Tartu loodusmaja seenenäitus toob kuni reedeni metsast välja üle 150 liigi seeni

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
21.09.2020

Tartu loodusmaja seenenäitus toob kuni reedeni metsast välja üle 150 liigi seeni

****

Tartu loodusmajas avatakse 22.septembril iga-aastane traditsiooniline seenenäitus “Fungime!”. Tutvuda saab võimalikult erinevate Eesti seentega nii näitusel kui laboris ning kohal on ka seeneeksperdid, kes head määramisnõu annavad.

Seenehooaeg on hoogsalt käimas ja loodusmaja paneb taas neljal sügispäeval saali imetlemiseks ja tutvumiseks välja valiku meie metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Kirglikud loodusmaja töötajatest seenekogujad toovad värsket seenesaaki näitusele iga päev juurde, seega on näitus pidevalt kasvav ja muutuv sõltuvalt seeneõnnest. Teisipäeva hommikul on avamisel väljas vähemalt 155 liiki seeni, tavapärastest söödavatest kukeseentest kuni jalgpallisuuruse hiidmunani ning mürgistest kärbseseentest söödamatute limakuteni.

Huvilised saavad taas meelde tuletada, millised seened kuidas ja mis otstarbeks sobivad. Saab teada, keda tasub süüa ja keda mitte, kellega on hea lõnga värvida ja kellel on looduses muu oluline roll. Väikeses seenelaboris on võimalik suurendusvahendite abiga sügavamale sukelduda – näiteks teha tutvust seeneniidistiku ja „seeneussidega“. Igal päeval kell 14:00-18:00 on näitusel kohal ka ekspert, kes seeneteemalistele küsimustele vastab ja võimalusel külastajate kaasatoodud seentele nime leiab. Seente määramisel on loodusmajal abiks seeneekspert Külli Kalamees-Pani TÜ loodusmuuseumist. Loodusmaja pargiski tähistatakse kohalikud seened ja oodatakse põnevusega, kes pargi vähemalt 30 seeneliigist end viljakehade näol ilmutab.

Lisaks käivad juhendatud külastustel Tartu linna ja maakonna lasteaiarühmad, kes tutvuvad Eesti levinuimate seentega, nende rolliga looduses, täidavad töölehti ja uurivad seenemaailma mikroskoobi all.

 

Näitus on avatud Tartu loodusmaja saalis 22.–25.09.2020 kell 9-18.
Pilet 2€, koolieelikutele tasuta.

NB! Iga päev kuni kella 16ni on näituse külastuskoormus suurem, sest näitust külastavad kooligrupid. Külastuskoormus on väiksem kella 16.30-18.00 vahel. Soovi korral saab külastaja osta ühekordse maski infolauast.

Seenenäitust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Rohkem infot:

Liina Vakrööm

näituse koordinaator

liina.vakroom@tartuloodusmaja.ee

53326476