Rohelise kooli programm – Seminarid

Tartu loodusmaja korraldab ka 2021/22 õppeaastal Rohelise kooli programmiga liitunud õppeasutustele võrgustiku seminare. Seminaride läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Janek Pohla koostöös Sihtasutusega Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu.

Seminaridel kasutatud ettekanded, videod jms on leitavad “Liikmele (piiratud ligipääs)”

Alates 2021. aastast pakub EcoSchools programmi üldjuht FEE programmiga liitunud õppeasutustele ingliskeelseid koolituskursusi FEE Akadeemias. 2021/2022 a koolituskursuse seas on näiteks “Strategies to Advance Circular Economy” (maht 10-12 h), “Understanding Environmental Education and education for Sustainable Development (maht 5-6h). Täpsem teave, sh toimumise aega vaata siit.

Eesti võrgustiku seminarid 2021/2022 õppeaastal

IV seminar – Permakultuur – loodust jäljendav taimekasvatus ja õueala kui õppevahend/ Taimse Teisipäeva kooliprogramm

Talv on parim aeg kevade plaanide tegemiseks. Seekordses seminaris tutvustab Marian Nummert loodust jäljendava aia rajamist. Saame teada, kuidas teha ilma kaevamata viljakaid peenraid, mis meelitavad kasulikke putukaid ja annavad head saaki. Lasteaedade seminarides keskendume looduses valitsevatele seostele, mida loodussõbraliku aia rajamisel rakendada ja läbi selle anda lastele teadmisi elurikkusest ja aineringest. Koolidele suunatud seminaril saab lisaks eelpool nimetatud teemadele erilise tähelepanu muld – mullaelustik ja mullatervis ja võimalused selle teema käsitlemiseks õppetöös. Vaata lisa: marianipermakultuur.ee
Seminari teises osas tutvustab Karin Kanamäe Taimse Teisipäeva kooliprogrammi. Saame teada, kuidas suurendada tervisliku ja maitsva taimse toidu osakaalu menüüs ja miks on see kasulik nii meie tervisele kui keskkonnale.

23.11 kell 13.00-15.00 Zoomis (lasteaedadele)
25.11 kell 15.00-17.00 Zoomis (koolidele)

Registreeri siin

NB! Zoomi lingi saadame päev enne seminari toimumist

III seminar – Mahepõllumajandus, elurikkus, oma toidu kasvatamine ja “Porgand Piia seiklused”

Kuidas rääkida lasteaialastele mahepõllumajandusest, taimekahjuritest, aine- ja energiaringist? Kahtlemata teab seda kõige paremini Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik ja on valmis seda ka meiega jagama. Seminaril ta räägib ja jagab praktilisi juhiseid, kuidas ja miks märgata ja hoida enda ümber elurikkust, kuidas kasvatada ise oma toitu jpm. Sellest räägib ka Anne Luige värske raamat “Porgand Piia seiklused“, mida ta seminaril samuti tutvustab. Praktiline raamat on mõeldud lasteaia õpetajatele ja –lastele, samuti ka algklasside õpetajatele ja õpilastele. Osalejad saavad endale raamatu.

9.11 kell 13.00-15.00 Zoomis ja Tartu loodusmajas

Registreeri siin

II seminar – Toitumishariduse töötoad “Meelte kool”

Seoses viiruse hoogsa levikuga lükkame uude aastasse Tallinnasse planeeritud töötoad. Ootame rahulikumaid aegu!

Oktoobrikuu pühendame toidu teemale ja plaanime omavahel ka päriselt kokku saada. Toitumisterapeut Külli Holsting viib läbi “Meelte kooli” nime all tuntud toitumishariduse töötubasid, mille eesmärgiks on mänguliselt ja praktiliselt lastele uute maitsete tutvustamine ja nende suunamine tervislikumalt toituma. Rohkem infot “Meelte kooli” kohta leiab siit: www.toitumisnoustajad.ee/meelte-kool.
Töötoad toimuvad:
30.09 Tartus kell 14.00-17.00, Tartu loodusmaja, Lille 10
7.10 Pärnus kell 14.00-17.00, Pärnu Lasteaed Trall, Kiige 9
14.10 Rakveres kell 14.00-17.00, Rakvere Eralasteaias KAUR
4.11 Tallinnas kell 14.00-17.00, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Kivimurru 3 LÜKKAME EDASI
18.11 Tallinnas kell 14.00-17.00, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Vilde tee 64 LÜKKAME EDASI
Üleskutse! Palun anna teada, kui teie õppeasutus on valmis väljapakutud kuupäeval töötuba võõrustama ehk pakkuma ruumi (ideaalis koos köögiga) töötoale ja u 20 osalejale. Loomulikult järgime töötubade läbiviimisel kõiki valitsuse seatud piiranguid.

NB! Palume “kaasa võtta” nippe toidujäätmete vähendamiseks õppeasutuses.

Tallinna töötubade kohad on täis, saab registreeruda ootejärjekorda!

Registreeru siin

Külli Holstingu ettekanne on leitav alamenüüst “Liikmele (piiratud ligipääs)”


Toimunud seminarid 2021/22 õppeaastal

I seminar (Zoomis) – Elurikkuse kadumine, kliimamuutused ja teised keskkonnaprobleemid Eestis ja maailmas 14.09. ja 16.09.2021 Zoomis

Õppeaasta avas tuntud looduskaitse eestkõneleja Aveliina Helmi veebiseminar. Seminaril tutvustati kõige pakilisemaid keskkonnaprobleeme Eestis ja maailmas. Aveliina on tunnustatud loodusteaduste populariseerija, kes lisaks rikkalikule teadmistepagasile on ka erakordselt hea esineja ja suudab ka keerulised teemad kõigile arusaadavaks teha. Seminari lõpus rääkis Liina Vaher Civitta Eesti AS-ist lühidalt ka biomajandusest ja tutvustas värsket biomajanduse teemalist lasteraamatut “Mis on biomajandus?”, mida soovijatel on võimalik endale tasuta tellida.

 


Rahvusvahelised veebiseminarid 2021/22 õppeaastal

14. sept 2021 kl 15-16, GAIA 20:30 Biodiversity Campaign Launch Webinar

 


Toimunud seminarid 2020/21 õppeaastal

X seminar Linnuhommikud
Viimaks ometi on kevad – kaua oodatud, õrnroheline ja linnulaulust rõkkav kevad. Kes on meie sagedasemad aialinnud, kuidas eristada ja ära tunda erinevate lindude häälitsusi? Kutsume õpetajaid hommikustele retkedele, kus linnutundjad jagavad oma tarkust kohatud-kuuldud lindude kohta, mida hiljem õpilastelegi edasi anda.

IX seminar – Kuidas rääkida taimetervisest lastele ja õpilastele 8.04 kell 13.00-15.00 Zoomis

Taimed ümbritsevad meid iga päev – ilma nendeta ei oleks elu. Just nagu inimesed ja kõik teised elusolendid Maal, võivad ka taimed jääda haigeks ja saada viga – neil on palju vaenlasi karantiinsete taimehaiguste- ja kahjurite näol. ÜRO Peaassamblee kuulutas 2020.a. välja kui rahvusvahelise taimetervise aasta, et juhtida tähelepanu taimetervise tähtsusele toiduga kindlustatuse ja bioloogilise mitmekesisuse tagamisel ning majanduse edendamisel. Väga oluline on juba maast madalast suurendada teadlikkust taimetervisest ning selgitada, mida igaüks saaks ära teha taimede tervise heaks. Räägime seminaril, kuidas saab vähendada ja ära hoida uute karantiinsete taimekahjustajate sissetoomist riiki ning anda oma panus nende võimalikult varajasele avastamisele looduses. Kaugete vahemaade taha levivad need taimekahjustajad just inimese kaasabil – kas kaubavahetusega või siis ka reisikohvris kaasa toodud taimsete suveniiridega.

Ülle Metsman ja Birger Ilau Põllumajandus- ja Toiduametist annavad ülevaate, kuidas ja millest rääkida nii lasteaialastele kui kooliõpilastele taimetervise teemast tervikuna ning millised õppematerjalid selle tarvis valminud on.

 

VIII seminar – Elurikkuse tundmaõppimine, loodusvaatlused ja harrastusteadus 31.03 kell 13.00-15.00 Zoomis

Lähenev kevad pakub taas rohkelt avastamisrõõmu looduses, leida ja õppida tundma uusi liike, otsida ja kohata juba tuttavaid taimi, loomi, linde, putukaid.  Harrastusteadus (kodanikuteadus) on suurepärane võimalus nautida looduses liikumist ja samal ajal panustada elurikkuse uurimisse, kogudes infot paikadest, kuhu teadlased ise alati ei jõua.

Seekordsel seminaril räägib harrastusteadusest Tartu loodusmaja õpetaja ja UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti koordinaator Gedy Matisen ja tutvustab Legulust, PlutoF’i, e-Elurikkust ning iNaturalisti, mis kõik võimaldavad ka Eesti õpilastel anda oma vabatahtlik panus teadusesse. Eva-Liisa Orula Eesti Ornitoloogiaühingust tutvustab Suvist aialinnupäevikut, kuhu saab kirja panna kõik kohatud ja pesitsevad linnud, loomavaatlused, tolmeldajad ning fenoloogilised tähelepanekud. Tartu Ülikooli teadlane Tsipe Aavik räägib paljudele juba tuttavast kampaaniast Eesti otsib nurmenukke, mis kutsub üles nurmenukke otsima ja vaatlema. Kõik tegevused sobivad nii lasteaialastele kui kooliõpilastele.

 

Veebiseminar lapsevanematele (ja õpetajatele) – Vabane ohtlikest ainetest oma kodus

27.03 kell 11.00-12.00 Zoom-keskkonnas

Ohtlikud ained on meie kodudes üldlevinud: enamik esemeid ja tooteid, mida me kodumajapidamises iga päev kasutame, on oma omadused saanud tootjate poolt teatavate sünteetiliste ainete lisamise tõttu. Kosmeetikatooted säilivad kauem tänu säilitusainetele, plastist toidupakendite pehmuse ja sileduse tagavad plastifikaatorid. Kahjuks on mõned neist ainetest ohtlikud ja kahjulikud meie tervisele ning keskkonnale. Balti Keskkonnafoorumi eksperdid Heli Nõmmsalu ja Kai Klein tutvustavad hiljuti valminud juhendit „Vabane ohtlikest ainetest oma kodus“, milles kirjeldatakse, kuidas vabaneda samm-sammult ohtlikest ainetest oma majapidamises. Heli ja Kai selgitavad, mis üldse on ohtlikud aineid, kus neid leidub ning miks. Samuti annavad nad näpunäiteid, mida otsida, eemaldada ja kuidas asendada, et vältida ohtlikke aineid kodu erinevates ruumides. Suurepärane võimalus alustada kevadkoristust uute teadmistega!

 

VII seminar – Lemmikloom õppeasutuses

2.03 kell 13.00-15.00 Zoom-keskkonnas 

Seekordne seminar on oma formaadilt eelkõige kogemuste jagamine ja mõtete vahetamine lemmikloomade pidamisest õppeasutuses. Räägime sellest, kas loomapidamine õppeasutuses on üldse hea mõte: kahtlemata on loomade kasutamisel õppetöös emotsionaalne väärtus ja uuringud on näidanud loomade kasu näiteks õpilaste keskendumisvõime parandamisel, aga mida see vahva lemmik endaga lisaks veel kaasa toob. Samuti peab alati ja eeskätt silmas pidama looma (linnu, roomaja, kala) heaolu! Lisaks reguleerivad lemmikute pidamist õppeasutuses ka õigusaktid. Nendel ja mitmetel teistel huvipakkuvatel teemadel kutsume arutlema lemmikloomapidajatest õpetajaid ja ka neid, kes alles plaanivad loomade kaasamist õppetegevustesse. Hellika Landsmann Tallinna Linnavalitsusest räägib õiguslikest raamidest, mis reguleerivad loomade pidamist koolis-lasteaias. Tartu loodusmaja huvikooli õpetaja Tiina Lilleleht tutvustab Tartu loodusmaja loomatoa asukaid, Rakvere eralasteaed Kaur õpetaja Heidi Jakobson jagab nende vahvat kanapidamiskogemust ning Rannamõisa lasteaia õpetajad näitavad, kuidas kulgeb elu koos kitsede ja küülikutega.

Seminari alguses teeme ülevaate Rohelise kooli uudistest ning peale seminari on võimalik jääda Zoomi nõu küsima ja arutama RK progammi ellu viimise, rohelipu taotlemise vms teemal.

 

VI seminar – Kalad, säästlik kalandus ja kalafoor.ee

Koolitajad: Joonas Plaan (Eestimaa Looduse Fond), Jürgen Karvak (Eestimaa Looduse Fond; TÜ magistrant)

Meie toidulaualt leiab palju erinevaid mereande. Paraku ei ole kõigi mereandide olukord igal pool kiita, samuti mõjutavad erinevad püügiviisid ja kasvandused keskkonda. Kalafoor (ehk Fish Guide) on Maailma Looduse Fondi (WWF) ja Eestimaa Looduse Fondi (ELF) koostatud juhend, mis aitab teha keskkonnahoidlikumaid kala- ja mereannivalikuid Eestis. Eestimaa Looduse Fondi säästliku kalanduse ekspert ja Tallinna Ülikooli keskkonnaantropoloog Joonas Plaan räägib, kuidas rääkida nii lasteaialastele kui kooliõpilastele kaladest ja merekeskkonnast tervikuna. Siinkohal räägime nii elusloodusest kui ka veekeskkonna olulisusest meie toidulaual. Tartu Ülikooli magistrant Jürgen Karvat võtab vaatluse alla vooluveekogudega seonduva. Seminari jooksul arutame ja katsetame ka ise erinevaid tegevusi, mida võiks lastega teha. Vaatame üle erinevad mängud ja tegevused, mida saaks kasutada tunnis ning anname põgusa ülevaate materjalidest, kust õpetajad saavad ise inspiratsiooni otsida.

Rohelise kooli teemad: elurikkus, meri ja rannik, toit ja tervis

 

V seminar – Energia ja digiprügi

Koolitaja: Marek Muiste (Tartu Regiooni Energiaagentuur)

19.01 kell 13.00-15.15 Zoom-keskkonnas, lasteaiad

Kuidas rääkida lastele kliimamuutustest? Geoloogiliste ja klimaatiliste muutuste ning liikide kohanemise/väljasuremise mõistmisel tuleb appi kõigile tuntud Jääaja film oma järgedega, kus seiklevad laiskloom, mammut, mõõkhambuline orav jt vahvad tegelased, kes peavad ruumi tegema planeedi uutele asukatele – inimestele. Jääaja järjefilmis (Suur sula) seistakse silmitsi kliimamuutustega ja kohanetakse uute oludega, isegi kui selleks on vaja pisut ujuda. Räägime inimeste energiakasutusest keskkonnaga kohanemisel ja sellega kaasnevatest keskkonnamõjudest.

21.01 kell 15.00-17.15 Zoom-keskkonnas, koolid

Energiavarustus on muutunud kõige olulisemaks tehnoloogiliseks tugisüsteemiks, millest sõltub kõikide teiste süsteemide toimimine. Sellega on energiakandjatest saanud meie igapäevasema tarbimise oluline komponent, olgu siis tehiskeskkonna loomisel põhjamaises kliimas või hoopis toidu, riiete ja esmatarbekaupade valmistamises või hoopis digitaalsete teenuste loomisel. Samas on energiakandjate tootmine ja tarbimine muutnud kõige ulatuslikuma keskkonnamõjuga inimtegevuseks, mille mõju ulatub kohalikust elukeskkonnast tervet planeeti hõlmava kliimani. Samuti räägime, kuidas tekivad digijäätmed ja kuidas neid vähendada.

Rohelise kooli teemad: energia, prügi, jäätmed

Digiprügi kampaania raames valminud Marek Muiste loengu digitaalsest keskkonnajäljest leiab siit.

 

IV seminar – Koolilaste rajakaamerad, Aasta loom õppetegevuses

Koolitaja: Helen Arusoo, Tarmo Mikussaar (Koolilaste rajakaamerate projekti ja “Aasta looma” eestvedaja)

Aasta looma toimkond koostöös Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kutsub õppeasutusi osalema rajakaamerate projektis, mis tutvustab lastele võimalust jälgida metsaelu vahetult ja avastada läbi rajakaamerasilma looduse ettemääramatus. Rajakaamerad aitavad täiendada loodusõpetuse ja zooloogia tunde, tutvustades eri loomaliike ja linde ehedal ja lastele põneval viisil.

Samuti räägime Aasta loomast 2021 ja jagame mõtteid, mida põnevat õpilastega Aasta looma teemadel ette võtta.

