Üleminekuõhtu “Värvides prügi” 18.09.19

Kutsume kõiki taaskasutamise kunstide austajaid meie selle sügise esimesele Üleminekuõhtule 18.09 kell 18:00.

Tulge tutvuma asjadega, mis on äravisatud ja mittevajalikuks arvatud, aga mis ometigi ei kao maailmast. Kutsume teid loovalt otsa vaatama meie igapäevasele prügile ja sellega seotud küsimustele.

Tulge kuulama kuidas tõlgendavad eri maade kunstnike poolt jäätmetest loodud kunstiteoseid jäätmeekspert ja kunstiteadlane! Värvima murelikele täiskasvanutele mõeldud värvimislehti ning seejuures arutlema kuidas liikuda jäätmevabama maailma poole!

 

Ajakava:
18:00- 19:00 Giidituur rändaval kunstinäitusel “MITTE silmist, MITTE meelest”.
Kunstiteadlane (Indrek Grigor) ja jäätmeekspert (prof Mait Kriipsalu), kaks erineva ettevalmistusega inimest, jagavad oma vaateid ja fakte näitusel olevatele kunstiteostele.

19:15- 20:15 Ühisvärvimine
Bita Razavi (1983) on Teheranist pärit kunstnik, kes elab ja töötab Helsingis ja Tartus. Bita loodud „Värviraamat murelikele täiskasvanutele“ koosneb kaheksast värvimislehest, mis kujutavad erinevaid Eesti ühiskonna põletavaid probleeme. Piltidel on andmed jäetud lahtiseks ning värvija saab ise otsustada, kuidas informatsioon graafikutel jaguneb. Sündmusel on kõikidel külalistel võimalik koos lehti värvida. Pakume suupisteid.
Värvimisõhtu tõukub ideest, et värvimisraamatud on populaarsemad kui kunagi varem. Neid trükitakse nii lastele kui täiskasvanutele. Sa võid osta raamatuid mandala mustritega või karakteritega oma lemmikfilmist. Aga mis siis, kui värvimislehed panevad sind vastamisi tõsiste küsimustega.

 

Sündmus on osa rändava kunstinäituse “MITTE silmist, MITTE meelest” publikuprogrammist. Näitus ja sellega seotud publikuprogramm on osa kaheksat Läti ja Eesti päritolu koostööpartnerit hõlmavast piiriülesest projektist WasteArt, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu vajadusele vähendada ühiskonnas toodetava prügi hulka.

Sündmus on tasuta.

 

Liitu üritusega Facebookis

 

Näituse Tartu loodusmajas ja sellega seotud publikuprogrammi on arendanud välja MoKS, koostöös Keskkonna Lahenduste Instituudi ja projekti WasteArt partneritega. Näitus Tartu Loodusmajas on avatud 25. oktoobrini.

Näitus ja sellega seotud publikuprogramm on osa projektist „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti partnerid.
Üleminekuõhtute sarja toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Käesolev tekst peegeldab autori seisukohti. Interreg V-A Eesti-Läti programmi korraldusasutus ei vastuta selles sisalduva teabe kasutamise eest.