Perepäev “Putukapäev” 18.06.2022

Tartu loodusmaja perepäev “Putukapäev” toimub 18. juuni kell 10.00 – 13.00 loodusmajas ja pargialal. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Perepäeval uurime koos mis teeb putukast putuka – kui palju jalgu, tiibu ja silmi peaks ühel õigel putukal olema ja miks tal neid kõiki vaja on. Räägime, mida kasulikku putukad meie looduses teevad ja miks nende ärakadumine teeks elu meie planeedil võimatuks. Pargis saab seigelda veeputukarajal, putukalaboris saab mikroskoobi ja luubiga uurida putukate tillukest sisemaailma ja meisterdustöökojas saab endale koju kaasa kleepida-värvida ühe täpilise tegelase. Ja loomulikult mängime kõikvõimalikke putukate teemalisi mänge! Terve hommikupooliku saab loomatoas uudistada erinevaid lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega ning avatud on suvine erinäitus “Hoia, mida armastad”.

Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 2 eurot.

 

Tegemist on avaliku üritusega, sündmusel osalejaid võidakse pildistada ja pildid avaldada Tartu loodusmaja kodulehel ja sotsiaalmeediakanalil.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

perepäev putukad