Rohelise Kooli programm kutsub osalema “Lastelt laste heaks” kampaanias

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
27.11.2019

**********

Ülemaailmne Rohelise Kooli programm kutsub koole osalema kampaanias “Lastelt laste heaks”, et ühiselt avaldada toetust orkaan Doriani poolt räsitud Bahama koolidele

**********

Foundation for Environmental Education (FEE*) koos Tartu loodusmajaga kutsub kõiki koole osalema kampaanias “Lastelt laste heaks”. Kampaania eesmärk on ühiselt avaldada toetust orkaan Doriani poolt räsitud Bahama koolidele. Erinevate tegevustega soovitakse juhtida noorte tähelepanu kliimasoojenemisest tulenevatele muutustele ja paraku ka tõsistele tagajärgedele. Ühtlasi aidatakse annetuste abil soetada kannatada saanud koolidel uusi õppevahendeid ning tehnikat, et taastada võimalikult ruttu õpilaste igapäevane koolirütm. 

Septembri alguses tabas orkaan Dorian eriti rängalt Bahama saarestikku ning hinnanguliselt 70 000 inimese elurütm, kellest ca 18 000 on õpetajad ja õpilased, on segi paisatud. Tõsiseid kahjustusi said ka piirkonna kaksteist kooli, kes kõik kuulusid ka Rohelise Kooli programmi võrgustikku.


Rokelise Kooli võrgustiku kampaania Tartu loodusmaja
Foto: Orkaan Doriani hävitustöö Bahama saartel. “Lastelt laste heaks” kampaania pressiteatest

Vaata kampaaniat tutvustavat videoklippi: 


Eesti Rohelise Kooli programmi koordinaatori Eeva Kirsipuu-Vadi sõnul ei pea kampaanias osalemiseks olema ilmtingimata liitunud Rohelise Kooli programmiga. Koolidel on oma toetuse näitamiseks võimalik läbi viia annetuste kogumise kampaaniaid ja seejärel saadud summa annetada FEE vahendusel Bahama koolide üles ehitamiseks. Kuna on tulemas jõuluaeg, siis see on hea võimalus asjade asemel kinkida üks heategu. Olulisim on aga siiski koolides rääkida kliimamuutustega kaasnevatest tagajärgedest ja teadvustada probleemi olulisust. Samuti seda, kuidas meie käitumine mõjutab inimtekkelist kliimamuutust ning mida igapäevaelus teisiti teha.

Tartu loodusmajja saavad tulla ennast kliimamuutuste seina abil harima nii suured kui väikesed. Kes eraldi sündmust ei korralda, kuid sooviks siiski enda panuse anda võib oma klassi või rühmaga tulla Tartu loodusmaja kliimaseinaga tutvuma. 


kliima soojenemine interaktiivne sein Tartu loodusmajas

Foto: Tartu loodusmaja 2.korrusel asub interaktiivne kliimamuutuste sein. Eksponaat on valminud Eesti-Läti koostööprojekti “Energy Advice” raames, mida rahastab Eesti-Läti koostööprogramm ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 


Tartu loodusmaja huvikool paigaldab heategevusliku jõululaada ajaks “Lastelt laste heaks” kampaania raames Bahama koolide toetuseks annetuskasti, mis paigaldatakse kliimamuutuste seina kõrvale. Interaktiivne eksponaat “Kliimasoojenemine – selle põhjused ja tagajärjed” on loodusmaja värskeim eksponaat, mille abiga tõstetakse laste, noorte ja täiskasvanute teadlikkust kliimasoojenemise mõjust meid ümbritsevale keskkonnale ning selgitab, kuidas meie igapäevased valikud mõjutavad kliima soojenemist. Annetuskast jääb sinna kuni kooliaasta lõpuni.

 

*****

*FEE on valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. FEE erinevate programmidega (nt Roheline Kool, Sinilipp, Roheline Võti) töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. 

******

Lisainfo:

Eeva Kirsipuu-Vadi
Rohelise Kooli programmi koordinaator Eestis
tel. 5213881, eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee