Heategevuslik kontsert Huni Kuin’ide hõimu toetamiseks 9.10.2019

9. oktoobril kell 19.00 toimub heategevuslik õhtu Brasiilia Amazonase vihmametsas elava Huni Kuin`ide hõimu toetamiseks. 

Kontserdi eesmärgiks on abistada hõimul koguda raha maa ostuks Amazonase vihmametsas, et  säilitada sealsete põlishõimude kultuuri ja eluviisi. Brasiilia 2018. aasta presidendivalimiste tulemusena on sealne poliitika väga tugevalt muutunud ning põlishõimud on järjest ohustatumas seisus, samuti on veelgi intensiivistunud metsade raiumine. Meid ühendab sealsete põlisrahvastega soov ja vajadus alal hoida vihmametsi. Heategevuskontserdilt saadud tuluga abistatakse Huni Kuin’idel nende põlispiirkonnas Brasiilias, Acre osariigis, Jordao munitsipaalalas maavalduse ostmist. Kohapeal on olemas ka annetuskast, kuhu saab teha täiendavaid toetusi Huni Kuinidele. Üritust korraldab MTÜ Living Gaia Estonia.

Kontserdil on ainulaadne võimalus kohtuda Huni Kuin’ide hõimu esindaja Txana Banega, kes viib oma traditsiooniliste laulude ja lugudega rännakule otse vihmametsa südamesse. Temaga liitub pärimuslaulik Triinu Taul, kes samuti erinevate põlisrahvaste muusikast ja Eesti regilauludest inspiratsiooni ammutab.

9. oktoobri heategevusõhtu pileteid saab osta eelmüügist 8.oktoobrini ja kontserdipäeval kohapeal (https://fienta.com/et/amazonase-hoimu-huni-kuin-ide-heategevuskontsert-tartus)
15 EUR tavapilet
10 EUR sooduspilet (lapsed, õpilased, üliõpilased, pensioni ealised)

Kohapeal
20 EUR tavapilet
15 EUR sooduspilet

****

Lisaks kontserdile on Tartu loodusmajas alates 1.oktoobrist üleval ka uus näitus, mis tutvustab Huni Kuin’ide hõimu elukeskkonda. Huni Kuin’ide põlisrahva igapäevaelu tutvustavad fotod, käsitööesemed ja annavad vaatajatele aimu meie jaoks eksootilisest argipäevast ja elu-olust, mis on samaaegselt nii ürgselt elujõuline kui ka kaasaegselt õrn.

  • Näitus on avatud Tartu loodusmajas 1.10. – 27.10.2019
  • Külastuspäevad L 5.10 kell 11-15 ja E 21.10 kell 15-18, lisaaegu täpsustada infotelefonil 736 6120.
  • Näitusekülastus majapiletiga 2€/3€

 

Lisainfo:

Anneli Ehlvest, Tartu loodusmaja näituste koordinaator, 53442160
Liivo Juul, MTÜ Living Gaia Estonia, 5555 8813
Tartu loodusmaja kodulehel: https://www.tartuloodusmaja.ee/sundmus/amazonase-hoimu-huni-kuinide-naitus-01-27-10-2019/

 

Pressiteate edastas:

Liina Vakrööm
infospetsialist


Tartu loodusmaja

Lille 10, Tartu
736 6120
info@tartuloodusmaja.ee