Laenutus

2023.aasta suvenäituse baasil koostatud rändnäitus võimaldab koolis, lasteaias, raamatukogus või looduskeskustes rõivaste teemat tutvustada.

Näituste laenutustasu (amortisatsiooni kate): 5€/nädal.

Lisainfo ja laenutamine: Annelie Ehlvest, näituste koordinaator, 5344 2160, anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee

NÄITUSTE LAENUTAMISE ÜLDISED TINGIMUSED:

  • Transpordikulud ja võimalike kahjustuste parandamisega seotud kulud jäävad laenutaja katta laenutajaga sõlmitakse leping.
  • Näituse laenutaja peab tagama näituse järelvalve ja turvalisuse kogu näituse eksponeerimise ajal.
  • Laenutaja tagab ise töölehtede ja muu tutvustava infomaterjali paljunduse (failid tegijate poolt olemas).
  • Laenutaja peab tagama näitusele pääsu külastajatele tasuta.
  • Näitus pakitakse transpordiks kastidesse ja kottidesse. Tagastamisel peavad eksponaadid olema pakitud samaväärselt.

Näituse allalaetavad materjalid: stendide failid, töölehed, hooldusjuhised .

Näitus on eesti ja inglise keeles, laenutada saab ka ainult eesti või inglise keeles (suured riputatavad stendid).

KÜSIMUSED, MILLELE RÄNDNÄITUSEL VASTUSEID LEIAB:

Miks saab viltida lambavilla aga mitte koeravilla? Kuidas töötab Core-Tex materjal? Miks tuleb õues kuivanud pesule juurde eriline meeldiv lõhn? Milliseid riideid tehakse puidust ja milliseid plastpudelitest? Miks linased kangad vajavad sirgeks triikimisel kõrgemat kuumust kui siid? Mida jutustavad sildid meie rõivastel? Kes leiutas takjakinnise ja kuidas ta selleni jõudis?

MIDA RÄNDNÄITUSEL TEHA SAAB?

Näitusel saab suurendusega vaadata erinevaid kiudusid, materjale ja kangatüüpe, mängida nööbimeres, uurida Malle ja Pelle rõivaste teekonda, tutvuda viie T-särgi isikliku elulooga, avada ja jälle kinni panna nööpe, pandlaid, haake, trukke ja trippe, otsida silte enda riietelt ja kohapeal olevatelt rõivastelt. Näitusel on mängimise võimalusi, ajarännakuid edasi ja tagasi. Saab proovida villa kraasimist, kedervart ja nööbi õmblemist ning arutleda, mis see mood on ning mõelda, mis saab meie rõivastest peale kandmist. Olemas on ka lihtsad töölehed, mis abistavad teematundide läbiviimist.

NÄITUSE TRANSPORT 

Näituse transpordiks on kõik näituse osad pakendatud taaskasutusmaterjalist (Eesti Teadusagentuuri vanadest kangatrükiga kuulutustest) õmmeldud kottidesse. Transpordiks on vajalik kas kattega järelkäru või kaubiku tüüpi auto või koolibuss või mõni muu pisut suurem sõiduk. Transpordi korraldab laenutaja. Vajadusel saab erikokkuleppel kaaluda ka loodusmaja transpordiabi eraldi teenusena.

NÄITUSE RUUMIVAJADUSED

Näitus vajab stendide riputamise võimalust (kas siinid, riputuskonksud seintel vm.). Stendid võivad olla ka üldkasutatavas avalikus ruumis (fuajee, koridorid jms) ja ei vaja järelevalvet. Kui riputatavaid stende ei ole tehnilistel põhjustel võimalik kasutada, on hädapäraseks alternatiiviks stendide failide printimine. Ülejäänud eksponaadid peaks olema järelvalvega ruumis. Kogu näitus vajab ca 50-60 ruutmeetrit ruumi.

Lisaks laenutatavale mängudele ja vahenditele on vaja laenutaja poolt:

  • mõned lauad ja toolid
  • elektrivõimalus stereomikroskoopidele

NÄITUSE LAENUTATAVAD ELEMENDID: näituse laenutatavad elemendid.pdf