MAFFi võidufilmid Tartu loodusmajas juba 13.11.2018

Hea loodusfilmi sõber!

13. novembril 2018 kell 18.00 alustame taas MAFF Tartu filmiõhtutega ning esimesel korral näitame kaht erakordset võidufilmi.

 

NORRA NÕIDUSLIKUD FJORDID / NORWAY´S MAGICAL FJORDS

Režissöör Jan Haft (Saksamaa), 52. min

Festivali Grand Prix

Norra fjordid on üks dramaatilisemaid maastikke Euroopas. Kogu oma mitmekesisuses ja ootamatutes vormides ilmub suurele ekraanile veealune maailm. Seal, kus vesi paitab veealuseid mägesid, lokkavad tillukesed eluvormid ja meelitavad ligi merekoletisi. Esmapilgul kaitsetuna tunduvad hahad on tibusid kaitstes võrdväärsed vastased kajakatele ning krabide eest põgenevad kammkarbid näitavad oma võimekust. Põhjamaiste helide saatel tuuakse külma hämariku ilu vaatajani uskumatult värvikirevalt.

Treiler: Norra nõiduslikud fjordid

 

PARGIVAHT JA LEOPARD / RANGER AND LEOPARD

Režissöör Fathollah Amiri, Nima Asgari (Iraan), 53 min

Festivali I preemia ja  parima režii preemia kategoorias „Inimene ja loodus“

Kesk-Iraanis asuva Isfahani linna lähedal on looduskaitseala. Sealse pargivahi Halvani kõrvu ulatub kuuldus, et kaitsealal on nähtud leopardi jälgi. Ometi pole looma nähtud juba 40 aastat. Halvani hakkab asja uurima, esile kerkib hulk raskusi. Kuulujutud tabamatu legendi tagasitulekust hoiavad vaatajat põnevil suure finaalini. Tagasihoidlike vahenditega filmitud puhas ja võimas lugu. Film näitab, kuidas üksikinimese visadus ja armastus võivad mõjutada ökosüsteemi saatust. Ausalt ja ilustamata on jutustatud kaasahaarav lugu, mis kõnetab vaatajat terve filmi vältel lõpukaadriteni välja.

Treiler: Pargivaht ja leopard

Filmi koduleht.

 

 

 

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Matsalu loodusfilmide festivali koduleht: www.matsalufilm.ee.
Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.

Lisainfo:  Anneli Ehlvest tel 5344 2160