Jäätmetekke vähendamise nädal – vähem on rohkem!

Maailmas toodetakse rohkem kui jõutakse tarbida. Ning tarbitakse liiga palju ja vastutustundetult. Pidevalt kasvav jäätmete hulk tekitab kõikjal probleeme ning prügimäele jõuavad ka esemed, mida saaks taaskasutada või ümber töötada.

Novembrikuu eelviimasel nädalal tähistatakse üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat (European Waste Reduction WEEK). Igal aastal keskendutakse ühele kitsamale jäätmetega seonduvale teemale, et kutsuda inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Sellel aastal on jäätmetekke vähendamise nädala fookuses nähtamatud jäätmed. Ka meie Tartu loodusmajas tegutseme iga päev selle nimel, et tõsta laste, noorte ja täiskasvanute teadlikkust sellest, kuidas hoida meid ümbritsevat loodust ning  teha keskkonnasõbralikumaid valikuid.

Koondasime siia lehele mõned huvitavad videoklipid, online-sündmused ja muud viited, mille abil jäätmetekke vähendamise nädala raames iseenda ja tutvusringkonna teadlikkust tõsta. Igaühel on võimalik endale sobivas tempos neid lähemalt uurida.

 


Keskkonnaministeeriumi teavituskampaania nähtamatutest jäätmetest “Sulle kerge, keskkonnale koorem!”

Nähtamatud jääted – Mis need on? Kuidas seda tüüpi jäätmete teket vähendada?
Selle kohta saab lähemalt lugeda teavituskampaania kodulehelt: www.nähtamatudjäätmed.ee


Keskkonnaameti mälumäng “Müüdid jäätmete kohta”

Osale veebiviktoriinil ja täienda enda jäätmeteemalisi teadmisi.
Mängi mälumängu: www.malumang.ee/t/looduse-malumang-muudid-jaatmete-kohta

 


Novembrikuu KINO+
“Globaalne plastireostuse kriis”

25.11.2020 veebisündmus Facebookis

Pühendame üleeuroopalisele jäätmetekke vähendamise nädalale (21.-29.11). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse suurendamine jäätmetekke vähendamise osas.

“The Plastic Problem” (USA, 2019) paneb meid mõtisklema selle üle, et 2050. aastaks on meie ookeanides rohkem plastmassi kui kalu. Juhitakse tähelepanu plastiku ületarbimisega seotud probleemidele ja plastikule kui vastuolulisele materjalile. Plastik on küll vastupidav, odav, mitmekülgne ja kerge materjal, olles üldkasutatavaks paljudel aladel, et samal ajal on plasti taaskasutus raskendatud ja kallis, põhjustades plastjäätmete kuhjumist ja lagunemist mikroosakesteks otse meie looduses. Film on inglise keeles, ilma eestikeelsete subtiitriteta.

plastikureostus film
Liitu: https://www.facebook.com/events/649202879107570


 

#nähtamatudjäätmed #EWWR2020 #jäätmetekkevähendamisenädal