Uus suvine erinäitus “Mina, superorganism” ootab külastajaid!

Tartu loodusmaja kutsub sel suvel külastama haaravat näitust “Mina, superorganism”!

Näituse eesmärk on tutvustada külastajatele bakterite kasulikkust. Täpsemalt, et kuidas meie keha mikroobikooslused mõjutavad meie tervist ja heaolu ning mida meil on võimalik ise ära teha, et oma mikrobioomi tasakaalus ja tervena hoida. Näitus on Tartu loodusmajas avatud alates 14. maist – ootame igas vanuses huvilisi külla!

Bakterinäitusel saab avastada UV-lambiga näituse “köögis” kõige bakteririkkamaid paiku, vaadata toidutööstuses bakteriaalsete protsessidega seotud toiduvalmistamise klippe ja animatsiooni bakterite võidujooksust, uurida katseklaasi all kasvatatud bakterikultuure ning panna kõrva taha häid toitumissoovitusi enda seedimise ja tervise parandamiseks.

Me oleme elanud koos mikroorganismidega kogu aeg ning välja on kujunenud tugev sümbioos. Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on võimaldanud tuvastada tuhandeid uusi bakteriliike ja nende ülesandeid. Mikrobioomiuuringud on kiirelt arenev teadusuuringute valdkond. Meie kooselu bakteritega pole kunagi varem nii oluliseks peetud või paremini mõistetud. Ajal, mil meditsiin liigub patsiendikeskse lähenemise poole, on see suurte võimalustega tulevikuteadus!

Bakterite olemusest ja põnevast maailmast jutustava näituse on koostööna loonud Eesti Tervisemuuseum, TalTech ning Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus.

Näituse tekstid on eesti, vene ja inglise keeles.

Liitu näitusega ka Facebookis

Näituse korraldamist Tartu loodusmajas toetas Eesti Teadusagentuur.

eesti teadusagentuur


 

 


19. mai kuni 11. juuni pakume näitusel kooligruppidele iseseisvat külastusvõimalust või meiepoolse juhendajaga programmi!


Näitus “Mina, superorganism”
14.05.-01.09.2021
Tartu loodusmaja, Lille 10

Maikuus saab näitust vaadata Tartu loodusmajas E-R kell 10-18.
Suvekuudel saab näitust vaadata T-R kell 10-18 ja L 11-16.

Väljaspool lahtiolekuaegu erikokkuleppel!

Piletiinfo: 
Ainult näituse külastus:  täis 3 € / soodus 2 € / pere 10 €
Näitus + majakülastus 5 € / soodus 3 € / pere 13 €

 

bakterinäitus