Jõulukingitus sõpruskonnale – Skandinaavia jõulutähe voltimise töötuba

Skandinaavia jõulutähe voltimise töötuba

Tartu loodusmaja > Koolitused ja õpitoad

Taaskasutust ning isetegemist väärtustav töötuba annab oskused skandinaavia stiilis paberist jõulutähe meisterdamiseks. Jagame mõtteid lihtsate voltimisvõtete kasutamiseks, et saaksid luua isikupäraseid kingitusi iseendale ja teistele.
Tuletame meelde ja tutvustame erinevaid viise kuidas kasutada kodudes olemasolevaid vahendeid hubase pühademeeleolu loomiseks. Jõulutähe voltimine ning mõnusas seltskonnas meisterdamine sobib igas vanuses inimesele kingituseks. Hea võimalus puhata igapäevasest virr-varrist ja võtta hetk endale.

Iga inimese kõige väärtuslikum ressurss  on aeg, seega on isetehtud kaunistused ja kingitused hoopis teise kaaluga kui poeletilt, plastmassist ja üle mere toodud vidinad. Sinu valikud on tähtsad ja mõjutavad seda, milline on maailm su enese, su laste ning lastelastegi ümber. Tartu loodusmaja toetab loodusega arvestavat eluviisi ja meie juures õppides toetad laste ja täiskasvanute keskkonnahariduse kestlikkust.

Töötuba viib läbi Tartu loodusmaja juhendaja Aili Elts:

“Paber kui meedium on laialt levinud materjal, mis tänu lihtsale kättesaadavusele loob lõputult võimalusi eneseväljenduseks läbi kunsti. Paberlõigetega saadetakse häid soove, jutustatakse lugusid ja luuakse ilu nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. Oluliste pühade ajal kaunistatakse paberlõigetega ruume maailma eri paigus ning läbi nende koos tegemise antakse põlvest põlve edasi traditsioonilisi oskusi ja teadmisi. Isiklikult lähenen paberile läbi graafika, mis on inspireeritud Jaapani kiri-e´st. Minu jaoks on see loominguline vabadus ja võimalus luua paberist, mis niisama lauanurgal seisab, midagi uut. Armastus paberi kui meediumi vastu sai aga alguse kuidagi iseenesest …tavaliste šabloonide lõikamisega vanadest plakatitest. Lisaks lõikamisele katsetan erinevaid voltimisi niing ruumilisi võimalusi ehk kirigamit. Läbi erinevate töötubade jagan hea meelega oma huvitavaid leide ja tegemisi paberi põnevast maailmast ka teistega.”

Grupi suurus: kuni 12 inimest.

Töötuba sobib tellida oma sõpruskonnale, kollektiivile või mees/naiskonnale. Teeme õpituba oma majas või ka seal, kuhu Sa meid kutsud!

Tellimiseks kirjuta koolitused@tartuloodusmaja.ee

Töötoa kestvus: 1,5-2 tundi.

Tasu: 210 €

 

skandinaavia jõulutäht töötuba
Meisterda Skandinaavia jõulutähti Tartu loodusmajas