Kutsume õpilasi suvistesse kalastuslaagritesse ja püügipäevale!

Kalastuslaagri meeskond võttis ohutusabinõuna vastu otsuse 7.-9.08 toimuma pidanud kalastuslaagri ära jätta. Kalastuslaagri edasi lükkumise korral võetakse registreerunute ja huvilistega uuesti ühendust.

Lisainfo:

Aire Orula

Aire.orula@tartuloodusmaja.ee

5093784

 

Tartu loodusmaja kutsub õpilasi suvistesse kalastuslaagritesse ja püügipäevale!

***

  • 6.-8.07 kalastuslaager Kuremaa järve ääres Udu talus 3.-9. klassi õpilastele
  • 23.-25.07 kalastuslaager Emajõe ääres Palupõhja looduskoolis 3.-9. klassi õpilastele (LAAGRIKOHAD ON TÄITUNUD!)
  • 7.-9.08 kalastuslaager Emajõe ääres Palupõhja looduskoolis kalapüügis juba kogenud 7.-12. klassi õpilastele. Nõutav oma varustus.
  • 12.09 põhjaõngega püügi õppepäev Emajõel

***

Õppepäevadel keskendutakse ühe püügiviisi tutvustamisele ja praktiseerimisele. Saadakse ülevaade kalapüügi reeglitest, püüda lubatud kalaliikidest ja püügivahenditest.

Laagrites on suur osa praktilisel kalapüügil nii kaldalt kui paadist, toimub ööpüük ja varahommikune kalastusretk. Lisaks paranenud kalapüügioskustele ja mõnusale tegevusele suvises looduses, saavad osalejad teadmisi ümbritseva looduse elustikust, Eesti levinumatest kalaliikidest, kalade bioloogiast, erinevate püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest, keskkonnasõbralikust eluviisist, kalapüügi reeglitest ja veeohutusest. Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurdekuuluvad tarvikud.

Juhendajateks on kogenud kalamehed Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt.

Kui lapsel on püsivam kalastushuvi, soovitame soetada isiklikud püügivahendid. Soovituslik lihtkäsiõnge pikkus on 4 meetrit, siis jõuab seda käes hoida ja ulatub püüdma kaldast veidi kaugemale. Õngele peab rakendama tamiili (kuni 1,5 korda õngeridva pikkus), millel on ujuk, raskus ja konks. Niisuguse õngekomplekti saab kalastuspoest ca 10 euroga.

Püügivalmis universiaalne spinning koosneb spinninguridvast, mis on 1,8 – 2,4 meetrit pikk (jälgida lapse pikkust ja võimeid). Selle küljes on rull, kus peal tamiil (haugipüügiks soovituslikult 0,25 – 0,32 mm). Varustusse kuulub veel tross, mis rakendatakse tamiili ja landi vahele, et kaitsta tamiili haugi teravate hammaste eest. Ja muidugi landid, mida võiks olla erinevaid. Emajõel töötavad väga hästi ka odavad “kummikad”, mille kaotsiminek ei tekita suurt rahalist kahju. Niisuguse lihtsama aga täiesti töökindla komplekti saab kalastuspoest vähem kui 50 euroga.

Kindlasti on vajalik eelnev registreerumine meiliaadressil aire.orula@tartuloodusmaja.ee.

Registreerumiseks vajalikud andmed:

  • laagrivahetuse kuupäevad, kuhu soovitakse registreeruda,
  • osaleja nimi, vanus ja telefoninumber ning
  • lapsevanema nimi, telefoninumber ja meiliaadress.

Laagris osalemise tasu on 65 eurot ja õppepäeval osalemise tasu 7 eurot.

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega (NB! Palun oodake enne ära registreerumise kinnitus):
SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank IBAN EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, kalastuslaager ja toimumise kuupäevad

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Aire Orula
Aire.orula@tartuloodusmaja.ee

5093784