Käimasolevad ja algavad võistlused, kampaaniad, konkursid, mängud ….
- FEE Litter Less Plus kampaania (jaan-dets 2023) – väiketoetused (tähtaeg 28.veebr 2023), Kahoot viktoriinid, tunnikavade konkurss (31.aug 2023), Global Actions Days (18.-28.apr 2023), head näidete kogumine (31.okt 2023).
- Tallinna Loomaaia fotokonkurss, tähtaeg 31.mai. Esitada saab ainult Tallinna loomaaias tehtud fotosid ja osaleda saab kahes vanusekategoorias: täiskasvanud ja noored (sünniaasta 2003 või hilisem).
- Suvine aialinnupäevik (märts-okt 2023)*, veebipäevikusse sisestatakse 1. märtsist kuni 1. oktoobrini aias märgatud ja pesitsevad linnud. Päevikusse saab üles märkida ka kõik muud loomavaatlused ning fenoloogilised tähelepanekud taimede õide puhkemise ja putukate ilmumise kohta.
- 2023.a kevadel on tulemas toidutaimede teemaline fotokonkurss.
- Loodusfestival peateemaga “Elu aed”* 7.-11.juuni, sh loodusvaatluste maraton 10.-11.juuni
- Rahvusvaheline kliimateadlikkuse olümpiaad 12-25-aastastele noortele, registreerumise tähtaeg 10. juuni 2023. Eestikeelne konkursi tutvustus siin.
- 2023.a sügisel (sept-okt) on tulemas 5.-9.kl õpilastele ringmajanduse teemaline võistlus, peakorraldajaks Keskkonnaagentuur.
- Endiselt on võimalik liituda Linnuvaatleja määramisvõistlusega,* mis kestab veebruarist novembrini. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude kohta. Osalema on oodatud kõik huvilised ja võistlusel saab osaleda nii algajate kui edasijõudnute kategoorias.
Aasta looma (lendorav) programmis on tulemas luulevõistlus, lisaks temaatilisi ekskursioone, fotonäitus, talgud. Aasta linnu (aul) programmis on tulemas joonistusvõistlus, samuti loodusõhtuid.
Keskkonnaametil on valminud aasta tegijate plakat A3 formaadis eesti, vene ja inglise keeles. Tartu loodusmaja külastuskeskuse koostatud aasta tegijate plakatid A4 formaadis eesti keeles.
* Võistlus, konkurss, kampaania toimub regulaarselt igal aastal, toimumise aeg võib sõltuvalt aastast natuke muutuda. Oma tegevuste planeerimiseks vaadake ka allpool toodud teavet eri korduvate konkursside kohta.
Täht- ja teemapäevad
Erinevatest tähtpäevadest annab väga hea ülevaate Maailmakooli (MTÜ Mondo) kodulehel olev kalender, kus leiate lisaks tähtpäeva nimetusele ka soovitusi, mis tegevusi sel päeval teha, millist filmi vaadata. ÜRO kodulehelt leiab samuti rahvusvaheliste täht- ja teemapäevade kalendri.
Väike valik olulisematest keskkonnavaldkonna (rahvusvahelistest) päevadest:
- SEPTEMBER: 7.09. puhta õhu päev, 16.09. osoonikihi kaitsmise päev, 22.09. autovaba päev; 29.09. rahvusvaheline toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päev; september on Eesti toidu kuu;
- OKTOOBER: 16.10 ülemaailmne toidupäev; oktoober on Eestis õiglase kaubanduse kuu; oktoobri kolmas laupäev on rahvusvaheline asjade parandamise päev
- NOVEMBER: 2.11 rahvusvaheline õuesõppe päev 2023.a (toimub iga aasta nov 1.neljapäeval); novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction); 2022 aastal toimus see 19.-27.nov, teemaks “Ringsed ja kestlikud tekstiilid”, alapealkirjaga „Jäätmed on moest väljas“. Eestikeelsed plakatid leiad siit
- JAANUAR: jaanuari viimasel nädalal digiprügi teemaline kampaania (Rohelise kooli programm koostöös Telia ASiga)
- VEEBRUAR: 2.02. märgalade päev, sooja kampsuni päev (kuupäev täpsustatakse igal aastal, 2023.a on see 9.veebr ja 2024.a on see 1.veebr) on Belgia rohelise kooli programmi poolt ellu kutsutud päev, mis juhib tähelepanu soojusenergiakasutusele ja -säästmisele. Hea mõte on korraldada ka sooja kampsuni nädalat, kus siseruumides alandatakse temperatuuri kraadi või paar ning jälgitakse selle mõju, sh säästu. Vaata, kuidas võrgustiku liikmed 2022.a ja 2023.a päeva tähistasid.
- MÄRTS: 3.03. eluslooduse päev, 18.03. taaskasutuspäev, 22.03. veepäev (vaatas siit, kuidas Tallinna lasteaiad 2023.a veepäeva tähistasid), märtsi viimasel nädalal on Maa tund – rahvusvaheline aktsioon loobuda elektri kasutamisest tunni aja jooksul kell 20.30–21.30 (2023.a on see 25.märtsil)
- APRILL: 14.04. Eesti õuesõppe päev, 22.04. Maa päev
- MAI: 12.05. taimetervise päev, 18.05. taimede lummuse päev, 18.05. rahvusvaheline õuesõppe päev 2023.a (toimub iga aasta maikuu 3.neljapäeval), 20.05. mesilaste päev, 22.05. bioloogilise mitmekesisuse päev
- JUUNI: 5.06. keskkonnapäev, 8.06. ookeanide päev
- AUGUST: kuu viimane neljapäev on Läänemere päev, 2023 a. on see 31.aug.
Eesti looduse aasta tegijad 2023: lendorav (aasta loom), aul (aasta lind), merisiig (aasta kala), keldriöölane (aasta liblikas), harilik kivipuravik (aasta seen), harilik mänd (aasta puu), roheline hiidkupar (aasta sammal), valge tolmpea (aasta orhidee), liivane ja viljakas leetunud muld (aasta muld).
Keskkonnaametil on valminud aasta tegijate plakat A3 formaadis eesti keeles
Eesti looduse aasta tegijad 2022: pruunkaru (aasta loom), metskurvits ehk nepp (aasta lind), ahven (aasta kala), vareskaera-aasasilmik (aasta liblikas), kõrreliste-tõlvtõlvik (aasta seen), harilik pihlakas (aasta puu), sulgjas õhik (aasta sammal), balti sõrmkäpp (aasta orhidee), tehismuld (aasta muld). Keskkonnaametil on valminud aasta tegijate plakat A3 formaadis eesti, vene ja inglise keeles SIIN. Tartu loodusmaja huvikooli koostatud aasta tegijate plakatid A4 formaadis eesti keeles on SIIN.
Videoesitluse aasta tegijatest leiab SIIT ja mälumängu SIIT.
Eesti looduse aasta tegijad 2021 on kuldnokk (aasta lind), rott (aasta loom), haug (aasta kala), kadakas (aasta puu), harilik lehviksammal (aasta sammal), väike käopõll (aasta orhidee), lilla kübarnarmik (aasta seen), harilik päevakoer (aasta liblikas), rähkmuld (aasta muld). Keskkonnaameti poolt valminud aasta tegijate A3 formaadis plakati leiate siit.
2021. aasta oli kuulutatud rahvusvaheliseks puu- ja köögivilja aastaks.
Looduskaitsealaste uudiste ja mõttevahetuse jaoks soovitame liituda epostiloendiga Loodusaeg https://lists.ut.ee/wws/info/loodusaeg
Facebooki kasutajatel soovitame liituda keskkonnaalaseid uudised, sh rahvusvahelisi uuringuid ja artikleid vahendava FB-grupiga Keskkonnasäästjad, kus toimub ka sisukaid arutelusid keskkonnahoiu teemal.
Lõppenud kampaaniad, konkursid, mängud
Mitmed kampaaniad ja konkursid on regulaarsed, kuid võimalik on kuupäevade muutus.
- Mondo noortekonkurss “Teated tulevikust”, (7.-12.klasside õpilastele), tähtaeg 15.mai. NB! Eelregistreerimine konkursile annab võimaluse osaleda veebiüritustel ja inspiratsioonikohtumistel, mis aitavad oma tööd paremini ette valmistada.
- KORDUV Toidutaimede teemaline veebiviktoriin “Kasvades oma toiduga II” (18.aprill kuni 12.mai). Viktoriinil on neli raskusastet: õpilased kuni 3.kl, kuni 6.kl, kuni 9.kl, alates 10. klassist ja täiskasvanud. Viimase raskusastmega viktoriini saab lahendada ka inglise ja vene keeles.
- KORDUV Fotokonkurss “Metsik linn”, tähtaeg 7.mai. Konkurss toimub kolmes kategoorias: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a), üldarvestus (16-aastased ja vanemad) ja loodusvaatluskategooria (13-aastased ja vanemad). Loodusvaatluskategoorias esitatud fotode kunstilist taset žürii poolt ei hinnata, kuid jälgitakse fotode sobivust loodusvaatluste tõendusmaterjaliks.
- KORDUV RMK metsaviktoriin kooliõpilastele toimub 20.märts kuni 18.aprill. Eraldi küsimuste komplektid on 1.- 4. klassile ja 5.-12. klassile.
- KORDUV Tere kevad! loodusvaatlused (märts-mai) põhikooli õpilastele ja lasteaia vanemate rühmade lastele. Lapsed õpivad tundma ning looduses leidma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse.
- Nutikuu konkurss Robo-Maagia 2023 lasteaedadele, osalemise registreerimistähtaeg 3.aprill, tööde esitamise tähtaeg 17.aprill.
- KORDUV TÜ loodusmuuseumi linnuviktoriin 6.-12.kl õpilastele (5.aprillil Tartus). Osalemine 2-3-liikmelistes võistkondades. Registreerimine kuni 28.märtsini või kuni kohtade täitumiseni.
- Esseekonkurss “Hoolimise üledoos”, tähtaeg 12.märts. Mondo ja Müürileht kutsuvad igas vanuses inimesi kirjutama oma kogemustest kriiside keerises.
- KORDUV Rahvusvaheline kalade joonistusvõistlus, tähtaeg 14.märts. Osaleja võib valida ükskõik millise kalaliigi ja teha temast illustratsiooni. Tööd esitatakse elektrooniliselt, osalusankeedi täitmisel on kasuks juhendaja inglise keele oskus. Kunstitööd tehes tasub uurida kalaliike, nende elupaiku ja muud veekogule iseloomulikku. Miks mitte teha ka siin valik looduse aasta tegijate hulgast ja joonistada merisiiga? Auhindamist ei ole korraldaja veel täpsustanud, kuid kõik osalejad saavad osalustunnistuse.
- Aasta orhidee joonistusvõistlus, tähtaeg 15.märts. Konkursi korraldab Eesti Orhideekaitse Klubi koos ajakirjaga Täheke. Kunstitööks kasuta A5 suurust ehk umbes pool Tähekese kaane suurust paberit. Joonistuse taha lisa andmed: autori nimi, vanus, kool või lasteaed, telefoni number ja juhendaja (õpetaja) nimi. Pildid saata 15. märtsiks aadressile EOKK, Eesti Loodusmuuseum, Toompuiestee 26, Tallinn 10149. Vanusekategooria parimate tööde autorid saavad kingituse ja tööd ilmuvad maikuu Tähekeses.
- Esseekonkurss „Sõna jõud ja keele vägi“ 9.-12. kl õpilastele, tähtaeg 1.märts 2023. Hea võimalus keskenduda looduse- ja keskkonnateemadele!
- Euroopa aasta puu valimine kuni 28.veebr 2023
- President Alar Karise kirja- ja mõttetalgud/esseekonkurss koolinoortele (7-19 aastastele) “Miks on Eestit maailmale vaja?”, tähtaeg 14.veebr 2023
- KORDUV Õpilaste teadustööde riiklik konkurss (12-19-aastastele õpilastele), tähtaeg on 20. veebr 2023
- KORDUV Algkooli uurimustööde konkurss 1.-6.kl õpilastele. Uurimistööde esitamise tähtaeg on 20. veebr 2023. Hea võimalus keskkonnateemalisi uurimustöid teha!
- KORDUV Talvine aialinnuvaatlus 27.-29.jaanuar 2023, peakorraldajaks EOÜ
- KORDUV Digikoristusnädal 23.-29.jaanuar 2023 koostöös Teliaga.
- Kollaaživõistlus “Vana mets on nagu muinasjutt” põhikoolile, tähtaeg 19.jaan 2023. Kogu klassi või õpilasgruppide ühistööna valminud A2 suuruses kollaažid tuleb saata Eestimaa Looduse Fondi kontorisse Tartus. Osalejate seast valitakse välja kaks klassi (ühe 1.-3. klasside ning teise 4.-9. klasside seast), kes viiakse kevadel koos metsaeksperdiga vanasse metsa õppereisile (kaetakse nii transpordi, toitlustuse kui ka giidi tasu).
