Mobiilne infopunkt

Tartu loodusmaja keskkonnateadlikkuse tegevusala Tartus toimuvatel rahvaüritustel

Tartu loodusmajas tegutseva keskkonnainfopunkti eesmärgiks on jagada loodus- ja keskkonnaalast informatsiooni Tartu linna ja maakonna elanikele, et seeläbi tõsta inimeste keskkonnateadlikkust. Mobiilne infopunkt on juba mitmeid aastaid KIKi toel osalenud Tartus toimuvatel rahvaüritustel ning 2014.a. tunnustati mobiilse infopunkti tegevust Keskkonnakäpa auhinnaga. Kaasame igas vanuses inimesi aktiivselt erinevatel Tartu linnas toimuvatel avalikel üritustel, korraldades õpitubasid taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise kohta.

Osaleme 2019/2020 aastal kaheksal erineval avalikul üritusel, kus viime läbi töötubasid ja teeme keskkonnaalast teavitustööd.

Üritused 2019. a:

Supilinna päevad 27.04.2019
Viisime läbi jäätmesorteerimise mängu ja jagasime infot jäätmete liigiti kogumise kohta. Tutvustasime alternatiivseid keskkonnasõbralikke valikuid (metallist joogitops, pilliroost või metallist kõrred) ning tutvustasime tootenäidiste toel, milliseid materjale on võimalik taastöötlemise käigus luua. Samuti viisime läbi paberi taaskasutuse õpitoa, kus valmisid linnulohed ja tuulevurrid. Juhendmaterjalid leiad SIIT.

Karlova perepäev 18.05.2019
Karlova perepäeva raames keskendusime elurikkuse märkamisele. Loodusvaatlejad said endale taaskasutuse põhimõttel wc-paberi rullidest binoklid meisterdada, et minna loodusmaja parki orienteerumisretkele. Pered said oma teadmised proovile panna harivas ja lõbusas jäätmesorteerimise mängus. Jagasime nõuandeid ja nippe, kuidas jäätmete teket üldse vähendada. Meisterdamise juhendid ja rohkem infot toimunud ürituse kohta leiad SIIT.

Loodusfestivali linnalooduse päev 15.06.2019
Linnalooduse päeval korraldas Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt kesklinna pargis mitmeid töötubasid. Tutvustamaks loodusmajas hiljuti avatud põnevat putukanäitust, oli ka loodusmaja tegevused pühendatud putukatele ja nende elurikkusele.

Loodusmaja töötajad jagasid infot jäätmete liigiti kogumise kohta ning festivalikülalised said oma teadmised proovile panna jäätmesorteerimise mängus.

Meisterdamise juhendi ja lisainfot sündmuse kohta leiad SIIT.

Tartu Hansapäevad 20.07.2019
Tartu loodusmaja võis Tartu Hansapäevade raames leida 20.07.2019 festivali lastealalt Emajõe vasakult kaldalt (Atlantise maja kõrvalt). Loodusmaja sellesuvise putukanäituse tutvustamiseks olid mitmed tegevused suunatud putukate ja nende mitmekesisuse märkamisele.  Väljakujunenud tava kohaselt jagasid loodusmaja töötajad infot jäätmete liigiti kogumise kohta ning festivalikülalised said oma teadmised proovile panna jäätmesorteerimise mängus.

Rohkem infot toimunud ürituse kohta leiad SIIT.

 

Üritused 2020. a:

Supilinna päevad (aprill 2020)

Aparaaditehase lastekaitsepäev (juuni 2020)

Tartu Hansapäevad (juuli 2020)

Emajõe Festival (august 2020)

 

Projekti toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja