Tartu loodusmajas algab koolivaheajal talvine tarkuse tagaajamine

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
2.01.2019

Tartu loodusmajas algas koolivaheajal talvine tarkuse tagaajamine

********

Täna algas Tartu loodusmajas kolmepäevane linnalaager, mis on mõeldud 1.-5.klassi õpilastele
ja nende loodushuvilistele sõpradele-tuttavatele. Talvine linnalaager toimub 2.-4. jaanuar ning tegevused toimuvad iga päev kella 11st kuni kella 16ni.
Seekordses talvelaagris tehakse tutvust aasta loomadega, õpitakse õigesti talilinde toitma, külastatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja matkatakse talvises looduses.

Tartu loodusmajal on tavaks saanud korraldada erinevas vanuses lastele mitmesuguseid laagreid. Linnalaagri formaat tähendab, et lapsed lähevad küll ööseks koju, kuid päevad on neil põnevate tegevuste ja lõbusa õppimisega sisustatud. Kuna paljudel lastel ongi ainult linnakodu ja talvisel lühikesel koolivaheajal tihtipeale maale vanaema juurde ei jõuta, siis on mugavam lapsele linnas tegevus leida.

Tartu loodusmaja kogenud linnalaagrite koordinaatori Tiina Lillelehe sõnul on linnalaagrites osalemise üle alati suur huvi ning probleeme laagrikohtade täitumisega ei ole. Kolm päeva on sisustatud erinevate mängude ja lõbusate tegevustega ning lapsed saavad proovida ja katsetada uusi asju. Laps õpib teiste lastega paremini suhtlema ja oma loovust rakendama ning mõneks ajaks unustatakse loodetavasti ka nutiseadmed.

Tartu Loodusmaja pakub turvalist mitteformaalset õpikeskkonda, mis on lapse jaoks vaheldus igapäevasele koolis käimisele ja õppimise koormusele. Selline aktiivne, aga samas pingevaba puhkus ja õppimine käsikäes annab lastele julguse ja isu looduse saladuste avastamiseks väljaspool kooli. Laagrites õpitakse läbi mängude ja meisterdamise, tegeletakse päris loomadega ja käiakse looduses. Taoline õppimisviis aitab tõsta laste iseseisvust ja enesekindlust, näiteks ka juhul kui tavakoolis õppimine võib olla nii hästi ei sobi ja laps vajab teistsugust, loovamat lähenemist.

Talvise linnalaagri korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainformatsiooni Tartu loodusmaja tegevuste kohta leiab meie kodulehelt www.tartuloodusmaja.ee ja Facebooki ürituste alt.

 

Lisainfo:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27

Tartu loodusmaja – teeviit looduse juurde

www.tartuloodusmaja.ee
www.facebook.com/tartuloodusmaja