Pressiteade: Tartu loodusmajas avati liigirikas seenenäitus vaatamata kesisele seeneaastale

Tartu loodusmajas avati täna, 13. septembril iga-aastane traditsiooniline seenenäitus, mis sel aastal kannab nime “Sõida seenele!”. Tutvuda saab võimalikult erinevate Eesti seentega nii näitusel kui ka mikroskoobi all, näitus on avatud reedeni. Seenenäitus on loodusmaja ajaloos üks populaarsemaid ja pikaajalisemaid näituseid, mis toimub juba 1957. aastast.

Vaatamata ääretult seenevaesele aastale õnnestus loodusmaja töötajatel taas neljal sügispäeval saali imetlemiseks ja tutvumiseks välja panna valiku Lõuna-Eesti metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Teisipäeva hommikul on avamisel väljas isegi üle 100 liiki seeni, tavapärastest söödavatest kukeseentest kuni veidrate “surnud mehe sõrmedeni” ning tugevalt ja ebameeldivalt lõhnava tanuseeneni.

Huvilised saavad taas meelde tuletada, millised seened kuidas ja mis otstarbeks sobivad. Saab teada, keda tasub süüa ja keda mitte, kellega on hea lõnga värvida ja kellel on looduses muu oluline roll. Kolmapäeval kell 15-18 on kohal ka seeneekspert. Väikeses seenelaboris on võimalik suurendusvahendite abiga sügavamale sukelduda – näiteks teha tutvust seeneniidistiku ja „seeneussidega“.

Lisaks käivad juhendatud külastustel Tartu linna ja maakonna lasteaiarühmad, kes tutvuvad Eesti levinuimate seentega, nende rolliga looduses, täidavad töölehti ja uurivad seenemaailma mikroskoobi all.

Näitus on avatud Tartu loodusmaja saalis 13.–16.09 kell 10-18.
Pilet 2€/3€, koolieelikutele tasuta.

Lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel ja Facebooki ürituses.

 

Info edastas:
Liina Vakrööm
Kommunikatsioonispetsialist
liina.vakroom@tartuloodusmaja.ee