- Kõnekonkurss “Elurikas linn” 15-19-aastastele noortele!, tähtaeg 4.jaan 2023 Oodatud on nii traditsioonilised kõned kui ka luule- või räpivormis mõtted, mis vormistatud kirjalikult (kuni 5000 tähemärki) või videona (kuni 3 min). Kõne võib olla nii eesti kui inglise keeles. Konkursi korraldab Tallinna Strateegiakeskus korraldab Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 raames.
- Õpetajate tunnustuskonkurss FEE Teacher Award, kandideerimise tähtaeg 15.dets 2022. Üheks kandideerimistingimuseks on see, et õpetaja peab olema rohekooli programmis tegutsenud vähemalt viis aastat ning õppeasutus peab omama keskkonnamärgist “Roheline lipp”.
- Aasta kala 2023 valimisel saab osaleda 2022. a lõpuni Facebookis. Valikus on latikas, angerjas ja siig.
- Läänemere veebiviktoriin kooliõpilastele 1.nov – 22.dets 2022. Ingliskeelne, 4.-12.klassi õpilastele, aga ka õpetajatele ja teistele loodushuvilistele. Rohekoolist osalejatele eriauhinnad!
- Earth Prize on ülemaailmne keskkonnasäästlikkuse konkurss 13–19aastastele õpilastele (registreerumise tähtaeg 30.nov), mille 200 000 dollari suuruse auhinnafondiga premeeritakse meeskondi, kelle projektidel on keskkonnaprobleemidega ja jätkusuutliku arenguga tegelemiseks kõige suurem potentsiaal. Võistlusel on olemas ka ekspertidest mentorid ja materjalid, mis õpilasi oma toote või kampaania arendamise käigus aitavad. Võistlust võiks võrrelda meie õpilasfirmade konkursiga, aga firmat looma ei pea ja toode ei pea ka füüsiline olema, võib näiteks hea kampaania või algatuse idee olla, mis viimistletakse päris kampaania endani.
- Nutijaht 2022 – vanaelektroonika kogumiskampaania Kuusakoski ja Telia koostöös, 22.aug – 30.nov 2022.
- eTwinningu ühisjoonistamise konkurss “Meie unistuste kool” õpilastele ning kooliminekust unistavatele lasteaiaealistele, tähtaeg 5.dets 2022. Hea võimalus luua tõeliselt keskkonnahoidlik kool!
- KORDUV Linnuvaatleja määramisvõistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude kohta. Osalema on oodatud kõik huvilised ja võistlusel saab osaleda nii algajate kui edasijõudnute kategoorias.
- RMK konkurss Eesti koolilaste metsapostkaart 2022 1.-9.kl õpilastele, tähtaeg 25.nov 2022.
- Jäätmetekke vähendamise nädala FB-sündmus, väljakutse “Kõige ilusam paik”, 19.-27.nov 2022
- KORDUV MiniNegavati konkurss “Asjadesse uppuv maakera” 1.-6.klassi õpilastele, tähtaeg 20.nov. 2022
- Prügi- ja jäätmaataimede viktoriin 1.-12.klassi õpilastele, aga ka õpetajatele, 7.-20.nov 2022
- Vikipeedia linnuteemaline artiklivõistlus 8.-12.kl õpilastele, registreerumine kuni 10.nov, võistlus 12.-13.nov. Võistlusel saavad kaasa lüüa kolme- kuni neljaliikmelised 8.–12. kl õpilaste meeskonnad, kus võib olla ka üks täiskasvanu. Võistluse alguses loositakse välja kirjutamist ootav artikkel, mille teemaks on Eesti linnuliigid.
- Konkurss Aasta keskkonnanoor 2022, kandidaadi esitamise tähtaeg on 11.nov 2022. Kandidaadiks oodatakse noori (vanuses 7-26), kes on viimase aasta jooksul oma tegevusega pööranud aktiivselt tähelepanu keskkonnale – olnud eeskujuks või edendanud loomingu või vabatahtliku tegevusega ka teiste keskkonnateadlikkust.
- Aasta looma (pruunkaru) luulekonkurss, tähtaeg 7.nov 2022.
