Tartu Lotte Lasteaias jagati täna 33-le õppeasutusele Rohelised Lipud 

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
05.06.2020

Tartu Lotte Lasteaias jagati täna 33-le õppeasutusele Rohelised Lipud 

*************

Täna, 5.juunil toimus Lotte Lasteaias Rohelise Kooli programmi tunnustusüritus, kus president Kersti Kaljulaid pidas kõne ning tunnustas edukalt programmis osalenud õppeasutusi keskkonnamärgisega Roheline Lipp. Sellel aastal jagati roheline lipp 33 õppeasutusele, kellest 12 said tunnustuse juba teist korda. 

President Kersti Kaljulaid pidas avakõne ning andis kohapeal pidulikult üle Rohelise Lipu Lotte Lasteaiale. „Rohelise Kooli liikumine hoiab noored ühes rohelises inforuumis mitte ainult Eestis, vaid igal pool maailmas. See on oluline, et noored ei tunneks end abituna kliimamuutustega vastamisi seistes või nähes, kuidas ökosüsteemid vaesuvad,“ ütles president Kaljulaid, kellest sai üleilmse programmi Eesti patroon. Tema sõnul saavad noored selle abil tööriistad, et anda oma panus keskkonnakaitsesse ja nii on ühiskonnas rohkem keskkonnateadlikult mõtlevaid inimesi.

Sel aastal antakse roheline lipp 21 uuele õppeasutusele ning 12 lasteaeda ja kooli saavad tunnustuse teist korda. Lisaks on 43 õppeasutust, kellel on roheline lipp juba eelmisest aastast ning kes on edukalt esitanud enda tegevuste aruanded. Keskkonnamärgise Roheline Lipp kasutusõigus antakse õppeasutusele kaheks aastaks, kuid aasta möödudes tuleb vahearuandega näidata oma tegevuste jätkuvat süsteemsust ja terviklikkust.

Esmakordselt anti keskkonnamärgis Roheline Lipp järgmistele õppeasutustele:

Kohtla-Järve Lasteaed Tareke, Kohta-Järve Lasteaed Kirju-Mirju, Rakvere Kungla Lasteaed, Eralasteaed Kaur, Rakke Kool, Paldiski Ühisgümnaasium, Paldiski Lasteaed Naerulind, Laagri Lasteaed, Randvere Kool, Jüri Gümnaasium, Tallinna Virmalise Lasteaed, Tallinna Liivamäe Lasteaed, Tallinna Unistuse Lasteaed, Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Mesimummu Lasteaed, Sutlema Lasteaed Linnupesa, Pärnu Tammsaare Lasteaed, Paikuse Lasteaed Paikuse maja, Tartu Lasteaed Lotte, Elva Lasteaed Murumuna, Luunja Lasteaed Midrimaa

Juba teist korda omistati rohelipp järgmisele koolidele ja lasteaedadele:

Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Meelespea Lasteaed, Rannamõisa Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Seli Lasteaed, Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna Kivimurru Lasteaed, Tallinna Tondi Põhikool, Kadrioru Lasteaed ja Tallinna Liivalossi Lasteaed.

Enne sündmuse ametlikku algust tutvus president ka Lotte Lasteaiaga, kes tutvustas on tegemisi Rohelise Kooli programmis. Lapsed tervitasid presidenti lauludega, kinkisid purgi oma heade soovide ja ideedega ning üheskoos istutati rajatavasse aeda õunapuu.

Lisaks lipu saajatele osalesid virtuaalsel tunnustusüritusel ka teised võrgustiku liikmed, koostööpartnerid ja toetajad. Koha peal õnnitles Lotte Lasteaeda ka Tartu linnapea Urmas Klaas. Kokku osales sündmusel üle 300 osaleja. Sündmuse lindistus on Tartu loodusmaja kodulehel uuest nädalast ka järelvaadatav.

Lisainfo programmiga liitumise kohta: https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/


Lisainfo:

Eeva Kirsipuu-Vadi
Rohelise Kooli programmi koordinaator Eestis
tel. 5213881, eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee

Katrin Juhanson
Külastuskeskuse- ja kommunikatsioonijuht
tel. 5055527, katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee

Tartu loodusmaja