Rohesoovitus: Heateokingitused jõuluks

Kas tihti on jõulukinke tehes tunne, et ei oska midagi lähedasele või sõbrale kinkida, tal justkui pole midagi otseselt vaja ja ideed on otsas? Viimastel aastatel oled kinkinud teatri- ja kinopileteid ning koos on ka matkal käidud ja tahaks sel korral midagi täiesti teistsugust? Või sooviksid kollektiivi või klassiga teha ühe suure mõttega kingituse, selle asemel, et üksteisele väikest pudipadi kinkida?

Üks hea jõulukingi idee on kingisaaja nimel teha kink inimesele, kogukonnale või loodusele, kes seda väga vajab. Nii saab kingist rõõmu lausa kolm osapoolt – nii kinkija, kingija mõtteline saaja kui ka kingi füüsiline saaja! Samuti on heateokingitus tihti keskkonnasõbralikum lahendus, sest raha läheb kindlasti sihipärasesse ja hädavajalikku kasutusse, võrreldes võib olla mõne füüsilise kingiga, mida kingisaaja äkki kasutama ei hakkagi või ei vaja.

Mõned ideed heateo- ja annetuskingitusteks:

 

Mondo heateokingitused

Mondo heateokingitusega saad teha rõõmu nii lähedasele kui kaugel elavale abivajajale. Kingi oma sõbrale näiteks kits, kana või päikesepaneel, mis ei jõua aga mitte sõbrani, vaid Mondo sihtriikides elavate kogukondade liikmeteni. Sõbrale saadetakse Sinu valikul kas kingitust selgitav e-kaart või päris paberil postkaart. Heateokingituste kaudu saabunud annetused suunatakse sihtriikidesse vastavalt kogukondade vajadustele. Abikäsi Ukrainale, kana Keeniasse, kits Ghana või Uganda naistele, vesi Ghanasse, õppevahendid või arstiabi abivajavatele lastele, IT-klassid Ghana või Uganda õpilastele, viljapuud kliimamuutuste tõttu haavatavatesse kogukondadesse, jne.

Vaata  kinkide valikut: https://mondo.org.ee/shop/heateokingitused/

 

Eestimaa Looduse Fondi annetuskingid

Kui soetad ühe allolevatest kingitustest, teed ühtlasi kingituse mõnele loomaliigile ja Eesti elurikkusele. Kinke on aidanud luua Eesti kunstnikud ja disainerid. Kõik kingid on valmistatud keskkonnasõbralikult. Anneta looduskaitselise tegevuse jaoks, vastu saad tänukirja, mille saad kinkijale kinkida või saata. Annetuskingi saab teha näiteks vanade loodusmetsade ning nende elanike kaitseks või nahkhiirte ning teiste ööelukate looduskaitseliste talgute toetuseks. Näiteks saab soetada Reet Ausi uuskasutus T-särgi, muinasjuturaamatu või annetuskaardi, millega toetad erinevaid ohustatud liike nagu lendorav või lausa tervete looduskoosluste taastamist.

Vaata kinkide valikut: https://www.elfond.ee/anneta/annetuskingid

 

Tallinna Loomaaia vaderlus

Loomaaeda saab toetada kindla looma vaderiks hakkamisega Tallinna loomaaia vader aitab oma toetusega kaasa nii valitud looma elukeskkonna ja heaolu kui ka kogu loomaaia arendamisele ning vaderiks saavad hakata eraisikud, ettevõtted ja organisatsioonid. Toetuse suurus on arvutatud looma aastase sööda- ja hoolduskulu alusel. Loomaaed avaldab vaderi soovil tema nime loomaaia veebilehel ja paigaldab vaderisildi looma aediku juurde, korraldab igal aastal vaderitele infopäeva ning annab vaderi soovi korral talle kord aasta jooksul teavet vaderilooma käekäigu kohta.

Vaata kinkide valikut: https://tallinnzoo.ee/toeta-loomi/vaderlus/

 

Kindlasti on hea mõte ka ise oma piirkonna abivajajd üles otsida ning ise mõni projekt algatada. Olgu see kingitus siis abivajavate inimeste või looduse heaks!

 

Tekst ilmub algselt Eesti Rohelise kooli programmi Talv 2023 uudiskirjas.