- Global Action Days kampaania – “Running Out of Time” teatejooks 30.09-06.11.2022
- Aasta linnu metskurvitsa jutuvõistlus*, tähtaeg 31.okt 2022. Eesti Ornitoloogiaühingu jutuvõistlusele laekunud töid hinnatakse viies vanuserühmas: 1.–3. klass; 4.–6. klass; 7.–9. klass; 10.–12. klass ning üldarvestus (18-aastased ja vanemad).
- Aasta linnu metskurvitsa foto- ja videovõistlus*, tähtaeg 31.okt 2022. Tööde hindamine toimub kahes vanuseklassis – kuni 18-aastased (kaasa arvatud) ning vanemad.
- KORDUV Eesti Looduse fotovõistlus*, tähtaeg 31.okt 2022. Osaleda saab kuni 16-aastaste noorte ja täiskasvanute kategoorias.
- KORDUV Õpilasleiutajate riiklik konkurss*, tähtaeg 15.okt 2022, sobib hästi keskkonnahoiualaste leiutiste väljamõtlemiseks. Osaleda saavad 6–19aastased lapsed ja õpilased kuni 12. klassi lõpuni.
- GAIA 20:30 elurikkuse kampaania, vt täpsemalt SIIT (peakorraldajaks FEE, inglisekeelne info siin):
- elurikkuse teemalised viktoriinid (UUS viktoriin alates 10.jaan – eestikeelne/ingliskeelne)
- Fotovõistlus “Karul kõned kavalad”, tähtaeg 3.okt 2022. Konkursile oodatakse lisaks karufotodele ka fotosid tegevusjälgedest, samuti rajakaamerast pärit fotosid. Fotod peavad olema tehtud kas Eestis või Lätis.
- KORDUV Maailmakoristuspäev 17.sept 2022 – vaata kodulehelt lähemalt kooli- ja lasteaiaprogramme.
- Loomekonkurss “Helkur – liikleja parim sõber”, koolidele ja peredele mõeldud konkurssi korraldas Maanteemuuseum, tähtaeg 30.sept 2022. Konkursile oodati ehedaid ja ägedaid ideid helkuri kampaania läbiviimiseks – plakateid, videoklippe, luuletusi ja laule.
- Eesti Rahva Muuseum kutsus kaastööle teemal “Asjad, taaskasutus ja prügi” – käima on läinud lugude, fotode ja videote kogumise kampaania! Kaastöid oodati kuni 1.aug. 2022
- Nurmenukuvaatlus toimus ka 2022.a kevadel, kuid korraldajate sõnul ilmselt viimast korda.
- Taimeteemaline veebiviktoriin Tartu Ülikooli loodusmuuseumilt 25.maist – 10.juunini 2022.
- Üle-eestiline loodusvaatluste maraton* 11.-12.juunil 2022 osana kaheksandast Loodusfestivali programmist. 10.-15.juunil toimuva Loodusfestivali peateemaks on 2022.a „Sinu naabrid toas ja õues“.
- Taimetervise teemaline veebiviktoriin Põllumajanduse- ja Toiduametilt 31.maini
- KORDUV Teeme Ära talgupäev 7.mail 2022 (või endale sobivamal päeval)-
- Toidu(taimede)teemaline viktoriin, küsimustele saab vastata 12. maini 2022.
- KORDUV Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ toimub 28. märtsist 5. maini. Korraldajad kutsuvad linnaoodust märkama läbi kaamerasilma: fotokonkurss „Metsik linn“ keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele.
- KORDUV Tere, Kevad!* kutsub lapsi, õpilasi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke. Vaatluste algus 1.märts.
- 1 m2 lina – Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit kutsub üles kasvatama oma õppeasutuse aias 1m2 lina. Projektis osalejatele jagatakse nii seemneid kui oskusteavet. Osalussoov tuleb saata: liis@folkart.ee
- TÜ loodusmuuseumi veebiviktoriin “Luhtade ja rannaniitude linnud” 6. aprillist kuni 20. aprillini, kõik loodushuvilised on oodatud oma teadmisi proovile panema ja viktoriini võib täita mitu korda. Mai alguses loositakse osalejate vahel välja linnudoomino lauamängud. Auhindu loositakse kahes vanusegrupis: kuni 18-aastased ning täiskasvanud.
- KORDUV RMK metsaviktoriin 1.-12.kl õpilastele (osaletakse klasside kaupa) 16.märts – 14.aprill.
