Roheline kool

Mis?

Tegemist on tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-schools global.  Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu Tartu loodusmajaga, kes võttis koordineerimise teatepulga üle MTÜ-lt Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED.

Programmi Eesti koordinaator on alanud õppeaastal (2019/2020) Eeva Kirsipuu-Vadi (eeva.vadi@gmail.com).

 

Miks?

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, milleses maailmas elame, kuidas Maa rikkust kasutatakse.

Programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult. Rohelise kooli võrgustiku seminarid pakuvad nii toetust kui inspiratsiooni. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgis Roheline lipp.

 

Kellele?

Liituma on oodatud nii lasteaiad kui koolid! Eestis on Rohelise Kooli programmiga liitunud üle 120 kooli ja lasteaeda – vaata täpset osalejate nimekirja SIIT.
Üle maailma on võrgustikus aga lisaks Eestile veel 67 maad ja üle 51 000 õppeasutuse.

Mida programmis osalejad teevad?

  • Rohelise kooli programmi põhimõtetega saab tutvuda siin.
  • Vastused küsimustele, mida teha, et olla Rohelise kooli programmis edukas, leiate siit.
  • Rohkem infot programmist siit.

 

 

Kuidas liituda?

Rohelise kooli programmiga liitumiseks tuleb:

Programmis osalemine on sümboolse tasuga – 15 eurot aastas, lisaks rohelise lipu taotluse läbivaatamine ja hindamine 50 eurot.
Tallinna ja Pärnu õppeasutuste eest tasub programmis osalemise kohalik omavalitsus.

 

Kuidas hoida end kursis Rohelise Kooli tegevustega?

 

 


Rohelise Kooli programmist põhjalikumalt


Käimasolevad kampaaniad, konkursid, mängud


KKK ehk korduma kippuvad küsimused 


Allalaadimiseks 


Programmis osalemist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus.