Huvikooli Energiafestival 04.-24.03.2020

Tartu loodusmajas toimub 2020. aasta 4.-24. märtsini energiafestival. Rohelise kooli võrgustikku kuuluva Tartu loodusmaja huvikooli tegevustest saavad osa nii huvikooli õpilased, nende pered, sõbrad ja tuttavad, samuti kõik, keda energiateemad ja tegevused kõnetavad.

*

Ajakava:

04. märtsil festivali avamine

17:00

Tartu loodusmaja huvikooli õpilaste loomenäituse „Kuldkiharakese tsooni ime ja energia“ avamine.

Meil on õnn oma planeediga Maa olla Päikesest (millelt saabub soojuse ja valguse kujul rõhuv enamus meie kasutatavast energiast) täpselt õiges kauguses. Asume sobiliku suuruse ja ühtlase orbiidiga planeedil, kus on sobilikud tingimused veepõhise elu jaoks. Siin ei ole ELU jaoks liiga kuum ega liiga külm, liiga pime ega liiga ere. Siin saab vesi olla vedeliku, auru, jää ja lumena. Sellist elukõlbulikku ala kosmoses nimetatakse Kuldkihara tsooniks. Nimetus tuleb samanimelisest peategelasest kolme karu muinasjutus, kus Kuldkiharake proovib karude majas erinevaid pudrukausse, toole ja voodeid, kuni leiab need, mis on täpselt sobivad. Laiendades võib öelda, et mõõdukus ja teatav tasakaal on päris hea tegelikult enamikes asjades: saame parajalt liikuda, parajalt toitu, meil on mõnusa temperatuuriga kodu ja klassiruum jne, parajalt puhkust ja parajalt tööd…

Elu võimalikkus meile tuntud kujul on suur vedamine ja seda on mõistlik hoida ja hinnata. Energiat aga, mis meie juurde jõuab ja oma avaldumisvorme muudab, oleks hea kasutada nii, et elukõlbulikkus sellel imelisel planeedil säiliks ja me ise seda ära ei küpsetaks ning elukeskkonna tasakaal säiliks.

Näitus „Kuldkiharakese tsooni ime ja energia“ on avatud 10. aprillini 2020 E-R kell 9-18 (enne näituse külastust palume täpsustada vaatamiseks sobilik aeg infopunkti telefonil +372 736 6120).

Lisa külastuspäevad L 6.03. kell 11-15 ja Linnalinnulaupäeval 4.04.2020 kell 11-15.

****

18:00 – 20:00

Rohelise kooli praktikum „Energia“

Üheksandas praktikumis paneme pead kokku, leidmaks erinevaid võimalusi energia kokkuhoidmiseks. Analüüsime, millisest energiat kulutavast hüvest tunneksime kõige enam puudust ning arvutame CO2 tekkimisel vabanevat energia hulka. Kõike seda avastame loomulikult erinevate käed-külge tegevuste ja põnevate katsetega.

Oodatud on nii huvikooli õpilased, nende vanemad kui ka kõik teised huvilised!

Üritus on TASUTA, kuid kohtade arv on piiratud! Seega registreeri ennast esimesel võimalusel SIIN.

***

18.märts kell 16:00

Loodusmaja loodusteatriõhtu „Kuldkiharakese tsooni ime ja energia“

Loodusteatri konkursil valavad oma loomingulise energia teatrivormi loodusmaja ringide õpilased ja õpetajad.

Loodusteatrisse on oodatud kaasa elama kõik huvilised.

***

24.märts kell 18:00

Matsalu loodusfilmide festivali õhtu Tartu loodusmajas. Vaatamiseks on kaks vee- ja energiaga tihedalt seotud filmi:

„Austria – vee jõud 1. osa: Liustiku moodustatud“

„67º 49’ 32’’ Põhi“ 

Energiafestivali eel ja ajal suuname oma tähelepanu energiale ja uurime seda eri nurkadest.