PRESSITEADE: Tartu loodusmaja jätkab traditsiooniliste pühapäevaste perehommikutega

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
19.01.2019

Tartu loodusmaja jätkab traditsiooniliste pühapäevaste perehommikutega

*********

Tartu Loodusmaja jätkab ka 2019. aastal traditsiooniliste perepäevadega, mis õpetavad nii lastele kui täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks. Sündmustel on omavahel ühendatud praktilised töötoad, informatiivsed ettekanded ja vestlusring. Perehommikud toimuvad jaanuarist maini iga kuu kolmandal pühapäeval ning esimese 20.jaanuari perehommiku teemaks on isetehtud tervislike kommide valmistamine.

Esimesel perehommikul räägime sellest, kuidas talvisel ajal oma söögilauale rohkem eestimaiseid vitamiinirikkaid vahepalasid tuua ning meisterdame tervislikke mahlast ja agarist komme. Vitamiinikommi perehommikule tuleb tervislikust kodumaisest toidust rääkima ka Tartu Ülikooli Kliinikumi toitumisterapeut Siret Saarsalu.

Tartu loodusmaja infojuht Katrin Juhanson ütleb, et perehommikud on loodusmaja uues majas aset leidnud juba esimesest aastast peale. Pühapäeva hommik toob kokku lapsed koos vanemate või vanavanematega, et koos õppida loomade, taimede või kohalike tähtpäevade kohta läbi praktilise tegevuse. Tartu loodusmaja mõte on alati olnud kaasata laste õpetamisse ka nende perekondi, sest kõige tugevam positiivne eeskuju on ikkagi lähedase oma. Kui soovime oma lapsi õpetada keskkonnast hoolivateks inimesteks, siis peame selles harima ka vanemaid ning tihti vastupidi – lapsed inspireerivad ja omamoodi ka distsiplineerivad oma vanemate suhtumist ümbritsevasse looduskeskkonda.

Looduse ja loomade armastus ühendab tihti meie eri põlvkondi, ilma et me sellest igapäevaselt aru saaksime või seda kiindumust üksteisega jagada oskaksime. Sellepärast ongi hea leida see ühine keskkond Tartu loodusmajas, kus emad-isad ja vanaisad-vanaemad saavad avastada oma lastega nende huvialasid ja õpetaja abiga sinna enda teadmisi-kogemusi juurde lisada. Koos keskkonna kohta õppides, arutledes ja meisterdades on, mida hiljem kodus üksteisega veel kaua aega jagada.

Perehommikud pakuvad ka mõnusat turvalist keskkonda neile lastele, kellele teiste laste seltskond veel nii hästi ei sobi. Just lapsevanem oskab ju enda lapsele kõige sobivamas vormis ja arusaadavalt asju lahti seletada ning õpetada. Koos vanematega õppimine võib lastele pakkuda suuremat turvatunnet ja kindlust ning harjutada huviringide jaoks iseseisvust. Loodetavasti toob perehommik kogukondlikult kokku sarnaste maailmavaadetega peresid, kes saavad omavahel kogemusi ja keskkonnateemade kirge jagada ning leida uusi peretutvusi ning mängukaaslasi.

Kommitöötuba algab kell 11:00, osalemise maksumus on 4 eur/kommipakk.
Loeng ja vestlusring vitamiinidest kodumaises toidus algab kell 12.00 ja loodusmaja külastamine on võimalik maja sooduspiletiga 2 eur/inimene.

Lisaks toimub perehommikul fotojaht, mängud ja on võimalik külastada loomatuba, talveaeda ning vaadata saalis loodusfotonäitust.

Kuigi töötuppa registreerimine on lõppenud, võivad kõik huvilised siiski uudistama tulla. Ajakava ja sündmuse lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel www.tartuloodusmaja.ee või sündmuse Facebooki ürituse alt. Oodatud on eelkõige lastega pered, aga ka kõik teised, kes soovivad oma igapäevaelu keskkonnasõbralikumaks muuta.

 

Perehommikute toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja

 

 

 

 

 

Lisainfo:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27

Tartu loodusmaja – teeviit looduse juurde
www.tartuloodusmaja.ee
www.facebook.com/tartuloodusmaja

 

Pressiteate koostas:
Liina Vakrööm
Tartu loodusmaja
info@tartuloodusmaja.ee