Elurikkuse loodusõhtu bioloog Rein Kuresooga näitusel “Kuues laine” 27.08.2020

Elurikkuseteemaline loodusõhtu viib huvilised Tartu loodusmaja selle suve erinäituse “Kuues laine” keskele – külla tuleb näituse tekstide ja fotode autor bioloog, looduskaitsja ja looduskirjanik Rein Kuresoo, kes tutvustab näituse tagamaid, arutledes laiemalt elurikkuse kadumise ja liikide väljasuremise problemaatika üle. Samuti näitab ta põnevaid fotosid ja räägib elulisi lugusid enda reisidest Aafrikasse ning sealsetest liigikaitse dilemmadest. Loodusõhtu teises osas on võimalik tutvuda näituse “Kuues laine” sisuga, töölehtedega ja tutvustatakse näituse rikkalikku kodulehte.

Loodusõhtu toimub 27.08.2020 kell 18:00-20:00 Tartu loodusmaja saalis, üritus on tasuta. Loodusõhtut toetab Tartu linn.

Liitu üritusega Facebookis

“Kuues laine” tutvustab erinevaid elurikkuse vähenemise ja liikide väljasuremisega seotud teemasid, arutleb Antropotseeni olemuse üle ja otsib võimalusi, kuidas saaksime ise elukeskkonda hoida. Väljapanekul käsitletakse teemasid nii looma kui ka taimeriigi liikide ja elupaikade hävinemise põhjustest, kliimamuutuste ja erinevate tööstusharude rollist sellest, samuti saab teada, kuidas tekivad invasiivsed võõrliigid. Näitusel räägitakse ka elurikkuse edulugudest – liigid, mille kaitsmisel on isendite arvukus tõusmas ja elupaigad taastumas. “Kuuenda laine” eesmärk on peegeldada loomaliikide kurbloolisi saatusi meie enda eduloo taustal ning aidata teadvustada, et need lood käivad paratamatult käsikäes ja on meie enda kirjutada. Näituse sisuga saab tutvuda eraldi veebilehel, kust saab infot liikide kadumise ja seda mõjutavate keskkonnaprobleemide kohta ning lehelt saab ka häid nõuandeid, kuidas enda igapäevaste valikutega elurikkuse säilimisele kaasa aidata – https://kuueslaine.tartuloodusmaja.ee/

Näitus “Kuues laine” on avatud 07. septembrini, külastus näitusepiletiga. Alates 2021. aasta aprillist on näitus valmis asuma rännule koolidesse, loodusmajadesse, külastuskeskustesse ja teiste loodus- ja haridusasutuste juurde.