Rühmakülastused kooliklassidele bakterinäitusel “Mina, superorganism” 19.05-11.06

Tartu loodusmajas on 14. maist kuni 31. augustini avatud Eesti Tervisemuuseumi loodud bakterinäitus „Mina, superorganism“.

Bakterinäitus tutvustab erinevaid mikroorganisme, kellega me igapäevaselt koos elame ja kuidas need meile kasulikud on. Täpsemalt, et kuidas meie keha mikroobikooslused mõjutavad meie tervist ja heaolu ning mida meil on võimalik ise ära teha, et oma mikrobioomi tasakaalus ja tervena hoida. Bakterite olemusest ja põnevast maailmast jutustava näituse on koostööna loonud mitu tippteadusasutust ja näitusel saab mänguliselt tutvuda saab nii bakteroloogia uusimate teadmistega kui ka ajalooga. Näituse on loonud Eesti Tervisemuuseum koostöös Toidu ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) ning Biokompetentsi keskuse (BIOCC) mikrobioloogidega ning TalTechi teaduritega.

19. maist 11. juunini 2021 pakume kooliklassidele näituse rühmakülastuse võimalust.

Valida saab iseseisva rühmakülastuse ja loodusmaja juhendajaga rühmakülastuse-bakteriprogrammi vahel. Valiku palume teha kahe võimaluse vahel juba registreerimisel. Rühmakülastused toimuvad eelregistreerimisega, et kõigil oleks ruumi ja vältida liigseid kontakte.

Näituse sisu: väljapanekul tutvustatakse bakterite maailma, ehitust, mitmekesisust, kasutamist, uurimist ja olulisust inimese organismis. Põhjaliku näituse sisu leiate kataloogist „Mina, superorganism“, mille paberversiooni on võimalik osta näituse külastusel (8€). Näitusel on mitmeid teemakohaseid videoid ja animatsioone, näiteks „Bakterid on kõikjal” ja „Seedetrakti bakterid“ jt, erinevaid mänge, uurimisvõimalusi ja ülesandeid.

 

ISESEISEV RÜHMAKÜLASTUS

Iseseisev rühmakülastus annab bakterinäituse rühma ja teda saatva õpetaja käsutusse 90 minutiks. Saate ise uurida näitust, vaadata näituse animatsioone, kasutada koha peal olemasolevaid töölehti, otsida UV lambiga „köögis“ erinevates kohtades baktereid, tuletada meelde hügieenireegleid, mõtiskleda kiudainete ja probiootikumide osast meie ja bakterite elus, samuti Bristoli skaala ja selle isikliku näidu üle jne. Iseseisval rühmakülastusel soovitame eelnevalt õpetajal tutvuda näituse Tervisemuuseumi videotuuri kolme osaga erinevate spetsialistide juhendamisel: 1. osa, 2. osa, 3. osa.

Hind: Iseseisva rühmakülastuse hind on 2€ õpilane, saatev õpetaja on tasuta. Õpetajal on võimalik tulla pärast registreerimist ja enne külastamist näitust personaalselt vaatama, et ettevalmistusi teha. Palume tasu õpilastelt kokku korjata enne külastust.

 

LOODUSMAJA JUHENDAJAGA BAKTERINÄITUSE KÜLASTUS/BAKTERIPROGRAMMID

Loodusmaja juhendajaga külastust pakume alates 4. klassist kahes vanuserühmas:

  • Noorematele: 4.-6. klass, programm 60 minutit (juhendatud näitusetuur, lihtne tööleht, arutelu ja mäng) + 30 minutit iseseisvat lisaaega näitusel (soovi korral).
  • Vanematele: 7.-12. klass, programm 90 minutit (sissejuhatav näitusetuur, töölehed, rühmatööde korraldus, arutelu).

Hind: Loodusmaja juhendajaga bakterinäituse külastus/bakteriprogrammi hind on 90€ (tasuda saab kaardiga, sularahas, arvega).

Juhendamine toimub eesti keeles.

 

Täpsem info:

Anneli Ehlvest

Tartu loodusmaja näituste kuraator, õppeprogrammide juhendaja

anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee

53442160