Rohelise kooli programm – kampaaniad ja konkursid


Käimasolevad ja algavad võistlused, kampaaniad, konkursid, mängud ….

SÜGIS

Aasta looma (saarmas) programmis on vabatahtlik saarmaseire, aasta looma vestlusõhtud ja fotonäitus. Sündmustega saab end kursis hoida veebilehe Looduskalender.ee või Terioloogia Seltsi FB abil. Aasta linnu (kägu) programmis on tulemas loodus- ja kirjandusõhtuid ja õpitube, kogutakse pärimust käo kohta ja lisaks kägudele loendatakse kokku käokellad, sügisel toimub veebiviktoriin. Vaata Eesti looduse aasta tegijate infot allpoolt.

* Võistlus, konkurss, kampaania toimub regulaarselt igal aastal, toimumise aeg võib sõltuvalt aastast natuke muutuda. Oma tegevuste planeerimiseks vaadake ka allpool toodud teavet eri korduvate konkursside kohta.


Täht- ja teemapäevad


Erinevatest tähtpäevadest annab väga hea ülevaate Maailmakooli (MTÜ Mondo) kodulehel olev kalender, kus leiate lisaks tähtpäeva nimetusele ka soovitusi, mis tegevusi sel päeval teha, millist filmi vaadata. ÜRO kodulehelt leiab samuti rahvusvaheliste täht- ja teemapäevade kalendri.

Väike valik olulisematest keskkonnavaldkonna (rahvusvahelistest) päevadest:

Eesti looduse aasta tegijad 2024: kägu (aasta lind), saarmas (aasta loom), koha (aasta kala), kirju-tumesilmik (aasta liblikas), kamperriisikas (aasta seen), tamm (aasta puu), harilik helvik (aasta sammal), vööthuul-sõrmkäpp (aasta orhidee), leostunud gleimuld (aasta muld).


Looduskaitsealaste uudiste ja mõttevahetuse jaoks soovitame liituda epostiloendiga Loodusaeg https://lists.ut.ee/wws/info/loodusaeg

Facebooki kasutajatel soovitame liituda keskkonnaalaseid uudised, sh rahvusvahelisi uuringuid ja artikleid vahendava FB-grupiga Keskkonnasäästjad, kus toimub ka sisukaid arutelusid keskkonnahoiu teemal.


Lõppenud kampaaniad, konkursid, mängud


Mitmed kampaaniad ja konkursid on regulaarsed, kuid võimalik on kuupäevade muutus.