Maa päeva õpilaskonverents 2022 ootab osalejaid

22.aprillil tähistatakse rahvusvahelist Maa päeva. ÜRO eestvedamisel korraldatakse seda päeva alates 1970. aastast. Sel päeval pööratakse tähelepanu Maal elutsevatele erinevatele looma- ja taimeliikidele ning inimese mõjule ja jätkusuutlikule harmoonilisele kooseksisteerimisele Maal.

Traditsiooniliselt tähistatakse Tartu loodusmajas Maa päeva huvikooli õpilaskonverentsiga, kus õpilased saavad esitleda oma ettekandeid loodus- ja keskkonnateemalistest uurimistöödest või projektidest. Sel aastal avame konverentsi kõigile Tartu linna ja maakonna üldhariduskoolide 1.-12.klasside õpilastele, eriti on oodatud nooremad, I ja II kooliastme õpilased. See on väga hea võimalus saada esimesi esinemiskogemusi publiku ees ning harjutada oma uurimisteemade sisu lahtimõtestamist ja tulemuste esitlemist just teistele noortele. Konverentsi kantakse üle Tartu loodusmaja sotsiaalmeedias ja nii saalis viibiv publik kui ka veebipublik saab esinejalt küsimusi küsida.

Iga osaleja saab esinemise eest tänuks ka loodusmaja meene.

Konverentsi kantakse üle Tartu loodusmaja Facebooki lehel. Konverentsi ajal tehtud fotosid kasutatakse kodulehel ja muudes infokanalites. Ettekannete kokkuvõtted riputatakse üles Tartu loodusmaja kodulehele.

Palume osalejatel sujuvama konverentsi kulgemiseks kinni pidada järgnevatest kuupäevadest ning esinemise nõuetest:

  • 8.aprill – õpilaste või õpilasgruppide registreerimine Maa päeva õpilaskonverentsile 2022. Registreeri konverentsile siin.
  • 18.aprill – konverentsi ettekanded ja lühikokkuvõtted on salvestatud PDF-formaati ja saadetud e-mailile: pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee
  • 22.aprill kell 14:00 kuni 15:30 – esinemise proovid (varasem registreerimine, info saadetakse eraldi kirjana peale registreerimise lõppu)
  • 22.aprill kell 15:30 – esinejate tehniline ja lavaline juhendamine (kus laval seista, et kaamerasse jääda, kuhu vaadata ja kuidas mikrofoni käsitleda)
  • 22.aprill kell 16:00 – õpilaskonverentsi algus

Kuna kohtade arv on piiratud, siis anna kindlasti teada, kui esinema tulla ei saa, sellisel juhul saame sinu kohta pakkuda neile, kes kohe esinema ei pääsenud.

 

Lisainformatsioon:
Pille-Riin Pärnsalu
Tartu loodusmaja huvikooli õppejuht
+372 5344 2512
pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee