Tartu loodusmaja laste sünnipäevaprogrammid pakuvad palju avastamisrõõmu ja üllatusi ning jäävad lastele pikaks ajaks meelde.
Kui otsite erilist ja meeldejäävat paika lapse sünnipäeva korraldamiseks, on loodusmaja õige valik. Meil on põnevad ja harivad sünnipäevaprogrammid lastele vanuses 4–16 aastat (alla 4aastastele lastele me programme ei paku). Programmi läbiviimisel oleme paindlikud – arvestame sünnipäevalapse ning külaliste vanuse, huvide ja soovidega.
Sünnipäevi on võimalik pidada:
tööpäeviti algusega kell 17.30 – 20.00
nädalavahetustel algusega kell 11.30 – 14.00 ja 15.00 – 17.30
Peo kestus on 2,5 tundi.Sellest juhendajaga sünnipäevaprogramm kestab 1,5 tundi, ülejäänud aeg on vaba mängu ja söömise aeg. Ettevalmistusi saab tulla tegema 15 minutit enne sünnipäeva algust. Peojärgseks koristuseks on aega samuti 15 minutit.
Sünnipäevaprogramm toimub eesti keeles.
Sünnipäevaseltskonna suurus on kuni 16 last ja kuni 4 täiskasvanud saatjat.
Sünnipäevapaketi hind on 220 eurot. (Eesti Lasterikaste Perede liidu Perekaardiga 187 eurot, soodustus 15%) Tasuda saab kohapeal sularahas või kaardiga.
Toitlustamiseks saab kasutada loodusmaja kööki ja lauanõusid.
Hind sisaldab sünnipäevaprogrammi läbiviimist, ettevalmistatud peoruumi ning loodusmaja köögi, seadmete ja lauanõude kasutamist.
Hind ei sisalda toitlustust.
Suurema laste ja täiskasvanute arvu puhul küsi eraldi pakkumist syndmused@tartuloodusmaja.ee
Sünnipäeva päringuks on mugav kasutada allolevat vormi:
Loodusmajja on ära peidetud aardelaegas, mille leidmiseks tuleb tuleb teha meeskonnatööd, olla nutikas ja loov. Programm koosneb 4. erinevast mängust:
Pallisadu
Silla ehitamine
Mustade ja valgete lammaste aedikusse ajamine
Leia üles loodusmaja lemmikloomad
Mängud mängitud, leiame ka magusa aarde!
AARDEJAHT 9-16a (õues)
Lõbusas meeskondlikus pargimängus loevad kaardilugemise- ja orienteerumisoskus, koostöö, tähelepanu, nutikus ja kärmed jalad. Mäng viib osalejad seiklema loodusmaja mitmekesisesse parki, kus tuleb kaardi abil leida ja lahendada 9 nuputamisülesannet. Iga lahendus annab viite järgmise punkti leidmiseks. Viimases, 10. ülesandepunktis tuleb leida lõpplahendus kogu sünnipäevaseltskonnal üheskoos. Kuhu on peidetud kauaotsitud aare?
Ülesanded on seotud loodusmaja pargiga ning lahendamiseks tuleb kasutada oma silmi, kõrvu ning teravat mõistust. Mõningased teadmised loodusest on abiks, kuid ülesanded on jõukohased kõigile ega eelda süvahuvi looduse vastu.
MÄNGIME KOOS 9-16a
Erinevad mängud arendavad laste suhtlemis- ja jälgimisvõimet, tähelepanu, loogilist mõtlemist ja tolerantsust. Mängud kasvatavad lastegruppides püüdu initsiatiivsuse, leiutamise ja leidlikkuse poole, arendavad jõudu, osavust ja tähelepanelikkust, sõprust ja abivalmidust. Ühise eesmärgi nimel tegutsemise korral aga võidavad kõik lapsed, saades nii positiivse elamuse. Ja mis kõige olulisem – see on väga lõbus!
Programm koosneb 4 erinevast aktiivsest meeskonnamängust. Mängud on seotud keskkonnahoiu teemadega. Näiteks saame teada kui kaua laguneb plastpudel mullas ja mõtiskleme teemadel kliimamuutused ja looduskatastroofid…Ka loodusmaja lemmikutega tutvumine toimub siin programmis läbi mängu.
Energia teemaline programm on üles ehitatud põgenemistoa meetodil ja koosneb viiest praktilisest „käed külge“ ülesandest. Osalejad jagunevad meeskondadeks. Iga grupp saab suure, koodiga lukustatud kasti. Koodi murdmiseks ja kasti avamiseks tuleb lahendada ülesanne. Õige lahendus avab järgmise kasti ja sealt edasi läbi uute ülesannete lahendamise saab aina väiksemaid kaste avada… Mis on viimases kastis? Tule avasta!
Lisaks külastame loodusmaja lemmikloomatuba ja tutvume seal elavate eksootiliste lemmikutega.
Pane proovile oma teadmised lindudest lõbusas meeskondlikus pargimängus, kus loevad kaardilugemise- ja orienteerumisoskus, koostöö, tähelepanu, nutikus ja kärmed jalad. Mäng viib osalejad seiklema loodusmaja mitmekesisesse parki, kuhu on peidetud kavalad lahendamist ootavad lindude teemalised ülesanded. Kas tunned tavalisemaid Eesti sulelisi? Aga nende laule? Kes on linnuriigi kõige-kõigemad?…. Mängus tulevad mõningased teadmised lindudest kasuks, kuid lõbusaks ajaveetmiseks ei pea osalejad sugugi olema ornitoloogid. Mäng on haarav ning täiesti jõukohane kõigile lastele, kes oskavad lugeda ja kirjutada. Lisaks uurime lähemalt, mis teeb linnust linnu, miks linnud suudavad lennata, millised on lindude munad ning suled ja milliseid jälgi linnud loodusesse jätavad.
LOOMASÕBRAD 4-8a
Tutvutakse loodusmajas elavate lemmikloomadega. Lapsed saavad neid toita ja mõnele ka pai teha või sülle võtta. Loomadega aitavad tutvust luua otsimis- ja avastamismängud…
Lisaks lemmikloomadele õpitakse tundma ka eestis elavaid metsloomi. Räägitakse mänguloomi kaasates, Eestis elavate metsloomade elust, olust, toitumisest ja käitumisviisidest. Uuritakse loomanahkasid, koljusid ja tegevusjälgi. Hüpatakse jäljerajal.
DINOSAURUSED 4-8a
Dinosauruste sünnipäevapeol vaadatakse üheskoos, kes need sadu miljoneid aastaid tagasi elavad hiiglased olid. Kui suured ja väikesed nad olid, millised välja nägid ja mida sõid. Mängime osavusmängu ja hüppame dinosauruste jäljerajal. Õpitoas paneme vulkaanid purskama ja mõistatame miks dinosaurused välja surid. Lisaks tutvume loodusmajas elavate hiiglastega: Aafrika hiidtigu, Uus-Guinea hiid-raagritsikas ja suured Madagaskari sisiprussakad. Muidugi saab pai teha ka pehmele küülikule ja meriseale ning näha teisigi eksootilisi lemmikloomi.
KALAD 4-8a
Kalade teemalise sünnipäevaprogrammi jooksul räägitakse veest, selle olemusest, olekutest, vajalikkusest, ning kasutusviisidest… Kalapüügimängus tutvutakse Eesti vetes elavate kalaliikide ja teiste vees elutsevate loomadega. Meisterdatakse värviline fantaasiakala. Programmi lõpus tehakse vikerkaarekatse ja püütakse lastega selle värvide järjekorda tabada. Lisaks külastatakse loodusmaja lemmikloomatuba ja talveaeda, vaadatakse üle sealsed loomad, kes vees elavad, uuritakse kilpkonni ja veeringlust.
OLULINE TEADA!
Tartu loodusmajas ei kasutata ühekordseid nõusid.
Kasutada saab loodusmaja nõusid.
Peo lõpus tuleb kasutatud nõud ära pesta või panna nõudepesumasinasse.
Peoruum on avatud köögiga, kus on kõik vajalik toidu serveerimiseks olemas: tassid, taldrikud, kausid, vaagnad, kahvlid, noad, lusikad, kannud jpm.
Kasutamiseks on ka köögitehnika: ahi, pliit, nõudepesumasin, veekeedukann, külmkapp, mikrolaineahi.
Tekkinud jäätmed palume sorteerida liigiti: paber, pakend, olmejäätmed, biolagunev/kompost.
Õpitubades kasutame korduvkasutatavaid ja loodussõbralikke materjale.