Läänemere veebiviktoriin

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekt kutsub üles õpetajaid koos õpilastega osalema iga-aastasel Läänemere veebiviktoriinil!

Alates 2013.aastast korraldab Tartu loodusmaja iga aasta hilissügisel rahvusvahelist Läänemere veebiviktoriini, kus osalejad 9 Läänemere-äärsest riigist peavad vastama ajapiiranguga 5-10 ingliskeelsele küsimusele. Veebiviktoriin on üks Läänemere Projektiga liitunud koolide oodatuim rahvusvaheline sündmus, kus osaleb tuhandeid õpilasi – 2021.aastal näiteks 3790 õpilast.

Veebiviktoriin sobib arendamaks ja kinnitamaks õpilaste teadmisi keskkonnateadlikust eluviisist, Läänemerest kui elukeskkonnast, samuti laiendab inglise keele sõnavara ning paneb proovile õpilaste iseseisva info otsimise oskuse erinevatest allikatest, sest vastuseid tuleb leida internetist.

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide 4.-12.klasside õpilased. Viktoriini võib teha näiteks kooli arvutiklassis inglise keele, geograafia või bioloogia tunnina. Veebiviktoriini küsimused on kogutud projekti õpetajatelt, koordinaatoritelt, teadusasutustelt ja koostööpartneritelt võrgustiku riikidest.

Viktoriini lahendades on kindlasti vaja internetiühendust ja hästi toimivat arvutitehnikat. Viktoriinis osalejatele on igal aastal ka auhinnad, näiteks loositakse välja ökoloogilisi alternatiivtööteid, parimatele Eesti esindajale korraldatakse töövarjupäev teadlaste juures või pakutakse tasuta osalemiskogemust rahvusvahelises/riiklikus laagris või õppepäeval.

Kõik seni esitatud küsimused ja vastused leiab Läänemere Projekti Eesti tegevuste kodulehelt.

Viktoriini rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. 

bsp

 

2023. aasta veebiviktoriin toimub 6.november kuni 22.detsember – SUUNDU VIKTORIINILE

läänemere veebiviktoriin 2023