Tartu loodusmaja huvikoolis tähistatakse terve märtsikuu energiafestivali

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
03.03.2020

Tartu loodusmaja huvikool suunab enda õpilaste tähelepanu ja tööde teemad 4.-24.märtsini energia uurimisele ja avastamisele eri nurkade alt. Rohelise kooli võrgustikku kuuluva Tartu loodusmaja huvikooli tegevustest on oodatud osa saama nii huvikooli õpilased, nende pered ja kõik huvilised, keda energiateemad kõnetavad.

Traditsioonilise õpilaste loomenäituse ja loodusteatriõhtu ühine teema on seekord „Kuldkiharakese tsoon“, mis mõistena tähistab elamiskõlblikku tsooni tähesüsteemides. Õpilaste ülesanne oli kunstiliste vahenditega tähistada ja mõtiskleda fakti üle, et meie planeet asub just õiges kauguses Päikesest, et sellelt saada piisavalt soojuse ja valguse kujul kasutatavat energiat. Huvikooli infojuhi Pille-Riin Pärnasalu sõnul jõuavad loodetavasti õpilased ka mõtteni, et elu võimalikkus meile tuntud kujul on suur vedamine ja seda on mõistlik hoida ja hinnata. Energiat aga, mis meie juurde jõuab ja oma avaldumisvorme muudab, oleks hea kasutada nii, et elukõlbulikkus sellel imelisel planeedil säiliks ja elukeskkonna tasakaal säiliks.

4.märtsil kell 17 avatakse Tartu loodusmaja saalis huvikooli õpilaste loomenäitus „Kuldkiharakese tsooni ime ja energia“. Loomenäitus koondab huvikooli huviringide töid eri tehnikates. Loomenäitus on avatud 10. aprillini E-R kell 9-18. Külastuspäevad L 6.03 kell 11-15 ja Linnalinnulaupäeval 4.04.2020 kell 11-15.

4.märtsil kell 18-20 toimub Rohelise kooli praktikum „Energia“, kus pannakse pead kokku, leidmaks erinevaid võimalusi energia kokku hoidmiseks. Analüüsitakse, millisest energiat kulutavast hüvest tunneksime kõige enam puudust ning arvutatakse katsete käigus CO2 tekkimisel vabanevat energia hulka. Oodatud on kõik energiahuvilised noored koos vanematega, üritusele toimub eelregistreerimine kodulehel.

18.märtsil kell 16 leiab aset loodusmaja Loodusteatriõhtu „Kuldkiharakese tsooni ime ja energia“. Loodusteatri konkursil valavad oma loomingulise energia teatrivormi loodusmaja ringide õpilased ja õpetajad. Loodusteatrile on oodatud kaasa elama kõik huvilised.

24.märtsil kell 18 toimub Matsalu loodusfilmide festivali filmiõhtu Tartu loodusmajas. Vaatamiseks on samuti kaks vee- ja energiaga tihedalt seotud filmi: „Austria – vee jõud 1. osa: Liustiku moodustatud“ ja „67º 49’ 32’’Põhi“.

Lisainfo:

Pille-Riin Pärnsalu

Õpetaja, huvikooli infojuht

pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee