Mobiilne infopunkt

Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt Tartus toimuvatel rahvaüritustel

Tartu loodusmajas tegutseva keskkonnainfopunkti eesmärgiks on jagada loodus- ja keskkonnaalast informatsiooni Tartu linna ja maakonna elanikele, et seeläbi tõsta inimeste keskkonnateadlikkust. Mobiilne infopunkt on juba mitmeid aastaid KIKi toel osalenud Tartus toimuvatel rahvaüritustel ning 2014.a. tunnustati mobiilse infopunkti tegevust Keskkonnakäpa auhinnaga. Kaasame igas vanuses inimesi aktiivselt erinevatel Tartu linnas toimuvatel avalikel üritustel, korraldades õpitubasid taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise kohta.

Osaleme 2019/2020 aastal kaheksal erineval avalikul üritusel, kus viime läbi töötubasid ja teeme keskkonnaalast teavitustööd.

Üritused 2019. a:

Supilinna päevad 27.04.2019
Viisime läbi jäätmesorteerimise mängu ja jagasime infot jäätmete liigiti kogumise kohta. Tutvustasime alternatiivseid keskkonnasõbralikke valikuid (metallist joogitops, pilliroost või metallist kõrred) ning tutvustasime tootenäidiste toel, milliseid materjale on võimalik taastöötlemise käigus luua. Samuti viisime läbi paberi taaskasutuse õpitoa, kus valmisid linnulohed ja tuulevurrid. Juhendmaterjalid leiad SIIT.

Karlova perepäev 18.05.2019
Karlova perepäeva raames keskendusime elurikkuse märkamisele. Loodusvaatlejad said endale taaskasutuse põhimõttel wc-paberi rullidest binoklid meisterdada, et minna loodusmaja parki orienteerumisretkele. Pered said oma teadmised proovile panna harivas ja lõbusas jäätmesorteerimise mängus. Jagasime nõuandeid ja nippe, kuidas jäätmete teket üldse vähendada. Meisterdamise juhendid ja rohkem infot toimunud ürituse kohta leiad SIIT.

Loodusfestivali linnalooduse päev 15.06.2019

Tartu Hansapäevad 20.07.2019

 

Üritused 2020. a:

Supilinna päevad (aprill 2020)

Aparaaditehase lastekaitsepäev (juuni 2020)

Tartu Hansapäevad (juuli 2020)

Emajõe Festival (august 2020)

 

Projekti toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja