Huvikooli juubeli õppeaasta lõpetati perepikniku ja putukanäituse avamisega

Tartu loodusmaja huvikool lõpetas lastekaitsepäeval enda 65. õppeaasta aktuse ja õpilaste peredele mõeldud piknikuga. Jahedale ilmale ninanipsu tehes toimus iga-aastane piknik seekord hoopis loodusmaja suures saalis, kuhu olid piknikuhõngu loomiseks paigutatud tekid ja padjad. Rikkalikult piknikulaualt leidis endale meelepärase igaüks.

Aktusele ja piknikule kogunesid nii huvikooli õpilased ja õpetajad kui ka vanemad, et teha koos õppeaasta kokkuvõte, arutleda vanemate tagasiside üle ja tutvustada järgmise õppeaasta plaane ning huviringe. Huvikool jätkab enda tööd traditsiooniliselt peale suvevaheaega septembris ning ringidesse registreerumine algab augusti keskel.

Tartu loodusmajas on huviharidust antud juba tervelt 65 aastat, alustati Tartu Linna Noorte Naturalistide jaamana samas asukohas Lille mäel. Huvikooli direktori Signe Söömeri sõnul võivad küll maja välimus, mõned õpetajad ja nimi olla muutunud, ent eesmärk on olnud alati sama – pakkuda noortele ja lastele kvaliteetset teaduspõhist loodushuviharidust ja suurendada laste keskkonnateadlikkust. Loodusmaja huviringides käis selle õppeaasta jooksul loodustarkusi omandamas umbes 600 last ja noort, sealhulgas nii eelkooliealised, ingliskeelsed ja venekeelsed õpilased kui ka hariduslike erivajadustega õpilased.

Lisaks avati pikniku lõpus uus suvine näitus “Elu putuka/-na/-ta/-ga, mida huvikooli õpilased koos peredega esimestena külastada said ning mis jääb avatuks suve lõpuni. Näitus on loodud loodusmaja töötajate ja putukateadlase Urmas Tartese koostööna ning on üle aastate jälle üks põhjalikum keskuse enda koostatud näitus. Läbi põnevate faktide ja ülesannete avatakse tee putukaks olemise maailma ja suhetesse inimkonnaga. Sügisel muutub putukateemaline väljapanek aga rändnäituseks, mida on võimalik laenutada haridusasutustesse ja looduskeskustesse.

Soovime kõigile ilusat suve algust!
Kuigi huvikool läks puhkusele, siis infopunkt on külastajatele avatud suvise graafiku järgi. T-R kell 10 – 18 ning L kell 11 – 16; E ja P oleme suletud.