Säästlikule tarbimisele ja taaskasutusele suunatud teavitustegevused Tartus toimuvatel rahvaürituste

Projekti nimi: Säästlikule tarbimisele ja taaskasutusele suunatud teavitustegevused Tartus toimuvatel rahvaürituste

Projekti toetab: Keskkonnainvesteeringute Keskus

Projekti kestus: 1.07.2017-1.11.2018

Projektijuht: Heli Einberg, heli.einberg@tartuloodusmaja.ee

Projekti eesmärk: Projekti eesmärgiks on Tartu linnas toimuvatel linnaosapäevadel, festivalidel ja muudel avalikel üritustel käivate inimeste keskkonnaalane harimine säästliku tarbimise ja taaskasutuse osas Tartu linnas.

Projekti tegevused:  See projekt on suunatud just Tartu linnale ning suuremat tähelepanu pööratakse just siinsetele probleemidele, näiteks jäätmete käitluse probleemid erinevates linnaosades. Samuti pööratakse tähelepanu taaskasutusele ja selle tähtsusele. Teadmiste levikuks on suurematel Tartu linnas toimuvate üritustel väljas Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt, kes läbi mitmekesiste ja harivate tegevuste (õpitoad, mängud, praktilised tegevused) pakub osalejatele ideid ning näpunäiteid asjade taaskasutamiseks, tutvustab ja jagab infot jäätmete sorteerimisest ning pakub probleemikohtadele lahendusi. Atraktiivsete ja mänguliste tegevuste eesmärgiks on tekitada inimestes huvi keskkonnateemade ja taaskasutuse vastu ning leida lahendusi just enda kodus/linnaosas tekkinud probleemidele jäätmete käitluse osas.

Projekti üritused:

Hansapäevad 08.07.2017 : Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ja selle koht, kuidas jäätmeid sorteerida. Lisaks viisime läbi paberi taaskasutamise õpituba, kus sai paberist meisterdada näpuvurre ning bumerange.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Emajõe festival 19.08.2017: Rääkisime prügist Emajões ning miks see on kahjulik. Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Viisime läbi taaskasutamise õpituba: mida teha üksikute lõngajuppidega, mis on näiteks vanaemal üle jäänud sokkide kudumisest.

Juhendmaterjali leiad SIIT. 

Ihaste päev 26.08.2017:  Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Viisime läbi taaskasutamise õpituba: mida teha üksikute lõngajuppidega, mis on näiteks vanaemal üle jäänud sokkide kudumisest.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Tarkusenädal, avapäev 28.08.2017: Jagasime infot jäätmete sorteerimise kohta ning selle kohta, kus paiknevad Tartus jäätmejaamad. Aitasime tulevastel koolilastel keskkonnasõbralikust paberist õpikuid kaanetada. Viisime läbi paberi taaskasutuse õpituba: näpuvurride valmistamine.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Supilinna päevad 28.04.2018Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Õpetasime taaskasutatavatest materjalidest sääsepilli valmistama ning kauneid kuntsiteoseid looma.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Karlova päev 19.05.2018: Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Õpetasime taaskasutatavatest materjalidest tuuleveskit valmistama.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Loodusfestivali avapäev 13.06.2018: Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Õpetasime taaskasutatavatest materjalidest sääsepilli valmistama.

Juhendmaterjali leiad SIIT. 

Tartu Hansapäevad 07.07.2018:  Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Õpetasime taaskasutatavatest materjalidest rakette valmistama.

Juhendmaterjali leiad SIIT.

Emajõe festival 11.08.2018: Viisime läbi jäätmetesorteerimise mängu. Jagasime infot Tartus olevate jäätmejaamade kohta ning kuidas jäätmeid sorteerida. Õpetasime taaskasutatavatest materjalidest sääsepilli valmistama.

Juhendmaterjali leiad SIIT.