Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt osaleb ka sel suvel erinevatel Tartu linnas toimuvatel rahvaüritustel

Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt osaleb ka sel suvel erinevatel Tartu linnas toimuvatel rahvaüritustel

Tartu loodusmaja eesmärk ja missioon on laste, noorte ja täiskasvanute keskkonnateadlikkuse tõstmine. Mobiilne infopunkt annab meile võimaluse jõuda veelgi rohkemate inimesteni ning vahvate tegevuste kaudu näidata keskkonnaga seonduvaid teemasid teise nurga alt.

Tartu loodusmaja osaleb mobiilse infopunktiga Tartu linnaosapäevadel, festivalidel ja teistel avalikel üritustel. Projekt on suunatud just Tartu linnale ja selle elanikele, seega pööratakse suuremat tähelepanu jäätmete käitlemise probleemidele ja võimalustele erinevates linnaosades. Omaette valdkonnaks on kindlasti ka jäätmetekke vähendamine ja taaskasutus. Teavitustööd tehakse mitmekesiste ja harivate õpitubade ning mängude kaudu, mille eesmärgiks on tekitada inimestes huvi keskkonnateemade ja taaskasutuse vastu. Tegevusi leidub igas eas huvilistele.

Tartu loodusmaja infojuht Katrin Juhansoni sõnul on loodusmaja mobiilne infopunkt on juba mitmeid aastaid KIKi toel osalenud Tartus toimuvatel rahvaüritustel ning 2014.a. tunnustati meie teavitustegevust ka Keskkonnakäpa auhinnaga. Loodusmaja peab oluliseks säästliku tarbimise ja taaskasutuse põhimõtteid ning mobiilse infopunktiga meeleolukatel rahvaüritustel osalemise kaudu kanduvad meie ideed edasi ka rohkemate inimesteni.

 

Osaleme 2019. aastal neljal erineval avalikul üritusel, kus viime läbi töötubasid ja teeme keskkonnaalast teavitustööd:

Supilinna päevad 27.04.2019

Karlova päev 18.05.2019

Loodusfestivali linnalooduse päev 15.06.2019

Tartu Hansapäevad 20.07.2019

Juba aprilli viimasel laupäeval, 27.04 alates kell 12.00 on kõik huvilised oodatud Tartu loodusmaja telki Supilinna festivali peoplatsil, kus plaanis puhuda uus elu sisse vanapaberile: meisterdame kevadise ilma puhul toredaid linnulohesid ja tuuleveskeid! Supilinlasi ootab ka ees meeleolukas prügisorteerimisvõistlus.

 

Mobiilse infopunkti tegevustel saad silma peal hoida meie kodulehe kaudu.

 

Projekti toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainvesteeringute Keskus

Tartu loodusmaja

 

 

 

 

 

 

Lisainfo:

Marje Koiksaar
Projektijuht
marje.koiksaar@tartuloodusmaja.ee
+372 523 9335

 

Tartu loodusmaja – teeviit looduse juurde
www.tartuloodusmaja.ee
www.facebook.com/tartuloodusmaja