Matsalu loodusfilmide festivali 2019. aasta võidufilmid jõuavad Tartu

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
11.11.2019

Matsalu loodusfilmide festivali 2019.aasta võidufilmid jõuavad Tartu

*******

12.novembril alustavad Tartu loodusmajas taas traditsioonilised MAFFi filmiõhtud, kus poole aasta jooksul tulevad näitamisele 2019. aasta Matsalu loodusfilmide festivali pärjatud teosed.

17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub novembrist aprillini võistlusprogrammi paremik. Matsalu loodusfilmide festivali eesmärk on eelkõige tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende loojaid.  Iga-aastasel festivalil tuuakse vaatajani lai valik uutest linateostest üle maailma, teemad ulatuvad nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest kuni ekspeditsioonide ja põlisrahva eluviisideni välja. Parimaid filme pärjas filmitegijatest ja loodusetundjatest koosnev žürii. 

MAFFi filmiõhtute Tartu loodusmaja koordinaatori Annelie Ehlvesti sõnul annab Matsalu festivali filmide Tartusse toomine võimaluse olla kursis looduskaitses aktuaalsete probleemide ja sõnumitega ning tuua need otse loodusmaja õpilaste ja loodushuvilise linnarahvani. Loodetavasti annavad filmid visuaalselt võimsa tõuke keskkonnateemadele kaasa elamiseks ja enda rolli mõtestamiseks selles ning toovad lähemale ka nende riikide, kultuuride ja loomaliikide eluraskused ja olemise ilu, kellele me ehk igapäevaelus mõelda ei oska.

Esimene filmiõhtu toimub juba 12. novembril kell 18:00, mil näidatakse festivali Grand Prix võitjat ja publiku lemmikuks osutunud filmi „Haide häving“/„Sharkwater extinction“, mille režissööriks USA filmitegija Rob Stewart. Auhinnatud film oma selge ja jõulise looduskaitsealase sõnumiga avab piraat-kalatööstuse tagamaid, eriti erinevate hailiikide halastamatut jahtimist ning selle korvamatut mõju meie terve ökosüsteemi tasakaalule.
 

Edaspidi toimuvad filmiõhtud novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18. Kõigil filmidel on eestikeelsed subtiitrid, filmiõhtute pilet on 4€ täispilet ja 2€ sooduspilet.

MAFFi filmiõhtute kava Tartu loodusmaja kodulehel: https://www.tartuloodusmaja.ee/maff_filmid/

 

Lisainfo:
​Anneli Ehlvest
Tartu loodusmaja MAFFi filmiõhtute koordinaator
anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee
5344 2160