Jaapani kultuuriõhtu 06.05.2022

TÄHELEPANU – üritus on edasi lükatud!

Kahjuks jääb Jaapani kultuuriõhtu sel reedel korraldaja haigestumise tõttu ära. Teatame lähipäevil uue kuupäeva, mil üritus toimub.

*****

Kultuuriõhtute sarja kaheksateistkümnes üritus keskendub Jaapani teekultuuri tutvustamisele. Jaapanis on tee palju enamat kui kuum jook. Teetseremoonia on üks au sees olevamaid Jaapani traditsioone. Jaapani teetseremoonia esindab puhtust, austust, harmooniat ja rahu. Seekordsel kultuuriõhtul on võimalik osa saada jaapani macha tee serveerimise ja joomise demonstratsioonist, sh õppida ise teed valmistama. Kultuuriõhtu toimub 6.mail kell 17:00-21:00 Tartu loodusmajas, Lille 10.

Võõrustajateks on Tartu Ülikooli personaliosakonna töötajad koos Tartu loodusmajaga. Üritust on aidanud korraldada TÜ Aasia keskus ja jaapani restoran Tokumaru. Teevalmistamist demonstreerib jaapanlanna Chisato Ohtsuka.

Ajakava:

17.00 Teetseremoonia tutvustamine. Jaapani macha tee valmistamise töötuba

18.00-21.00 Suupisted ja joogid üritusel osalejatele
• Jaapani teekultuuri tutvustamine
• Filmi vaatamine
• Arutelu ja viktoriin

 

Liitu üritusega ka Facebookis

Osalustasu:  7 eurot (terve õhtu) või 5 eurot (alates kell 18.00), eelnev registreerumine kohustuslik

Registreerumiseks saatke palun e-kiri aadressile sirli.urbas@ut.ee osaleda soovija(te) nime(de)ga ja ürituse kellaajaga (kas kl 17.00 või kl 18.00). Kohtade arv on piiratud, kui grupp on täis, saadame teile teate, et olete ürituse järjekorras. Registreerumise tähtaeg on 04.05.2022 või kuni kohad on täis.