Loodusvaatluste maraton 2024 Tartu loodusmajas 8.06

Tule liitu 8. juunil loodusvaatluste maratonil Tartus loodusmajas asuva vaatlusalaga ning võta osa töötubadest, mis aitavad Tartu linnaloodust paremini tundma õppida!

Mis on loodusvaatluste maraton?
Loodusvaatluste maraton on sündmus, mille käigus panevad inimesed eelnevalt registreeritud vaatlusaladel, näiteks nagu Tartu loodusmaja park, 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad. Loodusvaatluste maraton on teaduslike andmete kogumise aktsioon, mille kaudu saab igaüks panustada teadusandmete kogumisse.

Vaatlused loodusmaja pargis:

Loodusvaatluste maratoni vaatlustena lähevad kirja kõik vaatlused, mis toimuvad Tartu loodusmaja vaatlussalal 8. juuni kell 12 kuni 9. juuni kell 12. Kõik on oodatud vaatlema nii omal käel ja vabalt valitud ajal kui ka töötubade ajal, kus loodusmajakad aitavad liike määrata ning vaatlusi sisestada, kasutades PlutoF GO nutirakendust või legulus.tools veebirakendust.

Töötubade ajakava:

  • kell 10.00 ja kell 11.00 Kliimaõpperada. Maria Ivanova
    Projekti “COOLspot – kliimateadlikud lahendused linnakeskkonnas läbi haridusliku kliimaraja” raames pargi alale valminud raja tutvustus.
  • kell 12.00–13.30 Tigude määramise töötuba. Annelie Ehlvest. Tutvutakse tigude määramise ja vaatlusalalt leitavate liikidega.
  • kell 13.30–14.30 Avatud labor. Aili Elts

Vaatlusala liikide määramiseks saab kasutada erinevaid mikroskoope ja mõõtmisvahendeid.

Liitu Facebooki sündmusega.

Loodusvaatluste maratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed loodusharidust edendavate asutuste ning vabatahtlikega üle Eesti. Sündmus kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali programmi, mis toimub 5.–15. juunini. Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Loe pikemalt https://loodusfestival.ee/lvm/

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.