Pressiteated

Rohelise lipu heiskamisega saadetakse lapsed metsa

Tartu loodusmaja heiskab oma rohelise lipu pidulikult kolmapäeval, 12.juunil kell 11.00. Oodatud on kõik huvilised.
Loe edasi
Tartu loodusmaja Roheline lipp

Eesti loodus- ja teaduskeskused kutsuvad suvel seiklema

Homme, 1. juunil, alustab H2O külastusmäng, mis viib huvilised Eestimaa põnevatesse loodus- ja teaduskeskustesse. Mängus osaleb 18 keskust. H2O külastusmäng tutvustab sel aastal loodusteadlaste elu ja pakub välja kaheksa ühepäevast seiklust, mille käigus ootavad mängijaid just mängu tarbeks koostatud ülesanded ning kohalikud matkarajad ja vaatamisväärsused.
Loe edasi
H20 külastusmäng 2019 Tartu loodusmaja

Täna avatakse Tartu loodusmajas putukate teemaline näitus „Elu putuka/na/ta/ga”

31. mail kell 17.00 avatakse loodusmajas uus putukate teemaline näitus „Elu putuka/na/ta/ga”, mis jääb avatuks suve lõpuni.
Loe edasi

Tartu loodusmajas avatakse suveks uhiuus ja mitmekülgne putukanäitus

Tartu loodusmajas avatakse 31. mail uus putukate teemaline näitus „Elu putuka/na/ta/ga”, mis jääb avatuks suve lõpuni. Näitus on loodud koostöös putukateadlase Urmas Tartesega ning avab läbi põnevate faktide ja ülesannete tee putukaks olemise maailma ja suhetesse inimkonnaga. Sügisel muutub putukateemaline väljapanek rändnäituseks, mida on võimalik laenutada koolidesse, looduskeskustesse, muuseumitesse ja teistesse loodusharidusasutustesse.
Loe edasi
Suvine putukanäitus Tartu loodusmajas

Maailmaparandajatest noored arutavad Pürksis elektroonikajäätmete, kliimamuutuste ja küberturvalisuse üle

Maailmaparandajatest noored arutavad Pürksis elektroonikajäätmete, kliimamuutuste ja küberturvalisuse üle   25.-28. aprillil toimub Noarootsi gümnaasiumis rahvusvaheline ÜRO tööprotsessi matke (rollimäng), mis on suunatud õpilastele vanuses 15-19. Ametlik programm ja tõsised arutelud algavad reede hommikul ning üritus lõppeb ÜRO Peaassamblee istungiga pühapäeval. Sündmuse alguseks on kohale tulnud noored ja nende õpetajad Eestist, Lätist, Ukrainast, Belgiast, Venemaalt, Leedust […]
Loe edasi