Keskkonnaalaste uurimistööde konkursi lõppvoor toimub sellel aastal videosilla vahendusel

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
05.05.2020

Keskkonnaalaste uurimistööde konkursi lõppvoor toimub sellel aastal videosilla vahendusel

****

Juba 12. aastat on Tartu loodusmajal au kokku kutsuda Eesti koolide parimad keskkonnaalaste uurimistööde kirjutajad ja neid tunnustada. Kokku laekus sel aastal konkursile 49 õpilase poolt kirjutatud 45 erinevat uurimistööd, 25 erinevast koolist üle Eesti. Retsensentide hinnangute põhjal valiti välja 11 parimat põhikooli vanuseastme ja 9 parimat gümnaasiumi õpilaste kirjutatud tööd, mis jõudsid finaalvooru.

Kuna sel aastal tavapärast konverentsi korraldada ei ole võimalik, tutvustavad õpilased oma uurimusi ja vastavad žürii liikmete küsimustele videosilla vahendusel. Videokonverents toimub põhikooli õpilastele 7. mail ning gümnaasiumiõpilased saavad oma töid tutvustada 8. mail. Selle aasta keskkonnaalaste uurimistööde konkursi lõplikud tulemused selguvad 8. mai õhtuks ning alates 11.maist on kõik ettekanded järelvaadatavad Tartu loodusmaja kodulehel.

Keskkonnaalaste uurimistööde konkurss on üks pikemaealisemaid pidevalt toimunud keskkonnahariduslikke projekte Eestis. Alates 2009. aastast korraldab SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Konkursi lisainfo: Erle Tüür, e-post: erle.tuur@tartuloodusmaja.ee

Konkursi koduleht: http://uurimistoodekonkurss.wordpress.com/

****
Foto: 2019.a keskkonnaalaste uurimustööde konkurss Tartu loodusmajas