Näituse “Paber, valgus ja vari” avatud töötuba 26.04.2022

26. aprillil kell 18:00 toimub Tartu loodusmajas näituse “Paber, valgus ja vari” avatud paberikunsti töötuba ning nautida saab näitust ennast ja kohtuda autoritega.

Töötoas mängime paberi ja varjudega – kunstnike juhendamisel saab heita pilgu paberi põnevasse maailma ja tutvuda näituse loomise tagamaadega. Meisterdama on oodatud igas eas huvilised.

Tartu loodusmaja juhendaja Annika Pakk ōpetab lameda voltimise tehnikat. Lameda voltimise tehnika võimaldab kortsumustri kokku vajutada kahemõõtmeliseks mudeliks. Õpetaja Ülle Kaasiku käe all saab proovida kevadest inspireeritud origamit ja erineva keerukusega käärilõiget. Juhendaja Aili Elts tutvustab huvilistele šabloonide järgi pabergraafikat, endale saab kääride või noaga lõigata “varjunukke”, ruumikaunistusi, dekoratiivseid pilte, jne.

Näitus „Paber, valgus ja vari“ on Tartu loodusmaja huvikooli kolme õpetaja ühine loomenäitus, kus läbi taaskasutuse ja erinevate paberikunsti võtete on paberile antud uus elu fantaasiaküllastes vormides. Eelkooli laste loomeringi õpetaja Ülle Kaasik on õppinud Tartu Kunstikoolis ja illustreerinud erinevaid õpikuid ja plakateid. Ülle näeb paberit põneva iseloomuga materjalina, mis inspireerib katsetama erinevate kihtide, väljalõigete ja tekkivate varjude juhuslikkusega. Loodus kunstis huviringi juhendaja Annika Pakk tegeleb vabal ajal sisekujunduse ja tootedisainiga ning avastas enda jaoks meditatiivse paberi voltimise võlu juhuslikult. Annika sõnul on loovuse ja looduse ühenduses õnnelik olemise võimalus. Loodusesõprade ringijuhendaja Aili Elts on paberigraafikaga tegelenud ligi 10 aastat ja peab end sahtlipõhja kunstnikuks. Aili sõnul on paberi lõikamine sarnaselt maalimisele paeluv, sest loodusmotiive ja loomi välja lõigates on iga töö isemoodi ja kordumatu.

 

Töötuba on majapiletiga: täispilet 3€/sooduspilet 2€

Näitus ise on avatud veel ainult 29.aprillini E-R kell 10-18 (täpsema külastuseks sobiliku aja leidmiseks palume helistada eelnevalt telefonil 736 6120).

valgus ja vari

paberi töötuba