidele ning inimese mõjule ja jätkusuutlikule harmoonilisele kooseksisteerimisele Maal.

Traditsiooniliselt tähistatakse Tartu loodusmajas Maa päeva õpilaskonverentsiga, kus I ja II kooliastme õpilased saavad esitleda oma ettekandeid uurimistöödest ja keskkonnaprojektidest.

TÄHELEPANU!

Ka sellel õppeaastal on VÕIMALUS OSALEDA KÕIKIDEL SOOVIJATEL, olenemata sellest, kas osaletakse loodusmaja huviringides või mitte.

Konverentsi ajal tehtud fotosid kasutatakse kodulehel ja muudes infokanalites. Ettekannete kokkuvõtted riputatakse üles Tartu loodusmaja kodulehele.

Palume osalejatel sujuvama konverentsi kulgemiseks kinni pidada järgnevatest kuupäevadest ning esinemise nõuetest:

 • 10.aprill – õpilasate/gruppide registreerimine Maa päeva õpilaskonverentsile 2023. Registreeri konverentsile siin.
 • 18.aprill – konverentsi ettekanded ja lühikokkuvõtted on salvestatud PDF-formaati ja saadetud e-mailile: pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee
 • 21.aprill kell 14:00 kuni 15:30 – esinemise proovid (varasem registreerimine, info saadetakse eraldi kirjana peale registreerimise lõppu)
 • 21.aprill kell 15:30 – esinejate tehniline ja lavaline juhendamine (kus laval seista, et kaamerasse jääda, kuhu vaadata ja kuidas mikrofoni käsitleda)
 • 21.aprill kell 16:00 – õpilaskonverentsi algus

Kuna kohtade arv on piiratud, siis anna kindlasti teada, kui esinema tulla ei saa, sellisel juhul saame sinu kohta pakkuda neile, kes kohe esinema ei pääsenud. Teatamiseks kirjuta sellest pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee

 

Lisainfo:

Pille-Riin Pärnsalu
Tartu loodusmaja huvikooli õppejuht
+372 5344 2512
pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee

Tartu Üliõpilasteater esitab:

LÕKKELOOD

Tartu Loodusmajas 18. jaanuaril kell 15.00  (lõpeb 15.45)

Etendusele ootame loodusmaja ringide 1. – 3. klassi õpilasi.

 • Etendus on tasuta.
 • Kohtade arv on piiratud, vajalik  eelregistreerimine.

Lõkkeõhtule saad ennast kirja panna siin:

Eesnimi

Perekonnanimi

Loodusmaja huviring

Huviringi õpetaja nimi

22.detsember 2022 – 08.jaanuar 2023 on huviringid koolivaheajal.

Koolivaheajal loodusmajas toimuvad tegevused:

kliimamuutuste tunnikavad

Loodusmaja linnalaagris saab kõigi meeltega loodust tundma õppida! Mängime lõbusaid mänge nii õues kui toas, tutvume ja toidame loodusmaja loomatoas ja talveaias elavaid eksootilisi lemmikloomi, joonistame ja meisterdame erinevatest taaskasutusmaterjalidest. Ühes rühmas saab osaleda 10 last, kokku on laagris 3 rühma (rühmade vahel ühistegevusi ei toimu). Kõik rühmad saavad laagri jooksul kordamööda osaleda kõigis tegevustes. Laagrijuhendajateks on Tartu loodusmaja ringiõpetajad.

piparkoogirada

Tartu loodusmaja lopsakas talveaias on kuni jaanuari keskpaigani avatud väike avastusrada “Piparkoogimehikese jälgedes”. Seikle salapärases džunglis ning hoia oma meeled teravad, et panna kokku katki kukkunud piparkoogisüda, leida üles vajalikud maitseained piparkoogi sisse ning teha kindlaks ahjuplaadilt põgenenud piparkoogimehikese asukoht.

Mängulisel avastusrajal saab muuhulgas aimu, mille poolest on karud meiega sarnased, milline kuuejalgne toit paneb mesikäpal suu vett jooksma, kes osaleb karude suguvõsakokkutulekul ja millistele taimedele on metsaott nime andnud. Raskest rännakust saavad päntajalad puhata karukoopas kõhutades ning mälestused kohtumisest aasta loomaga on võimalik jäädvustada pildile.


Uuel aastal alustame huviringidega 9.jaanuaril. Jaanuari teisel nädalal toimuvad traditsioonilised talvepeod. Veebruaris saab oma teadmised proovile panna loomade teemalisel viktoriinil. Aprillis tähistame Maa päeva traditsioonilise konverentsiga. Mais sukeldume taimetervise ja taimede lummuse nädalal meie roheliste sõprade maailma.