Eesti loodus- ja teaduskeskused kutsuvad suvel seiklema

Tartu loodusmaja ja SA Saadjärve
PRESSITEADE
31.05.2019

Eesti loodus- ja teaduskeskused kutsuvad suvel seiklema

Homme, 1. juunil, alustab H2O külastusmäng, mis viib huvilised Eestimaa põnevatesse loodus- ja teaduskeskustesse. Mängus osaleb 18 keskust. H2O külastusmäng tutvustab sel aastal loodusteadlaste elu ja pakub välja kaheksa ühepäevast seiklust, mille käigus ootavad mängijaid just mängu tarbeks koostatud ülesanded ning kohalikud matkarajad ja vaatamisväärsused.

Tartu- ja Jõgevamaalt alguse saanud ja oma neljandat hooaega alustav suvine külastusmäng on kasvanud ja lisandunud on uusi kohti, mida mängu käigus külastada – Eesti Loodusmuuseum Tallinnas, Iisaku Looduskeskus, RMK Oandu, Kauksi ja Viimsi külastuskeskused ja RMK Sagadi metsamuuseum.

Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa rõõmustab uute lisandunud keskuste üle: “Mida rohkem kohti, seda mitmekesisem on seiklus. H2O külastusmängus osalevad looduskeskused on väikesed pärlid keset Eestimaad ning peidavad endas üllatavaid teadmisi meie looduse ja kultuuri kohta. Paljud looduskeskused asuvad eemal suurtest linnadest ja sinna iga turist ei satu. H2O külastusmäng juhatab uute teadmisteni mängu kaudu, pakkudes avastusrõõmu kõigile. Kui sõidate ühest loodus- või teaduskeskusest teise, siis märgake kindlasti ka Eestimaa kaunist loodust, uhkeid puid, järvi ja jõgesi.”

Mängus osalemiseks on vajalik H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesannete lahendamist templeid ja vähemalt kaheksat keskust külastanud mängijate vahel loositakse oktoobris välja vingeid auhindu.

Külastusmängus osalevad: Eesti Loodusmuuseum, RMK Viimsi külastuskeskus, RMK Oandu külastuskeskus, RMK Sagadi metsamuuseum, RMK Kauksi külastuskeskus, Iisaku looduskeskus, Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseumid, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Tartu Ülikooli Loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Luua puukool-arboreetum, püsinäitus „Peipsi järve elu tuba”.

H2O külastusmängu läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo algava mängu kohta leiab: www.kulastusmang.ee

 

Lisainfo/koostaja:

Sigrid Sepp
H2O külastusmängu korraldaja
sigrid.sepp@jaaaeg.ee
5911 3753