- Kuusakoski kampaania “Küünlaümbriste jaht 2021/2022″ – 1.dets.2021-31.märts 2022
- Rahvusvahelisele kalade joonistusvõistlusele oodatakse osalema 5-18 a lapsi ja noori, võistlustöö tuleb esitada koos oma andmetega hiljemalt 31.märtsiks. Võistlusel osalemiseks saab abi küsida Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo spetsialist Elo Raspelilt, elo.raspel@keskkonnaamet.ee, tel 5341 9205
- VVV matkamäng ootab matkama ja õues õppima eelkõige Lõuna-Eesti koole ja lasteaedu, kuid kindlasti ei öelda osalemissoovi korral ära ka õppeasutustele kaugemalt. Matkamängu teema on kodukoha elurikkus. Matka kokkuvõtete esitamise tähtaeg on 1. aprill 2022
- Kliimapakti kampaania – vestlused kogukonnas (Peer Parliament) – energia, tarbimise või liikuvuse teemaliste arutelude tulemusi oodatakse siin kuni 20.märtsini 2022
- KORDUV Maailmapäevade konkurss kliimamuutuste ja rände teemal. UUS tähtaeg 15.märts 2022.
- Aasta orhidee joonistusvõistlus lastele ja õpilastele, tähtaeg 15.märts.
- BSP linnuviktoriin on 28. jaan – 28. veebr, sihtgrupp 4.-12. klassi õpilased.
- Tartu loodusmaja “Loomade tundmise viktoriin” 14.-28.veebruar 2022, sihtgrupp 1.-12.kl õpilased, viktoriin on 3 raskusastmes ja lahendada saab nii eesti kui inglise keeles.
- Koolinoorte kalaroogade kokanduskonkursile oodatakse osalema kõiki põhikooliõpilasi üle Eesti! Tähtaeg 20.02.2022 Hea võimalus kokandustundidesse, soovitus kindlasti kasuda kalafoor.ee-d, et kalaroog ja retsept oleks ka keskkonna suhtes vastutustundlik ja rõhutada seda ka oma võistlustöös.
- Iga-aastane hädaabinumbrist teadlikkuse tõstmise kampaania “Lumest lumele 112″* (Rohelise kooliga seotud tervise ja heaolu teema läbi). Häirekeskus ootab taas osalema foto- ja videokonkursil nii lasteaedu, kooli, huviringe, -koole ja peresid. Võistlustööde esitamise tähtaeg 11.veebr. Lisaks konkursile on Häirekeskuse kodulehel www.112.ee avatud rubriik Lastenurk.
- Mondo noortekonkurss kliimamuutustest ja rändest – tähtaeg 31.01.2022. Konkursile esitatud tööd peavad olema valminud või teostatud perioodil 1.05.2021-31.01.2022, konkursile võib esitada üldhariduskoolis tehtud praktilisi- ja loovtöid.
- Kliima ja rände häkaton 15-19-aastastele noortele 29.-30.jaan 2022 Tallinnas.
- KORDUV Digikoristusnädal 24.-30.jaanuar 2022 koostöös Telia Digikoristuspäevaga.
- KORDUV EOÜ talvine aialinnuvaatlus – 28.-30.jaan 2022; toimub kord aastas regulaarselt jaanuari viimasel R-P.
- KORDUV Läänemere veebiviktoriin 1.nov – 6.dets 2021. Inglisekeelne viktoriin ootab osalema 4.-12.kl õpilasi, kuid ka õpetajaid.
- Nutijaht 2021: vanaelektroonika kogumiskampaania Kuusakoskilt ja Telialt 3.sept-30.nov 2021
- KORDUV MiniNegavatt ootab 1.-6.kl noorte vahvaid ideid keskkonnasõbralikust tulevikulinnast! Videoideid saab konkursile esitada kuni 7. novembrini www.negavatt.ee/mini
- KORDUV RMK joonistuskonkurss: Eesti koolilaste metsapostkaart – Meie tuleviku mets Osalema oodatakse 1.-9.kl õpilasi, tähtaeg 16.nov 2021
- KORDUV Eesti Looduse fotovõistlus*, tähtaeg 31.okt 2021. Osaleda saab kuni 16-aastaste noorte ja täiskasvanute kategoorias.
