Vähemalt 10 (uut) ideed, mida suvel Tartu loodusmajas teha

Loodusmaja näitus “Kuues laine” ja avastusrajad utsitavad elurikkusest mõtlema.

Sel suvel saab Tartu loodusmajas vaadata uut liikide väljasuremise ja elurikkuse teemalist näitust “Kuues laine”, lisaks leiab toredaid avastusradasid ja mänge tervele perele.

Koostöös looduskaitsja Rein Kuresooga sündinud näitus “Kuues laine” tutvustab erinevaid elurikkuse vähenemise ja liikide väljasuremisega seotud teemasid ning otsib võimalusi, kuidas saaksime ise elukeskkonda hoida. Väljapaneku tekstid on eesti ja vene keeles, aktiivsem külastaja saab lahendada töölehti. Näituse eraldi veebilehelt saab ka kodus põnevat infot liikide kadumise ja keskkonnaprobleemide kohta ning häid nõuandeid,  kuidas ise elurikkuse säilimisele kaasa aidata – https://kuueslaine.tartuloodusmaja.ee/.

Lisaks on saalis avatud näitus “Elu peotäies merevees”, mis toob külastajateni mikromaailma illustratsioone zooloogi Lennart Lennuki käe alt. Väljapanekul on merebioloogilised joonistused, mis on ilmunud põhiliselt Eesti Looduse kaante vahel. Lisaks on fuajees on väljas taimeaastale pühendatud rändnäitus “Taimetervis”.

Peale näituste vaatamise saab loodusmajas koos perega läbida avastusradu nii õues kui sees. Orienteerumisrada viib kaardiga punktijahile parki, kus loodusvaatluste abil saab kokku salasõna. Majas sees ootab loodusteaduste kastipeitus, kus tundmist ootavad nii metslooma jäljed kui kohalikud taimed. Parki saab laenutada erinevaid aktiivset liigutamist ja nuputamist nõudvaid õuemänge, mis sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele, nii pikniku ajaviiteks kui ka lõbusaks õuetrenniks. Suve jooksul toimuvad lastele teemapäevad, mis pakuvad 6-15 aastastele loodussõpradele võimaluse teha katseid, mängida ja meisterdada.

Suvel on Tartu loodusmaja külastajatele avatud T-R kell 10-18, L kell 11 -16.


Täispilet/soodus­pilet/ perepilet

  • Majapilet 3 eur/2 eur/10 eur
    (talveaed, maja püsinäitus, vahetuvad näitused fuajees ja saalis, jms)
  • Erinäitus =  3 eur/2 eur/10 eur
    (erinäitused on on üleval tavapäraselt suvekuudel)
  • Erinäitus + majapilet koos  = 5 eur/3eur/13eur

Saadaval kinkekaardid ja kinkepiletid (küsi info@tartuloodusmaja.ee)