Õpilasvõistluse esimese vooru parimad Eesti võistkonnad on selgunud!

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
18.12.2019

****
“Energy Advice! – Piirideülesed energiasäästunipid” projekti õpilasvõistluse esimese vooru finalistid on selgunud!

****

Eesti-Läti piiriülese koostööprojekti “Energy Advice! – Piirideülesed energiasäästunipid” raames toimunud õpilasvõistluse esimese vooru võitjad on selgunud. Kokku registreerus võistlema 70 Eesti ja 187 Läti koolidest pärit võistkonda. Mõlema riigi viis parimat võistkonda, kes said erinevate ülesannete lahendamise eest suurima punktisumma, pääsevad 25.01.2020 Tartus AHHAA keskuses toimuvale finaalvõistlusele.

Eesti võistkondadest suunduvad finaali:

  1. “KAK” (Sillaotsa Kool)
  2. “meidhuvitab MHG” (Miina Härma Gümnaasium)
  3. “Energeetikud” (Valga Põhikool)
  4. “BLG” (Elva Gümnaasium) 
  5. “Lümanda Säästjad” (Lümanda Põhikool)

Kooliaasta alguses kutsusid Tartu loodusmaja ja Kurzeme Demokeskus koolinoori ja nende õpetajaid osalema projekti “Energy Advice! Piirideülesed energiasäästunipid” rahvusvahelisele õpilasvõistlusele, kus meeskondadel tuli lahendada erinevaid teoreetilisi, praktilisi ja loomingulisi ülesandeid. Võistlus on suunatud 6.-9.klassi õpilastele ning teemad, mida käsitleti, olid mitmekülgsed. Kõik võistkonnad ning nende juhendajad on samuti oodatud AHHAA keskusesse, kus on võimalik kaasa elada nii finaalvõistlusele kui tutvuda põnevate eksponaatidega. Õpilasvõistluse finaalvoor, toimub 25.01.2020 Tartus AHHAA Keskuses.

Kui terve võistluse vältel said korraldajad osalejatele ise väljakutseid esitada, siis projekti koordinaatori Katrin Juhansoni sõnul oli ülesannete hindamine ning punktide andmine korraldajatele suur väljakutse. “Oli näha, et meeskonnad olid palju vaeva näinud ning nad kõik väärivad tunnustust.” Kokku oli meeskondadel võimalik saada maksimaalselt 80 punkti. Kuna õpilastel oli võimalik kasutada ka lisamaterjale, siis teoreetilised ülesanded sooritati valdavalt maksimumpunktidele (ristsõna, sõnarägastik, mõistete ja piltide kokkuviimine). Ülesanded, mis jätsid ruumi rohkem iseseisvaks tööks ja loominguliseks mõtlemiseks, aitasid paremini välja tuua võistkondade pühendumust ja soovi eristuda. Näiteks pidid meeskonnad tegema videoklipi, mis tutvustab kui lihtne on energiat säästa, lisaks tuli neil esitada plakat, millel tutvustatakse inimkonna tähtsat avastust energiakasutuse valdkonnas.

Võistlejate videoklippide ning plakatitega on peagi võimalik tutvuda Tartu loodusmaja kodulehel. Samuti lisatakse kodulehele täpsem info finaalvõistluse kohta.

Õpilasvõistlus viiakse läbi projekti “Energy Advice! Piirideülesed energiasäästunipid” raames, mida rahastab Eesti-Läti piiriülene koostööprogramm ja kaasfinantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus. Käesolev pressiteade väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.

Eestis viib projekti tegevusi ellu Tartu loodusmaja ning Lätis Kurzeme Demokeskus.

***
Projekti tegevustest lähemalt >> 
Projekti Facebooki leht >>

***
Lisainformatsioon:

Katrin Juhanson
Projekti koordinaator
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27