Tartu loodusmaja kingib tartlastele jõuludeks kotitäie koosolemise aega

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE – eelinfo
01.12.2018

Tartu loodusmaja kingib tartlastele jõuludeks kotitäie koosolemise aega

 

Tartu loodusmajas toimub järgmisel laupäeval, 8.12.2018 kell 11.00 – 14.00 traditsiooniline heategevuslik jõululaat, kuhu on oodatud kõik käsitöö ja looduse huvilised. Tegevusi jagub kogu perele ning igas vanuses lastele. Laadamelule lisaks on avatud loomatuba, meisterdame ja õpime tundma erinevaid loomahääli ning kuulame jõulujutte.

Jõulud on aeg, et pöörata tähelepanu teistele meie ümber, jagada üksteisele mitte ainult kingitusi, vaid kinkida oma aega. Lihtsalt märgata lähedasi meie ümber ja olla mõttega koos ühes ruumis ja hetkes. Kui otsustame jõulude ajal üksteisele midagi kinkida, siis on ka see märk, et hoolime ennast ümbritsevast maailmast ja toetame neid kingivalmistajaid, kes seda väärivad. Heategevuslik laat annab võimaluse soetada jõuluks tarvilikku kodu lähedalt ning toetada oma ostudega Tartu loodusmaja loomatoa elanikke.

“Meie jõululaat on eriline, sest siia ei pea tulema ilmtingimata ostma, võib tulla lihtsalt perega aega veetma, koos mängima, meisterdama ja jõulujutte kuulama,” ütleb Tartu loodusmaja huvikooli direktor Signe Söömer.  Ta lisab, et laada eesmärgiks on anda loodusmaja huvikooli lastele, õpetajatele ja vilistlastele võimalus rõõmustada külastajaid omavalmistatud käsitööesemete, hoidiste, jõulukaartide, ehete, maiustustega.

Laada tulu läheb loodusmaja loomatoa elanike söögi- ja ravikulude katteks. Loomad on meie maja elanikud, meie sõbrad ja naabrid ning jõulud on meie aeg neile midagi vastu kinkida selle rõõmu eest, mida nad igapäevaselt lastesse süstivad. Laada ajal on külastajatele avatud ka loomatuba ja kõik soovijad saavad päeva peategelastega lähemalt tutvust teha.

Tartu loodusmaja põhiväärtusteks on keskkonnasõbralikkus, hoolivus ja avatus ning oma igapäevase tegevuse kaudu soovime loodushariduse kaudu kujundada keskkonnasõbralikku mõtteviisi nii laste, noorte kui täiskasvanute seas. Laadad on alati olnud koht mõtete jagamiseks ja mõttekaaslaste kohtamiseks, ka selle aastaselt jõululaadalt leiab eeskuju, inspiratsiooni ja häid ideid, kuidas keskkonnasõbralikumaid valikuid teha.

Lisainformatsioon ja täpsem tegevuste kirjeldus Tartu loodusmaja kodulehel www.tartuloodusmaja.ee või sündmuse Facebooki ürituse alt. Uue nädala algusest postitame sündmuse Facebooki lehele vahvaid pilte koos lugudega, kuidas erinevad loomad meie juurde jõudnud on. Hoidke kindlasti silm peal!

 

Lisainfo:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27

 

Koostaja:

Liina Vakrööm ja Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja
info@tartuloodusmaja.ee

 

Meenutusi eelmise aastate jõululaatadelt: