Sõbrapäeval tähistab Tartu loodusmaja perepäev inimeste ja loomade sõprust

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
13.02.2020

Sõbrapäeval tähistab Tartu loodusmaja perepäev inimeste ja loomade sõprust

***************

“LoomaSÕBRAPÄEV” kutsub 15.veebruari hommikupoolikul lapsi ja nende vanemaid veetma sõbrapäeva karvaste, suleliste ja vesiste sõprade seltsis. Koos avastatakse ja uuritakse meie ümber elavate loomade elupaiku ja vajadusi, tutvustatakse nii mets- kui ka lemmikloomi ning meisterdatakse endale sõber koju kaasa.

Tartu loodusmaja on sel korral otsustanud sõbrapäeva puhul keskenduda meie vähemnähtavatele ja kaitsetumatele sõpradele – loomadele. Perepäeva tegevustes juhindutakse mõttest, et loomasõber saab olla mitut moodi – see võib tähendada inimest, kellel on kodus palju lemmikloomi ja kellele meeldib nendega tegeleda, aga kindlasti on loomasõber ka see, kes tunneb loomade vajadusi ja käitumist nii hästi, et oskab nad segamatult jätta nende loomulikku elukeskkonda elama.

Niisiis mõtiskletakse loodusmaja perepäeval natuke selle üle, kas kõigi loomadega on inimesel võimalik või vajalik sõbraks saada? Mida saaksin mina paremini teha, et minu metsloomadest sõpradel oleks metsas hea ja minu lemmikloomadest sõpradel oleks minu kodus hea? Ja kas mõni loom saab olla sõber hoopis taimega?

Perepäeva puhul on avatud põnev metsloomade õpinurk  ja näpulooma valmistamise töötuba, loodusmaja loomatoas saab uudistada levinuimaid lemmikloomi. Linnutoas ootab huvilisi lemmikloomade toidukooli mängunurk ja kõige väiksematele mõnus puhkepesa. Talveaias on avastamiseks väljas põnevad taimed ja nende imetillukesed „sõbrad“, mida saab uurida luupide ja mikroskoobi abil.

“LoomaSÕBRAPÄEV” toimub 15. veebruaril kell 10.00 – 13.00. Tegevustega võib liituda terve hommikupooliku jooksul.

Osalustasu 2 eurot. Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Sündmuse lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel www.tartuloodusmaja.ee või Facebooki ürituse all.