Loodusmaja pargi riisumistalgud ootavad sel nädalal abikäsi

Tartu loodusmaja kutsub kõiki enda pargi sõpru leheriisumise talgutele!

Kõik linnakodanikud, kellele meie park südamelähedane on ja kellele meeldib seal jalutada, mängida, kiikuda ja loodust uurida, on oodatud selle nädala jooksul abikätt laenama, et osa meie pargi ilusaid sügislehti kompostiks teha. Riisume 4 päeva jooksul pargi piknikuplatsidelt, teeradadelt ja mänguväljakutelt lehti, et sealt alt saaks kevadel kohe mõnus muru sirguda ning kogume need kokku Tartu kogukonnaaedadele kompostiks saatmiseks suurde konteinerisse.

Kõik soovijad, kes igatsevad linnaruumis veidi rehaga trenni teha, värsket õhku hingata, lustakalt lehehunnikutes ringi hüpata ja kogukondlikku tegevusse panuse anda, on oodatud 2.-5.novembrini vahemikus kell 9-18 loodusmaja parki riisumises mõõtu võtma. Töövahendeid nagu rehad, kindad, käru, jne saab laenata loodusmaja infopunktist, suuremate gruppide puhul eelnevalt teada anda haldusspetsialistile, kes paneb teile töövahendid valmis (5692 8229, andres.aedviir@tartuloodusmaja.ee).

Ja hea loodusesõber, ära muretse – et muld ikka rammusaks jääks, siis meie pargi äärealadele, põõsaste ja puude alla ning küngaste kallete peale jätame ikka lehti alles, on need ju hea söök kõigile, kes mullas elab ja hingab. Ja komposti teeme me loodusmajale endale lehtedest ka, lihtsalt sel aastal on innukast kompostitegemisest juba kõik kastid täis, nii et jagame väärt mullavalmistamise kraami seekord teistega.

Ka meie töörõõmuspetsialist Lenna ajab juba usinasti lehti taga, tule ka!

 

Lisainfo:
Andres Aedviir
Tartu loodusmaja haldusspetsialist
5692 8229
andres.aedviir@tartuloodusmaja.ee