Ekskursioonid

TARTU LOODUSMAJA TUTVUSTAVAD EKSKURSIOONID JA RINGKÄIGUD

Tartu loodusmaja ei ole pelgalt hariduskeskus ja huvikool – loodussõbraliku eluviisi lugu ja väärtusi kannab edasi ka maja ise. Meie uus 2013. aastal ehitatud hoone on inspireeritud puukännu kuivamise pragudest tekkinud mustrist, mis koos pargiga moodustab otsekui nähtamatu tervikliku võrgustiku. Loodusmaja ehitamisel on kasutatud vastupidavaid, keskkonna- ja tervisesõbralikke materjale ja tehnoloogiaid ning passiivmajade eeskujul leitud lahendusi. Maja ühte tiiba täidab liigirikas talveaed ja loomatuba, mille elanike eripärasustest, värvikatest elulugudest ja lõõgastavast atmosfäärist saab kõige paremini osa just giidi abiga.

Ekskursiooni käigus saab muuhulgas teada:

  • milline põnev ajalugu on vanal ja väärikal 65aastasel Tartu loodusmajal;
  • mida põnevat toimub meie majas igapäevaselt – laste huvikoolis, õppeprogrammides, projektides ja näitustel;
  • mis mõttes on loodusmaja üleni roheline – nii roheline talveaed, Roheline kontor kui ka Roheline kool;
  • millistest loodussõbralikest materjalidest on maja ehitatud, kuidas toimivad säästlikud kütte-, elektri-, vee- ja jäätmete sorteerimise süsteemid;
  • millised eksootilised taimed kasvavad talveaias ja millised neist jõuavad ka loodusmaja töötajate toidulauale;
  • kes on meie loomatoas ja talveaias elavad karvased, sulelised ja vesised sõbrad ning kuidas nad on meie juurde sattunud;
  • mis on varjul maja kõige peidetumas, aga ka kõige tähtsamas ruumis ehk tehnoruumis.

 

Maja ekskursioon Tartu loodusmajas ja talveaias

 

Ekskursioone saab kohandada vastavalt gruppi huvitavale teemale ja võimalik on keskenduda pikemalt ainult mõnele konkreetsele maja tegevusalale või osale, samuti soojemal ajal lisada ringkäigu hulka ka pargi maastikuarhitektuuri tutvustus.

Maja ringkäik sobib suurepäraselt sissejuhatuseks või vahepalaks koolitustele, konverentsidele, seminaridele või sünnipäevapidudele!  Samuti annab hea võimaluse ka kohalikele avastada uusi peidetud rohelisi oaase Tartu linnas.

 

  • Giiditeenus (kuni 25 inimest) maja lahtioleku ajal ja ettetellimisel 45 euri/h*. Majatutvustuse miinimum kestus on 0,5 tundi. Ekskursioone on võimalik tellida eesti, inglise ja vene keeles.

*Maja tavakülastajatele ja ruume mitterentivatele inimestele lisandub ekskursioonitasule loodusmaja külastamise pilet 3 eur/in, sooduspilet 2 eur/in.

Lisainfo ja tellimine: info@tartuloodusmaja.ee

 

Tartu loodusmaja maja ekskursioonid ja tuurid külastajatele