Läänemere Projekti linnuviktoriin 28.01-28.02.2022

Unesco ühendkoolide võrgustik kutsub kõiki 4.-12. klassi õpilasi üle Eesti kaasa lööma toredas ja teadmisterikkas linnuviktoriinis!

Viktoriini eesmärk on laiendada noorte teadmisi lindude eluolust ja olulisusest inimese elus, populariseerida loodusteaduste valdkonda ja kutsuda noori osalema kodanikuteaduse algatustel – linnuvaatlustel ja -loendustel. Tänavu on viktoriini teemadeks lindude elu linnas, lindude uurimine ja kaitse ning Eestis talvitavad linnud, keda tuleb piltide järgi määrata.

Linnuviktoriin on avatud osalemiseks 28. jaanuar – 28. veebruar 2022.
Linnuviktoriini saab täita SIIN

Linnuviktoriin koosneb neljast osast:
I – Lindude elu linnas
II – Lindude uurimine ja kaitse
III – Aasta lind 2021 kuIdnokk
IV – Lindude määramine

Viktoriini küsimused on koostatud ajakirjas Eesti Loodus (2021. aasta nr 1, nr 2, nr 5, nr 7, nr 8, nr 10) ja Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehes Tiirutaja (nr 51 ja nr 53) ilmunud artiklite ning aasta lind 2021 kodulehel oleva info põhjal. Materjalidega saab tutvuda internetis:
ajakiri Eesti Loodus – https://www.loodusajakiri.ee/valjaanded/eesti-loodus/
teabeleht Tiirutaja – https://www.eoy.ee/tiirutaja/
aasta lind 2021 koduleht – https://eoy.ee/kuldnokk/

AUHINNAD

Viktoriini osalejaid autasustatakse eri vanuserühmas: 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass. Parimaid linnutundjaid ootavad auhinnad Eesti Ornitoloogiaühingult, Tallinna Loomaaia pääsmed ning kolm UNESCO ühendkoolide liikmete seas parimat õpilast (alates 14. eluaastast) kutsutakse suvisele Läänemere Projekti purjeekspeditsioonile Soome saarestikku, kus lisaks mere- ja rannikukeskkonna uurimisele tehakse ka linnuvaatlusi. Osalemise tunnistused, viktoriini tulemused ning auhinnasaajate nimed saadetakse osalejatele vormi sisestatud e-posti aadressile märtsikuus.

KORRALDAJAD

Linnuviktoriini korraldavad UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekt ja Eru lahe Rannarahva Selts koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga ja Tallinna Loomaaiaga. Tänavune linnuviktoriin on pühendatud Tallinna Linnuklubi 20. sünnipäevale. Viktoriini korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisaküsimuste korral palume pöörduda Läänemere Projekti koordinaatori poole: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee, 5391 9203. Lisainfo linnuviktoriini kohta Läänemere Projekti kodulehelt.

läänemere linnuviktoriin