Rohelise kooli teemad: elurikkus

 

III seminar – Gaia haridus – tervikliku eluviisi alused – NB! toimub Zoomis

Koolitajad: Liisa Puusepp, Mihkel Kangur (Tallinna Ülikool)

Selle aasta suvel ilmus Gaia hariduse käsiraamat, mis on põgus pilguheit võimalustele, mida pakub Gaia hariduse õppekava.
Gaia hariduse programmi teemad on jagatavad nelja peamise aspekti alla: ökoloogia, sotsiaalsed suhted, majanduslikud suhted ja kultuur, mida on vaja teada ja osata rakendada ükskõik millise jätkusuutlikkusele pürgiva õpetamis- ja elamisviisi korral. Gaia hariduse projektipõhised seostatud õpetamisviisid on kasutatavad nii formaal- kui mitteformaalhariduses lasteaiast ülikoolini ja kindlasti ka elukestvas õppes.
Koolitusel annavad Liisa Puusepp ja Mihkel Kangur ülevaate Gaia hariduse põhiprintsiipidest, väärtusest ja võimalustest, kuidas sellele tuginedes projektipõhist õpet läbi viia. Tutvustame läbi praktiliste tegevuste, kuidas disainida õppetegevust selliselt, et see samaaegselt kannaks endas eesmärki toetada õppija, tema kogukonna ja Maa arengut, hõlmaks kõiki nelja aspekti ning kus õppimine toimuks nii pea, kui ka südame ja käega. Loome ühiselt grupitöödena õppimist toetavad projektid.

Rohelise kooli teemad: seotud palju teemadega sh. tervis ja heaolu, õueala

II seminar – Kompostikast kui õppevahend ja osa jäätmekäitlussüsteemist

Kuidas komposteerida kooli- ja lasteaiaõues biojäätmeid nii, et tulemuseks oleks sõmer ja rammus muld? Mida kompostikasti panna ja mida mitte? Biojäätmete sorteerimine ja kompostikasti täitmine võivad olla lõbusad ja õpetlikud tegevused lastele. Aga mitte ainult.. Kompostikastis avaneb ka huvitav mullaelustiku-maailm. Seminaril tutvustamegi võimalusi mullaelustiku õpetamiseks.

Koolitaja: Aire Orula, Tartu loodusmaja õpetaja ja programmijuht

Seminarid toimusid:
28.10 Tallinnas, Tallinna Linnupesa Lasteaia õuealal (Lagle pst 3)
29.10 Tartus, Tartu loodusmaja pargis (Lille 10)
30.10 Pärnus, Pernova Loodusmaja õuealal (Tammsaare pst. 57)
6.11 Rakveres, Rohuaia lasteaias (Posti 29)

Rohelise kooli teemad: elurikkus, õueala, jäätmed

 

I seminar – Elurikkus

Looduse tundmine algab kodu ümbrusest: looduse märkamisest ja küsimuste küsimisest. Kuidas vastata laste küsimustele ja kuidas toetada nende loodushuvi jätkamist? Milliseid taimi, loomi, linde, putukaid kohtame linnalooduses? Kuidas liike tunda ja määrata? Mis on vabatahtlik seire ja kuidas seda õpilastega läbi viia? Kuidas leida sisendit ja andmeid õpilaste loov- ja uurimistööde tarbeks?

Koolitaja: Uudo Timm, Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivpetsialist, zooloog, looduskaitsja ja tuntud teaduse populariseerija

Rahvusvahelised veebiseminarid 2020/21 õppeaastal

11.11 Plastiku teekond – kooliväravast jääkarude ja pingviinideni!

Veebiseminaril jälgib auhinnatud loodusfotograaf, dokumentalist ja sukelduja Doug Allan plastikutüki teekonda. Kuidas hoolimatult kooliväravasse poetatud prügi võib lõpetada jääkarupoja kõhus või hoopis pingviinide keskel.

Tegemist on Põhja-Iirimaa Roheliste koolide võrgustiku kaheksanda veebiseminariga sarjast Plastiku käsitlemine (osa projektist Hoiame Põhja-Iirimaa ilusana). Veebiseminari sihtrühmaks on 7-11 aastased õpilased.

Vaata veebiseminari A Plastic Journey – from Primary Schools to Polar Bears (and Penguins!) Doug Allan

 

17.11 Valeuudised ja meediakirjaoskus

Kuidas tuvastada kliimamuutustega seotud väärinformatsiooni (mis on fakt ja mis on väljamõeldis) ja vandenõusid? Kuna kliimamuutuste teema on avalikkuses jätkuvalt vastuoluline, on meediakirjaoskus valeuudistele reageerimiseks ja oma arvamuse väljendamiseks väga oluline. Veebiseminar annab tööriistad valeuudistele ja kliimamuutuste eitamisele reageerimiseks.

Vaata veebiseminari Webinar: Fake News and Media Literacy (With Shout Out UK)

Toimunud seminarid 2019/20 õppeaastal

IV seminar Aasta loom 2020 nahkhiir 

Hooaja viimane võrgustikuseminar toimus praktilise loodusõppe vormis. Seminaride teemaks oli Aasta loom 2020 nahkhiir ja koos uurija Rauno Kaldaga käidi hilisõhtustel nahkhiireretkedel.

Tutvu Eesti nahkhiirtega

III seminar

Veebruari lõpus ja märtsi alguses toimunud seminaridel käsitlesime  erinevate ressursside kasutamisest haridusasutustes ja jagasime kogemusi, kuidas säästa vett, energiat, paberit jm ressursse ning teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ka igapäevastes tegevustes: keskkonnasõbralikud hanked, energiasäästujuhised jm.

Tallinna seminaridel andis LED-lampidest ja ekraanidelt kiirguva sinise valguse mõjust silmadele ülevaate silmaarst Delis Linntam. Jagame tema slaide, kust leiab ka soovitused laste silmade tervise hoidmiseks.

II seminar

Seminari teemaks olid kliimamuutused ning nende käsitlemine koolis ja lasteaias (esinesid Asta Tuusti ja Sander Olo Eesti Loodusmuuseumist). Samuti tutvustasime Suure Taimejahi projekti tegevusi sellel õppeaastal (tutvustas Sirje Aher või Rohelise Kooli koordinaator). Lisaks arutati jooksvaid küsimusi ja tutvuti vastuvõtva haridusasutusega.

Keskkonnaministeerium_Toidu_tootmine_lyhike_vers

Keskkonnaministeerium_Toidu_tootmine_pikk_vers

I seminar

Esimese seminari teema oli elurikkus, täpsemalt linnurikkus kooli- ja lasteaiahoovis. Kuna linnud pakuvad aasta läbi palju avastamist, rääkis Riho Kinks sellest, kuidas suurendada kooli või lasteaia ümbruse linnurikkust, milliseid liike sagedamini kohata võime ja milliseid lindudega seotud tegevusi koos õpilastega ette võtta. Juttu tuli talvistest lindudest ja nende toitmisest, pesakastidest ja pesitsustingimuste loomisest kevadel jpm. Programmi koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi tutvustas põhjalikumalt keskkonnaülevaatuse tegemist.

Tartu loodusmaja rohelise kooli semianrid

Rahvusvahelised veebiseminarid 2019/20 õppeaastal

Ingliskeelseid veebiseminare korraldab Foundation for Environmental Education ning need on mõeldud kõikidele rohelise kooli võrgustiku õppeasutustele. Teave ja registreerumine: https://www.ecoschools.global/webinarsToimunud veebiseminarid

Kuupäev Kellaaeg Teema, sihtrühm
26.11.2019 16:00 Kuidas käsitleda õppekavas jäätmeteemat? Vaata salvestust siit
10.12.2019 10:00
14.01.2020 16:00 Kuidas koolis, kodus ja kogukonnas kampaaniat läbi viia? Kuidas sotsiaalmeedias oma kampaaniat läbi viia? Vaata salvestust siit
28.01.2020 10:00
11.02.2020 16:00 Kuidas kajastada oma kampaaniat? Eduka loo kirjutamine. Sihtrühm: õpetajad. Vaata salvestust siit
25.02.2020 10:00
10.03.2020 16:00 Ringmajanduse-haridus. Sihtrühm: õpetajajad. Vaata salvestust siit
24.03.2020 10:00
7.04.2020 16:00 Projektipõhine õppimine kui 21. sajandi meetod oskuste õpetamisel. Sihtrühm: õpetajajad. Vaata salvestust siit
21.04.2020 10:00
5.05.2020 16:00 Kodanikuaktiivsuse edendamine linnakoolides läbi põllumajanduse õpetamise. Sihtrühm: õpetajajad ja õpilased. Vaata salvestust siit
19.05.2020 10:00
2.06.2020 16:00 Õuesõppe kasu füüsilisele ja vaimsele tervisele. Sihtrühm: õpetajajad
16.06.2020 10:00

Seminaride kohta edastame jooksvalt infot ka Rohelise Kooli e-listi, millega liitumiseks kirjutage eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee


Lisainfo: Maris Mägi
Tartu loodusmaja koolitusspetsialist, tel 515 2884, e-mail: maris.magi@tartuloodusmaja.ee