MAFF loodusfilmiõhtu “Island – äsjasündinud saar” ja “Aktivist” 12.03.2019

Teisipäeval, 12.märtsil 2019 kell 18.00 toimub Tartu loodusmajas järjekordne MAFF loodusfilmiõhtu. Seekordsed filmid toovad vaatajateni kaks põhjamaist elurikkusest pakatavat kooslust, mille keskel elades tuleb pidevalt võidelda karmide elutingimuste või loodusvarade kaevandamise tagajärgedega:

 

ISLAND – ÄSJA SÜNDINUD SAAR / ICELAND THE NEWBORN ISLAND
Režissöörid Carlos Pérez Romero (Hispaania), 53 min

Polaarrebane on ainus imetajaliik, kes on suutnud kohaneda Islandi raskete elutingimustega. Elu sellel Maa südametulest sündinud saarel on arenenud kõige hämmastavamal moel. Rebane juhib meid läbi saare liigirikkuse – näeme tormilinde, randtiire, hahke, jää-tormilinde, lunne, krüüsleid, lõunatirke ja alke, aga ka hülgeid ja vaalu.
Treiler: http://www.matsalufilm.ee/film391-2018/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTIVIST / ACTIVIST. PROTAGONIST RIIKKA KARPPINEN
Režissöör Petteri Saario (Soome) , 57 min.
Festivali kiituskiri kategoorias „Inimene ja loodus“.

Riikka oli 15-aastane koolitüdruk, kui kaevandushiid Anglo-American leidis nende küla maadelt Soome Lapimaal nikli- ja vasevarud. Sündmust kirjeldati kui sajandi leidu. Aga see leiukoht asub Riikka lapsepõlvekodu paradiisimaal, mis on oma erakordse liigirikkuse tõttu kaitse all. Film on liigutav ja julgustav lugu kaevuritütrest ja tema tugevast tahtest. Asjade muutmine on väsitav, kuid ka rahuldust pakkuv, avades uksi võimalustele, mis on noortele harva kättesaadavad.
Treiler: http://www.matsalufilm.ee/film764-2018/

 

 

 

 

 

 

Filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

 

Liitu filmiõhtuga ka Facebookis

 

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid). Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.