Litter Less Plus kampaania

2021. a avaldas FEE oma uue 10-aastase strateegia „GAIA 20:30”, mis suunatud kliimameetmete tugevdamisele, keskkonnareostuse vähendamisele ja ülemaailmse bioloogilise mitmekesisuse kaitsmisele. Kui 2022.a kampaania oli suunatud elurikkuse toetamisele, siis 2023 on kampaania nimega Litter Less Plus keskne teema reostus.

KAMPAANIA TEGEVUSED

Kampaania rahvusvaheline avaveebinar on järelvaadatav siit.

Reostuse teemalised Kahoot viktoriinid nii inglise kui mitmetes teistes keeltes on leitavad siit, eestikeelne 10-küsimusega viktoriin on siin.

Global Action Days kampaania

Õpilastele ja teistele huvilistele suunatud keskkonnareostuse teemaline väljakutse 18.-28. aprillil, mis seekord keskendub säästliku tarbimise põhimõtetele. Kampaania käigus jagatakse 10 päeva jooksul 5 tegevust, mille abil keskkonnareostust vähendada ja vastutustundlikumalt tarbida. Tee lihavaba päev, vaheta enda kodus üks puhastusaine loodussõbralikuma vastu, organiseerige raamatuvahetuspäev, anna ühele vanale esemele loovalt uus elu või korraldage prügikoristustalgud koos piknikuga. Lisainfo ja kõik ülesanded leiad SIIT.

Tunnikava konkurss õpetajatele,  tähtaeg 31.august 2023. Rahvusvaheline konkurss kutsub õpetajaid üles koostama ja konkursile esitama reostuse teemalisi tunnikavu. Ühelt õpetajalt oodatakse konkursile 1-5 tunnikava, mis on ainulaadsed, kolleege inspireerivad ja õpilaste/lastega katsetatud. Tunnikava konkursile on oodatud järgmistele teemadele keskenduvad kavad:

  • Prügi ja jäätmete vähendamine
  • Vastutustundliku tootmise ja tarbimise edendamine
  • Teadmiste suurendamine ja meetmete võtmine nähtamatute saasteainete vähendamiseks
  • Ringmajanduse mudeli propageerimine

Tunnikavade hindamine toimub kahes osas – sisesiiklikult valitakse välja kolm parimat tööd, mis esitatakse FEEle rahvusvahelisse hindamisvooru. Tunnikavad jäävad avalikuks ja tasuta kasutamiseks õpetajatele üle maailma. Täpsem info FEE preemiate kohta siin. Eesti Rohelise kooli programm tunnustab samuti kuni kolme parimat tunnikava loojat, lisaks ootab väike tänu kõiki osalejaid.

Kuidas tunnikava konkursile esitada? Uurige juhiseid ja nõuandeid siit. Saatke valminud tunnikava aadressile rohelinekool@tartuloodusmaja.ee hiljemalt 31.aug 2023. Kõigile saabunud töödele saadetakse kinnituskiri, et tunnikava on kohale jõudnud.

Heade näidete kogumine / Share your best practice,  tähtaeg 23.oktoober 2023. Näide tuleb kirja panna inglise keeles etteantud vormis, lisainfo siin

Educational Grant for Circular Economy Projects, tähtaeg oli 28.veebr 2023, taotlusvorm jm info siin. Toetust antakse tegevuste elluviimiseks alates 1.aprill, tegevused peavad olema lõpetatud, sh aruanne esitatud 31.oktoober. Taotlemine toimub inglise keeles.