Loodusfestival toob MAFFi taas Tartu loodusmajja #tulentervena

Sellel neljapäeval (6.08) ning reedel (7.08) toimuvad Tartu loodusmajas Loodusfestivali filmiõhtud. Kavas on 2019.a Matsalu loodusfilmide festivali filmid. Iga filmi järel on vestlusring, mida hoiab oma ala asjatundja.
Filmiseanssidele on võimalik ennast ka eelregistreerida.  Kavas on filmid, mis kevadel eriolukorra tõttu jäid loodusmajas näitamata. Seega Tartu MAFFi sõpradele suurepärane võimalus neid filme lõpuks näha!

Lisaks filmidele on loodusmajas palju muud toredat uurimiseks ja avastamiseks. Ruumi hajusalt liikumiseks on kõigile. Olgu see siis majas sees või õues pargialal. Võimalik on külastada meie talveaeda, vaadata erinevaid näituseid (sh suvist erinäitust “Kuues laine”), seigelda pargi orienteerumisrajal, laenutada lõbusaid õuemänge, jms.

FILMIKAVA:

Neljapäev, 6.august 2020

Reede, 7.august 2020

  • 17.00 Vesineid / Maiden of the lake, Soome – 74 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab ornitoloog Leho Luigujõe.
  • 18.30 Luikede kadumise saladus / Swans: Mystery of the Missing, Suurbritannia 60 – min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab ornitoloog, väikeluikede uurija ja filmi konsultant Leho Luigujõe.
  • 20.00 67º 49’ 32’’ Põhi / 67 49 32 North”, Türgi – 56 min. Filmijärgset vestlust veab ja küsimustele vastab loodusfilmide režissöör Remek Meel.

Matsalu loodusfilmide festivali koduleht

***********
NB! Oluline korralduslik info ning suunised filmiõhtutel osalemiseks:

  • Osalemine on tasuta, kuid korraldajad paluvad huvilistel end eelregistreerida (link).
  • Istekohad saali paigutatakse hajusalt ning korraldajad jälgivad, et ühel filmiseansil ei osaleks üle 50 inimese.
  • Eelisjärjekorras pääsevad saali need, kes on end juba eelnevalt registreerinud. Koha peal pääseb saali jooksva järjekorra alusel.
  • Palume ka inimestel ise sündmusel osaledes hoida vahet teiste inimestega. Kui oled tõbine või suisa haige, jää koju!
  • Sündmusele ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19- sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).
  • Respiratoorse nakkushaiguse sümptomitega inimesed saadetakse sündmuselt koju.

***********

Sündmus kuulub Loodusfestivali programmi, mis sel aastal toimub 6.‒8. augustini. Tutvu kavaga SIIN. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.