Loodusmaja Tartu Hansapäevadel 7. juulil 2018

Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt osales 7. juulil 2018 Tartu Hansapäevadel.

Hansapäevade Teaduslinnas said kõik soovijad koos loodusmajaga meisterdada ja lennutada vahvaid loodussõbralikke rakette. Kes Teaduslinna ei jõudnud, saab kerge vaevaga valmistada raketi ka oma kodus! Siin on selleks väike abimaterjal.

Selleks, et olla loodussõbralik, soovitame raketti meisterdada kasutatud paberist. Kui paberi üks pool on juba kasutatud, saad sellest siiski toreda raketi valmistada, jättes kasutatud poole raketi sissepoole. Samas on mõned kasutatud paberid ka nii vahva mustri või tekstiga, et see võib hoopis raketti kaunistada!

Raketi lennutamiseks vajad joogikõrt. Tänapäeval on olemas palju paremaid alternatiive tavalisele plastmassist joogikõrrele: neid tehakse näiteks metallist, aga ka paberist või muudest biolagunevatest materjalidest. Soovitame sünnipäeva või pidusid pidades kõrtest üleüldse loobuda või valida plastikkõrre asemel mõni keskkonnasõbralikum alternatiiv, sest tavalised plastikust joogikõrred võivad loodusesse sattudes palju pahandust teha!

Raketi lennutamiseks sobivad kenasti paberkõrred, mida nii mõnestki poest leida võib. Paberist kõrred on biolagunevad ning mis veelgi toredam - need on sageli väga ilusad ja rõõmsavärvilised! Kui oled aga suur loodusesõber, võid leida sobiva lennukõrre ka loodusest! Näiteks on kõrkjate kuivanud varred seest tühjad ja justkui loodud toredateks loodusesõbralikeks mängudeks. Kõrkjakõrt kasutades tuleb lihtsalt rakett teha natuke laiem, et see kenasti kõrkja otsa sobituks.

*****

Jäätmete sorteerimisel on abiks:

Info Tartu jäätmejaamade asukoha ning selle kohta, mida nendesse viia võib, leiad SIIT. 

Juhendmaterjal jäätmete sorteerimise kohta. 

*****

Loodusmaja õpituba Hansapäevade Teaduslinnas ja käesoleva juhendmaterjali valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Fotod Tartu Hansapäevade töötoast (fotode autor: Piia Jaksi):