- The Earth Prize, ülemaailmne keskkonnasäästlikkuse konkurss 13–19aastastele õpilastele. Auhinnafondi saavad võitnud koolid kasutada keskkonnateemaliste tegevuste jaoks ning meeskonnaliikmed enda arendamiseks. Registreerimine on avatud 31. okt 2021: https://www.
theearthprize.org/ - Õiglase kaubanduse kuu (oktoober) tähistamine koolis – anna oma huvist märku hiljemalt 22.sept 2021
- KORDUV Õpilasleiutajate riiklik konkurss, tähtaeg 15.okt 2021, sobib hästi keskkonnahoiualaste leiutiste väljamõtlemiseks. Osaleda saavad 6–19aastased lapsed ja õpilased kuni 12. klassi lõpuni.
- KORDUV Linnuvaatleja määramisvõistlus algab veebruaris ja kestab novembrini.
- KORDUV Suvine aialinnupäevik kutsub huvilisi pidama 1. märtsist – 3.oktoobrini 2021 veebipäevikut oma aia kohta. Kirja saab panna kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud ning lisada ka muid vaatlusi: aias nähtud kahepaiksed, roomajad ja imetajad, millal puhkesid õide looduslikud ja aiataimed ning millal ilmusid välja esimesed putukad.
- Fotokonkurss “Elu on lill – pärand niidul”, tööde esitamise tähtaeg 30.09.2021. Konkursi korraldaja Keskkonnaamet ootab fotosid nii niiduliikidest, pärandmaastikest kui ka inimese ja pärandmaastiku vahelisest seosest. Lisaks põhikonkursile toimub MINIKONKURSS sotsiaalmeedias. Oodatakse fotosid ja fotokollaaže, mis on markeeritud teemaviitega #eluonlill. Sotsiaalmeediasse (Facebook ja Instagram) postitatud fotod ei konkureeri põhikonkursil, kuid parima pildi(seeria) autoreid ootab vägev üllatus!
- Fotokonkurss “Märka mind”*, tähtaeg 1. okt 2021. Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus ootab kõiki huvilisi osalema
- KORDUV Maailmakoristuspäev 18. sept 2021, lasteaiad, alg- ja põhikoolid, gümnaasiumid ja kutsekoolid on oodatud oma aktsioone korraldaja ja sellest teada andma 13.-24.septembril. 2021.a koristuspäeval võiks eriti tähelepanelik olla väikeprügi osas – suitsukonid, pudelikorgid, plastitükid, kommipaberid jms, et need maha ei jääks.
- Koolidevaheline võistlus Meister-Komposter Teadlaste Öö festival kutsub üldhariduskoolide 5.-12. klasse osalema keskkonnateemalisel võistlusel Meister-Komposter, registreerimine avatud kuni 18. augustini 2021 või kuni vabu kohti jätkub. Võitjad kuulutatakse välja 20.sept 2021
- KORDUV Eesti otsib nurmenukku! kutsub üles vaatlema nurmenukke nende õitsemise ajal (maikuus, jaheda kevade puhul ka juunis) ning neist vaatlustest teada andma. Esmakordselt korraldakse nurmenukuvaatlusi terves Euroopas.
- KORDUV Loodusfestivali looduvaatluste maraton toimub 12.-13.juuni 2021. Maratoni käigus panevad inimesed eelnevalt registreeritud vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad (v.a I kaitsekategooria liigid).
- KORDUV Tere, Kevad! kutsub loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke. Vaatluste ja lisategevuste läbiviimine alates 1.märtsist (märts-mai)
- KORDUV Loodusfestivali fotokonkurss “Metsik linn” kutsub taas linnaloodust jäädvustama. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Pilte saab pilte esitada 1. aprillist 16. maini
- KORDUV RMK Metsaviktoriin1.-12.klasside õpilastele, 22.märtsist 29.aprillini 2021.
- Rahvusvaheline kalade joonistuskonkurss 5-18-a lastele ja noortele, tähtaeg 31.märts 2021
- KORDUV Aasta linnu kuldnoka postkaardi joonistamise konkurss, tähtaeg 15.märts 2021
- KORDUV Keskkonnaalaste uurimustööde ja projektide konkurss, 5.-12.kl õpilaste uurimustööde tähtaeg 22.veebr, 1.-4.kl projektide tähtaeg 5.märts 2021
- KORDUV Sooja kampsuni päev – 9.veebruar 2021. Belgia rohelise kooli programmi poolt ellu kutsutud päev veeburari II nädalal, mis juhib tähelepanu soojusenergiakasutusele ja -säästmisele. Hea mõte on korraldada ka sooja kampsuni nädalat, kus siseruumides alandatakse temperatuuri kraadi või paar ning jälgitakse selle mõju, sh säästu.
- KORDUV Digikoristusnädal 25.-31.jaan 2021– Telia AS ja Rohelise kooli koostöös
- KORDUV Talvine aialinnuvaatlus – 29.-31.jaan 2021; toimub kord aastas regulaarselt jaanuari viimasel R-P)
- Pakendikeskuse (paber)kinkepakkide kogumise kampaania (kogumiskastid Pakendikeskuse poodides kuni 6.jaan 2021)
- KORDUV Veeteemaline inglisekeelne rahvusvaheline viktoriin. Läänemere veebiviktoriin 4.-12.kl õpilastele toimus 15.okt – 15.dets 2020.
- Seeneviktoriin TÜ Loodusmuuseumilt toimub 30.nov – 11.dets 2020, osalema on oodatud kõik huvilised.
- KORDUV Keskkonnateemaline videokonkurss Mini Negavatt. Konkursile Mini Negavatt on oodatud 1.-6.kl noorte tehtud kuni 2 min pikad klipid, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele. 2020 a teemaks on “Autodesse uppuv maakera” ja tähtaeg 15.11.2020.
- KORDUV Suvine aialinnupäevik kutsub huvilisi pidama 1. märtsist – 4.oktoobrini veebipäevikut oma aia kohta. Kirja saab panna kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud ning lisada ka muid vaatlusi: aias nähtud kahepaiksed, roomajad ja imetajad, millal puhkesid õide looduslikud ja aiataimed ning millal ilmusid välja esimesed putukad.
- KORDUV Fotokonkurss “Märka mind”* tähtaeg 1. okt 2020
- KORDUV Maailmakoristuspäev 19.september 2020. Koristamine võib toimuda vahemikus 14.-25. septembrini 2020
- Taimetervise aasta fotokonkurss lastele ja noortele kestab 1. aprillist kuni 1. septembrini ning on suunatud kuni 17aastastele (k.a) lastele ja noortele. Konkursi eesmärk on innustada tänavusel taimetervise aastal pöörama tähelepanu enda ümber olevale elusloodusele – nii taimedele ja nende viljadele kui ka putukatele ja taimehaigustele ning nende põhjustatud kahjustustele taimedel.
- Läänemere päev ja BioBlitz 27.aug 2020
- Rahvusvaheline kalade rändepäeva joonistusvõistlus (joonistuste saatmise tähtaeg 30.04.2020 – tähtaega pikendati, algselt 31.03.2020)
- E-viktoriin “Vesi ja kliimamuutused” 4.-9.kl õpilastele (23.- 30.märts)
- KORDUV Linnuviktoriin 6.-12.klassi õpilastele TÜ Loodusmuuseumis 6. aprillil (registreerumine 5. märtsist kuni 26. märtsini või kuni kohti jagub – 2020. a. JÄI ÄRA eriolukorra tõttu)
- KORDUV Kompostiljon kutsub lasteaedu ja koole üles tegema lehekomposti ning annab välja Kompostiljoni märgiseid
- Koolidevaheline taarakogumisvõistlus #ärarääma (liitumine kampaaniaga jaan 2020, võistlus veebr-mai 2020)
- KORDUV Talvine aialinnuvaatlus 24.-26.jaanuar 2020 (toimub kord aastas regulaarselt jaanuari viimasel R-P)
- KORDUV Keskkonnaalaste uurimistööde ja projektide konkurss õpilastele (5.-12.kl uurimistööde tähtaeg 23.veebruar, 1.-4.kl projektide tähtaeg 5.märts)
- KORDUV Veeteemaline inglisekeelne rahvusvaheline viktoriin 1. nov – 20.dets
- Polaarviktoriin 15-19-aastastele koolinoortele: I etapp 18.-24.nov, (võistlus tervikuna kestab kuni 28.jaan 2020)
- KORDUV Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal 16.-24.nov. Keskkonnaamet korraldab 18.-24. nov jäätmeteemalise veebiviktoriini 7.-9. klassi õpilastele.
- Aasta looma luule- ja lühijutukonkurss “Kopral kodu kaldavees” tähtaeg 31.okt