Kutsume õpetajaid, koolijuhte ja õpilasi osalema UNESCO ühendkoolide aastakonverentsil 26.-27.08.2021

UNESCO ühendkoolide aastakonverents toimub sel aastal 26.-27. augustil Pärnus!

Ootame osalema kõiki võrgustiku liikmeid, koostööpartnereid ning uusi liitumisest huvitatud haridusasutusi (sh lasteaiad ja kutsekoolid). Lisaks õpetajatele, kontaktisikutele ja koolijuhtidele saavad konverentsi esimesest päevast osa võtta ka õpilased vanuses 15-19. Palume igal osalejal üritusele ühekaupa registreeruda hiljemalt 09. augustiks 2021.

Võrgustiku tegevused toetavad koole avatud, keskkonnast ja inimestest hoolivate ning ühiskondlikult aktiivsete noorte kasvatamisel. Eesti võrgustiku liikmetele pakutakse tasuta täiendkoolitusi, õppematerjale, nõu ja tuge võrgustiku tööga seotud projektide elluviimisel ning võimalusi osaleda riiklikel ja rahvusvahelistel üritustel, leida sõpruskoole ja koostööpartnereid. Igal õppeaastal toimub võrgustiku aastakonverents, loodusvaatlusprogrammid, tähistatakse ÜRO teemapäevi ning osaletakse UNESCO rahvusvahelistes kampaaniates. Noortel on võimalus osaleda rahvusvahelistes keskkonna ja diplomaatia teemalistes projektides. Kõikide erinevate võrgustiku võimalustega saab tutvuda UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni lehel.

  • Neljapäeval 26. augustil on plaanis kogukonnapäev, mille raames tähistame ühiselt Läänemere päeva ning möödunud õppeaasta õnnestumisi ja õppekohti, võttes osa kaasavatest töötubadest nii Pernova loodusmajas kui ka looduses. Esimesele päevale on oodatud ka kõik uued võrgustikuga liitumisest huvitatud haridusasutused – lasteaiad, koolid, gümnaasiumid, kutsekoolid. Tutvustame lähemalt võrgustiku tegevusi ning osa saab võtta töötubadest, mis on seotud Läänemere ja maailmahariduse temaatikaga. Lisaks seame koos sihid uueks õppeaastaks, teeme ühispildi ning mõistagi sööme koos magusat. Soovijad saavad õhtul pidulikult Läänemerre korraks sukelduda.
  • Reedel 27. augustil on plaanis koostööpäev, mis on eelkõige suunatud õpetajatele ja koolijuhtidele liikmes- ja kandidaatkoolidest. Sukeldume õppematerjalidesse ja plaanidesse, et alustada uut õppeaastat värskete mõttete ning koostöökontaktidega. Saame arutada töisemaid teemasid, kuid ei unusta nautida ka suvepealinna mõnusid.

TRANSPORT
UNESCO ühendkoolide võrgustiku liikmetele ja kandidaatkoolidele hüvitatakse ühis- või jagatud transpordi kulusid või samast piirkonnast suurema osalejate arvu puhul korraldatakse tellitud buss. Teeme transpordi osas otsused augusti alguses, võttes arvesse registreeritud osalejate geograafilist paigutust ja arvu. Võtame sel teemal eraldi ühendust.

TOITLUSTUS
Oleme otsustanud oma korraldatud üritustel pakkuda peamiselt taimset toitu, kuna selle keskkonnajalajälg on väiksem. Antud ürituse raames on plaanis pakkuda ka Läänemere kala ning võimalusel õiglase kaubanduse toorainetest valminud kohvi, teed ja magustoitu.

MAJUTUS
Õpetajatele/koolijuhtidele korraldatakse majutus Pärnu linnas (kahekohalised toad). Vajadusel kaalume kaugelt tulnud õpilaste majutuse korraldust, kui neljapäeva õhtul pole võimalusi tagasi koju sõita.

LISAINFO
Viktoria Lepp, UNESCO ühendkoolide riiklik koordinaator, unescoschools@mondo.org.ee, 55569444
Maria Ivanova, UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti (BSP) riiklik koordinaator, maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee

 

Palume igal osalejal üritusele ühekaupa registreeruda hiljemalt 09. juunil 2021 REGISTREERI END SIIN

 

Konverentsi korraldust toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (projekti “UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti (BSP) kestliku arengu haridust toetavad tegevused Eesti koolidele 2020-2022” raames) ja MTÜ Mondo Haridus- ja Teadusministeeriumi eelarvelisest toetusest UNESCO ühendkoolide 2021. aasta tegevuste raames.